Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

100 και κάτι ώρες, 65 lvl, έχω κάνει οτι quest υπάρχει καθώς και το πρωτο dlc. ξεκινάω με elysium.

πέρασα πολύ ομορφο καλοκαίρι αλλά δεν τολμάω καν να συγκρινω το παιχνιδι με witcher 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, spiritclay είπε

100 και κάτι ώρες, 65 lvl, έχω κάνει οτι quest υπάρχει καθώς και το πρωτο dlc. ξεκινάω με elysium.

πέρασα πολύ ομορφο καλοκαίρι αλλά δεν τολμάω καν να συγκρινω το παιχνιδι με witcher 3.

αδερφέ αν έκανες 100 ώρες για το πρώτο κόσμο (κύριο παιχνίδι), για elysium-κάτω κόσμο-ατλαντίδα θες άλλες τόσες.. μη σε τρομάζω, μακάρι να το πας πιο γρήγορα αλλά θέλει τρελή υπομονή.. να πω 50; Μακάρι, στο εύχομαι 😆


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Delijohn είπε

αδερφέ αν έκανες 100 ώρες για το πρώτο κόσμο (κύριο παιχνίδι), για elysium-κάτω κόσμο-ατλαντίδα θες άλλες τόσες.. μη σε τρομάζω, μακάρι να το πας πιο γρήγορα αλλά θέλει τρελή υπομονή.. να πω 50; Μακάρι, στο εύχομαι 😆


 

30 ωρες ειναι το DLC της Ατλαντιδας για 100% τα παντα και 10 ωρες το Legacy. 125 ωρες ειναι το βασικο παιχνιδι κανοντας τα παντα 100%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Arkin είπε

30 ωρες ειναι το DLC της Ατλαντιδας για 100% τα παντα και 10 ωρες το Legacy. 125 ωρες ειναι το βασικο παιχνιδι κανοντας τα παντα 100%. 

Ναι, δεν ξέρω πώς τα υπολόγισες εσύ, αλλά ο καθένας το παίζει αλλιώς. Καλό είναι και το how long to beat, αλλά να κοιτάμε και πάρα πέρα.. για να λέει το παιδί ότι έκανε ήδη 100 ώρες κάνοντας τα πάντα, μήπως θα του πάρει αρκετά πιο πολύ απ'ότι σε μένα πχ; Εγώ στις 80 κ δεν άντεξα άλλο.. έκανα τα απολύτως απαραίτητα από ένα σημείο κ πέρα.. κανόνας δεν υπάρχει για το πόσο είναι το καθένα νομίζω.. 

image.png.606cad609831fd5eabeaf1c6f4a6855e.png

Επεξ/σία από Delijohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 ώρες για το main game και το legacy. οταν λέω όλα εννοώ τα main quests, side stories και cultists cleared. κατι χαζοquest τυπου μαζεψε 2 μήλα ουτε που ασχοληθηκα, ηθελα μονο να δω ολους τους χάρτες και ολες τις ιστοριες του game. για τα camps ουτε καν, ξεκινησα να τα κάνω τις πρωτες μερες αλλα βαρεθηκα κ δεν υπηρχε λογος. τωρα ξεκινησα το elysium θα δουμε αν το συνεχισω. παντως τι λέτε,παίζει να βγει και extra υλικο ή λόγω βαλχαλα σταματαμε εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες το παρατάω....με κούρασε η φάση δυστυχώς. θα δω όλα τα υπόλοιπα στο youtube. απορώ με τόσο marketing που πέφτει στους τίτλους του assassins με το πασάλειμμα που έγινε στο story.

με άδειασε απότομα ενώ ξεκίνησα με ενθουσιασμό. κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ε οκ, αν το πήρες και μονοκόματο, πέφτει βαρύ. Εγώ το είχα αφήσει και έπαιξα σε 2-3 διαλείμματα για να τελειώσω το στόρυ.

κοίτα...δεν είμαι τύπος που έχω ταυτόχρονα 3-4 games στο PC και παίζω εναλλάξ. Ασχολούμαι με 1 μέχρι να το τελειώσω και μετά πάω στο επόμενο.

αλήθεια είναι οτι έπαιξα πολλές ώρες αυτές τις 2 εβδομάδες. Απλά αν αποφασίσω οτι δε μου κάνει σπάνια δίνω 2η ευκαιρία...ή μου κάνει κλικ ή δε μου κάνει.

π.χ. το Witcher 3 το ξανάπιασα ευχάριστα 3 φορά από όταν βγήκε πριν 2 μήνες περίπου όταν και εμφανίστηκε το HD pack από nexus.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greekfragma είπε

παίδες το παρατάω....με κούρασε η φάση δυστυχώς. θα δω όλα τα υπόλοιπα στο youtube. απορώ με τόσο marketing που πέφτει στους τίτλους του assassins με το πασάλειμμα που έγινε στο story.

με άδειασε απότομα ενώ ξεκίνησα με ενθουσιασμό. κρίμα.

Κοίτα, επειδή κι εγώ είμαι της ίδιας λογικής (ασχολούμαι μ' ένα παιχνίδι, το τελειώνω, πάω στο επόμενο), είναι κρίμα να το αφήσεις τώρα.

Προσπάθησε να τελειώσεις τα dlc's, κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα ως προς τη συνέχιση της ιστορίας. 

Είπαμε, ωραίο το περιτύλιγμα, αλλά το περιεχόμενο είναι άθλιο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, greekfragma είπε

παίδες το παρατάω....με κούρασε η φάση δυστυχώς. θα δω όλα τα υπόλοιπα στο youtube. απορώ με τόσο marketing που πέφτει στους τίτλους του assassins με το πασάλειμμα που έγινε στο story.

με άδειασε απότομα ενώ ξεκίνησα με ενθουσιασμό. κρίμα.

ποσες ωρες gameplay εφτασες? αμα περασες το 50ωρο τοτε μια χαρα εισαι ,τα εβγαλε τα λεφτα του το παιχνιδι,δεν εχουμε και πολλα παιχνιδια πανω απο 25 ωρες τη σημερινη εποχη.

Εγω εχω πανω απο 100ωρες αλλα δεν εχω τελειωσει main quest ακομη,βεβαια εχω να ασχοληθω σοβαρα 4+ μηνες-δηλαδη να προχωρησω την ιστορια και απλα κοβω βολτες και σπαω πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντεύω τις 100ώρες με κάνα 5άρι στο Elysium. Δεν είναι και οι 100gameplay...καμιά φορά κάνω alttab να στείλω emails, να τσεκάρω τη δουλειά.

τώρα ας πούμε έχω μπει Elysium κάνα 2ωρο καθαρό και δε μου κανει κλικ να τρέχω αριστερά δεξιά για τον Τόνι Μπαζουκατόνι. Αν δε τρέχεις και στα teleport points γιατί δε βολεύει πέφτει πολύ σκαρφάλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το σύστημα της υπογραφής, 3700x 2070 super σε 1440p, είχα σε όλο το game σταθερά 60fps με vsync με όλα ultra εκτός από clouds που το έχω ρίξει στο high. Μικρές εξαιρέσεις στην Αττική σε σημεία με πολλά npc όπου είχα drops στα 55-57.

 

Στο Atlantis dlc part 3, έχω χάσει την γη κάτω από τα πόδια μου. Σε σημεία με μάχες, αν πέσουν πάνω 3-4 αντίπαλοι, έχω frame drops στα 50, μπορεί και παρακάτω κάποιες φορές, και μάλιστα τα frames μένουν χαμηλά καθόλη την διάρκεια της μάχης.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο?

Επεξ/σία από kosegdit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι γιατί είπα μετά από μέρες να το ξαναπροσπαθήσω το expansion pack πιο χαλαρός και ξεκούραστος.

και ρωτάω...είναι δυνατόν να παίζει τόσο τρέξιμο σκαρφάλωμα κολύμπι σε ορισμένα σημεία για να προχωρήσεις το story;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...