Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]

Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Coscas είπε

Κάπου άκουσα οτι το Υπουργείο Πολιτισμού, πήρε τα copyrights του game design και ξεκινάει αναβίωση Αρχαίας Ελλάδας με πιστό κείμενο και σενάριο, επεκτείνοντας τον χάρτη

Και μετά... ξύπνησα :lol:

Δεν έχουμε δυστυχώς πολιτικούς να έχουν πλάνο για την παιδεία και τον πολιτισμό.
Πάρε απλά στείρα γνώση παπαγάλισε ότι λέει το κείμενο χωρίς να εμβαθύνεις και να καταλάβεις(δεν θα ασχοληθώ με ιστορικές ανακρίβειες κτλ)
Πάρε,στο περίπου,μερικές καλές προτάσεις πάνω στην ιδέα σου.

https://www.youtube.com/watch?v=Uaw39jiTo6E
https://www.youtube.com/watch?v=iwAshPwvwHc
https://www.youtube.com/watch?v=7qyGOrye988
https://www.youtube.com/watch?v=erEsyLS87q0

Επεξ/σία από steve_89
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 2,8k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Για το Odyssey καλά ειμαι η με ρούφηξε καμία μαύρη τρύπα ? 

Λοιπον 19 ωρες 21% completed μου βγαζει ( ξερω το εκαψα αλλα ειναι εθιστικο το ατιμο  ) , με τον ρυθμο αυτο μου βγαζει ανετα πανω απο 80 ωρες.  Το performance χρειαζεται αρκετη βελτιωση , στα ult

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, steve_89 είπε

Δεν έχουμε δυστυχώς πολιτικούς να έχουν πλάνο για την παιδεία και τον πολιτισμό.
Πάρε απλά στείρα γνώση παπαγάλισε ότι λέει το κείμενο χωρίς να εμβαθύνεις και να καταλάβεις(δεν θα ασχοληθώ με ιστορικές ανακρίβειες κτλ)
Πάρε,στο περίπου,μερικές καλές προτάσεις πάνω στην ιδέα σου.

https://www.youtube.com/watch?v=Uaw39jiTo6E
https://www.youtube.com/watch?v=iwAshPwvwHc
https://www.youtube.com/watch?v=7qyGOrye988
https://www.youtube.com/watch?v=erEsyLS87q0

Πολύ καλή δουλειά στα videos! Και πολλά views βλέπω, που σημαίνει ότι ο κόσμος τα αγκάλιασε 

Πολλά στοιχεία που αναφέρονται, νομίζω δεν υπάρχουν στο Discover Tour

Εχει κάνει σπουδαία δουλειά ο uploader και συγκινητικό ότι είναι γιά εκπαιδευτικό σκοπό

Κάτι παρόμοιο είχα κάνει κι' εγώ εδώ στο νήμα, χωρίς όμως βιντεο, παρά μόνο με εικόνες, καταδεικνύοντας μέρη που δεν αναφέρονται στις ιστορικές τοποθεσίες ή που δεν είχαν ρόλο στην εξέλιξη της υπόθεσης του game  

Σίγουρα, θα ήταν καλύτερο να τα είχα ανεβάσει σε βιντεάκια, αλλά από την μία ο τεράστιος όγκος σε αποθηκευτικό χώρο στην δημιουργία τους και από την άλλη η έλλειψη προσωπικού χρόνου γιά κάτι τέτοιο, συν την επιλογή μου να μην έχω πολλούς subscribers στο ΥΤ και δεν το έκανα

Δεν ξέρω άν συμφωνείς, αλλά παρά τα όποια προβλήματά του το game, σε προϊδέαζε να ασχοληθείς με τα ιστορικά του στοιχεία (όχι όλους, αλλά αυτούς που δεν έψαχναν μόνο το gameplay) 

Μπράβο και πάλι για τον δημιουργό των βίντεος 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το ξεκινησα και εγω.Ειμαι στα Μεγαρα.Τι γινεται απo quest βρε φουστη.Ατελειωτα. Νομιζω οτι για 10 χρονια θα κανω θεληματα.Μονο καμια σκουπα δεν μου δωσανε να σκουπισω κανενα πεζοδρομιο.

• Like 2
  • Haha 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, toyo73 είπε

Το ξεκινησα και εγω.Ειμαι στα Μεγαρα.Τι γινεται απo quest βρε φουστη.Ατελειωτα. Νομιζω οτι για 10 χρονια θα κανω θεληματα.Μονο καμια σκουπα δεν μου δωσανε να σκουπισω κανενα πεζοδρομιο.

ignore, ignore και παλι ignore. θελει επιλεκτικα με το τι θα αναλαμβανεις, αλλιως θα πνιγεις κ μπουχτισεις. γενικα η γραφη του παιχνιδιου ειναι μετριοτατη κ στα main και στα side quests. προσωπικα θα σου ελεγα να κανεις μονο τα main και τα βασικα sidequests "επώνυμων" χαρακτήρων και απο εκει και περα, ααααααααΑΑΑΑΑΝΝΝ κολήσεις με το παιχνιδι, ασχολήσε με bounties και τα εκατονταδες μικρο questακια που σου δινουν σε καθε δέντρο του χωριου κλπ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, toyo73 είπε

Συμβουλές για να μην χαθείς: μην ασχοληθείς καθόλου με τα random generated quests (αυτά στις πλατείες και τα δέντρα κάθε περιοχής). Μια χαρά αναβαθμίζεις τον χαρακτήρα σου κάνοντας μόνον τα main+side quests.

Ακολούθησε το main quest, καθώς, μέσω αυτού, θα επισκεφθείς αρκετά από τα εικονίδια (στρατόπεδα, φρούρια, κτήρια) κάθε περιοχής. Μην επιχειρήσεις να ολοκληρώσεις όλες (ή, έστω, μεγάλο μέρος αυτών) τις επιμέρους δραστηριότητες, διότι, όταν κάνεις τις main missions, θα επισκεφθείς εκ νέου πολλά από τα μέρη που έχεις ήδη "καθαρίσει", οπότε θα μπεις στη διαδικασία να σκοτώσεις ξανά τους ίδιους εχθρούς.

Την πάτησα και ο ίδιος, καθώς, λόγω βαρεμάρας, προσπαθούσα να "καθαρίσω" τα εικονίδια που δεν σχετίζονταν με τις κυρίως αποστολές (έτσι νόμιζα τουλάχιστον) και μετά διαπίστωνα πως έπρεπε να ξαναπάω στα ίδια μέρη και να κάνω από την αρχή τα ίδια πράγματα.

Οπλίσου με υπομονή, οι side activities είναι επαναλαμβανόμενες και άκρως βαρετές.

Τα side quests είναι εξίσου βαρετά, με μοναδική εξαίρεση το κυνήγι των mythical creatures (ίσως και κάποιων legendary animals). Ακόμη, βέβαια, είναι νωρίς γι' αυτά, θα τα ξεκινήσεις αργότερα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Συμβουλές για να μην χαθείς: μην ασχοληθείς καθόλου με τα random generated quests (αυτά στις πλατείες και τα δέντρα κάθε περιοχής). Μια χαρά αναβαθμίζεις τον χαρακτήρα σου κάνοντας μόνον τα main+side quests.

Αυτά μετράνε στο ποσοστό ολοκλήρωσης; Αν δεν τα κάνεις δεν θα πάει 100%;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Αυτά μετράνε στο ποσοστό ολοκλήρωσης; Αν δεν τα κάνεις δεν θα πάει 100%;

Τα random οχι δεν μετρανε. Μετρανε μονο τα ερωτηματικα καθε λογης που ειναι τα locations και τα θαυμαστικα με χρωμα που ειναι τα quest. Τα bounties και τα random δεν μετρανε καθολου.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Τα random οχι δεν μετρανε. Μετρανε μονο τα ερωτηματικα καθε λογης που ειναι τα locations και τα θαυμαστικα με χρωμα που ειναι τα quest. Τα bounties και τα random δεν μετρανε καθολου.

Α μπράβο και μιας και το πιάσαμε το Origins έχει 3 θαυμαστικά. Άσπρα, πράσινα και κόκκινα/πορτοκαλί κάπως. Ποια μετράνε για το 100%; Όλα ή μόνο το άσπρα;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Α μπράβο και μιας και το πιάσαμε το Origins έχει 3 θαυμαστικά. Άσπρα, πράσινα και κόκκινα/πορτοκαλί κάπως. Ποια μετράνε για το 100%; Όλα ή μόνο το άσπρα;

Στο origins απο οτι θυμαμαι εκανα τα παντα για το 100% τα πρασινα και κοκκινα μπηκαν αργοτερα με updates ομως. Τα κοκκινα ειναι για την arena για το Horde Mode και τα πρασινα για να βρεις σπανια αντικειμενα οπλα αλογα κτλ μεσω θησαυρων και τα χρυσα ειναι τα trial of the gods οταν επαιζα με εβγαιναν συχνα τα χρυσα ειχαν και χρονο που τελειωνε το challenge και τα ασπρα ειναι τα κανονικα side quest. 

Tα ασπρα μετρανε 100% για το completion. Τα πρασινα/κοκκινα δεν πρεπει αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος. Τα χρυσα σιγουρα δεν μετρανε αλλα αξιζουν γιατι θα πολεμησεις τους παρακατω 3 θεους. 

ACOrigins-2017-12-19-21-45-48-249.png

ACOrigins-2017-12-19-20-37-29-469.png

ACOrigins-2017-12-19-21-19-40-946.png

• Thanks 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
On 16/11/2020 at 08:28, panther_512 said:

Δύσκολα να συνεχίσω το game με Αλέξιο. H Κασσάνδρα μου άρεσε πάρα πολύ.

Το καταλαβαίνω. Ομως, δεν θα έχεις την Neema :wub:

Eμένα πάλι, η μορφή της Κασσάνδρας , δεν μου άρεσε in game

Το mod με την μορφή της Περσεφόνης και με διορθώσεις στο σώμα της, έδωσε άλλη πνοή στο game και το καταφχαριστήθηκα (το έτρεξα και με τους 3 ήρωες. Αλέξιο, Κασσάνδρα, Περσεφόνη) και τελειωμό δεν έχει

Ωραίες εκφράσεις, ομορφιά, κάλλος 

Persephone2.jpg.6809dcbb9dee9b172e554789a657f1a2.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες την γνωμη μου, το εχει η ubisoft το ultimate στα 28,75€ ειναι πολυ καλη τιμη!!!
Το season pass ειναι μονο τα DLC αν δεν κάνω λαθος

11 λεπτά πριν, lefstef είπε

αξίζει το season pass; σκέφτομαι από το gamersgate, είναι αξιόπιστο;

Επεξ/σία από steve_89
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Αν θες την γνωμη μου, το εχει η ubisoft το ultimate στα 28,75€ ειναι πολυ καλη τιμη!!!

το έχω το βασικό, εσύ λες για 20€ παραπάνω, που την βλέπεις την καλή τιμή

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, lefstef είπε

το έχω το βασικό, εσύ λες για 20€ παραπάνω, που την βλέπεις την καλή τιμή

Δεν ήξερα αν είχες το βασικό για αυτο το ειπα μη βαράς 😅 !!!
Eχω ψωνισει απο το fanatical μια χαρα ειναι ιδια τιμη το εχει!!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.