Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, Arkin said:

Εκανες restart το παιχνιδι και παλι τιποτα? Δοκιμασες να αλλαξεις αλογο?

αρκετες φορές εκανα restart (παιζω σε xbox) 

 

σα να μην τον εχω είναι, ενω στό inventory  το εχει κανονικά (το phobos ειχα διαλέξει) και είναι το μοναδικό

Επεξ/σία από d_gkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, d_gkal είπε

αρκετες φορές εκανα restart (παιζω σε xbox) 

 

σα να μην τον εχω είναι, ενω στό inventory  το εχει κανονικά (το phobos ειχα διαλέξει) και είναι το μοναδικό

Για δοκιμασε να αγορασεις ενα αλλο αλογο απλο και να επιλεξεις εκεινο. Για bug μου κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα DLC, εχουν καποια χρονικη στιγμη παιξιματος.Ειναι συσχετισμενα με την εξελιξη του παιχνιδιου, η τα παιζεις οποτε θες.Που ειναι καλυτερα, στην διαρκεια η αφου τερματισεις το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, toyo73 είπε

Τα DLC, εχουν καποια χρονικη στιγμη παιξιματος.Ειναι συσχετισμενα με την εξελιξη του παιχνιδιου, η τα παιζεις οποτε θες.Που ειναι καλυτερα, στην διαρκεια η αφου τερματισεις το παιχνιδι.

Εγω τα επαιξα με τη σειρα που βγηκαν. Ολοκληρωσα το main game, μετα επαιξα το legacy of first blade και μετα την Ατλαντιδα. Στην Ατλαντιδα κλεινει σχετικα ομορφα και ο κυκλος με το να βλεπεις τον ηρωα σου στο μελλον (στο τελος).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με το πληκτρολόγιο με ποιο πλήκτρο περνεις την ασπίδα τους από τους εχθρούς για να τους σκοτώνεις ποιο εύκολα στη μάχη; έχω δει βίντεο στο YouTube που το κάνουν αλλά δεν βρίσκω πως.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, maverick290402 said:

Με το πληκτρολόγιο με ποιο πλήκτρο περνεις την ασπίδα τους από τους εχθρούς για να τους σκοτώνεις ποιο εύκολα στη μάχη; έχω δει βίντεο στο YouTube που το κάνουν αλλά δεν βρίσκω πως.. 

 

Αυτό το ρυθμίζεις με τα abilities (είναι το Shield breaker). Αναβαθμίζεις με ability points

Στα 3/3, σπάς κάθε ασπίδα

Σε μικρότερο ποσοστό, δεν τις σπας όλες

Το βάζεις όπου θες εσυ

Σ' εμένα λειτουργούσε με το 2 

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Coscas είπε

Αυτό το ρυθμίζεις με τα abilities (είναι το Shield breaker). Αναβαθμίζεις με ability points

Στα 3/3, σπάς κάθε ασπίδα

Σε μικρότερο ποσοστό, δεν τις σπας όλες

Το βάζεις όπου θες εσυ

Σ' εμένα λειτουργούσε με το 2 

Οκ thanks!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως τα παιχνιδι ειναι πανεμορφο.Σε καποιες τοποθεσιες μενεις μ@λακας απο τον σχεδιασμο, τις λεπτομερειες και με την ολη εικονα και φωτογραφια.

Επεξ/σία από toyo73
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Πάντως από ουσία μένει μετεξεταστέο.

Γουστα ειναι αυτα.Εγω ειμαι στις 120+ ωρες και το απολαμβανω.Να τονισω οτι ειμαι φανατικος τις σειρας, οποτε ισως να μην ειναι και η πιο αμεροληπτη αποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, toyo73 said:

Γουστα ειναι αυτα.Εγω ειμαι στις 120+ ωρες και το απολαμβανω.Να τονισω οτι ειμαι φανατικος τις σειρας, οποτε ισως να μην ειναι και η πιο αμεροληπτη αποψη.

Είναι μία από τις πιό αμερόληπτες , γιατί συνήθως αυτοί που τους άρεσε η σειρά, δεν τους άρεσε το Odyssey

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι από το origins και μετά έχει αλλάξει, οπότε θεωρητικά δεν θα αρέσει στους λάτρες της σειράς. Προσωπικά τόσο το Origins όσο και το Odyssey μου φάνηκαν έτσι και έτσι, θα έβαζα 6/10. Από γραφικά είναι πολύ καλά, performance χάλια, story πολύ μέτριο ειδικά το Odyssey, στο Origins κάπως σε κρατούσε, voice acting μαύρα χάλια, gameplay βαρετό από ένα σημείο και μετά λόγω της επανάληψης. Αυτό που με κράτησε μέχρι το τέλος είναι η χαλαρότητα που μπορείς να παίξεις. Εγώ άραζα με το controller και έπαιζα καμιά ώρα τη φορά, έκανα ένα main και κάνα δύο side quests ή άλλες φορές περιπλάνηση στον αναμφισβήτητα πανέμορφο χάρτη και καθάριζα στρατόπεδα και τα σχετικά μέχρι να βαρεθώ και να το ξαναπιάσω μετά από 2-3 μέρες πάλι. Και επίσης σημαντικό είναι να αλλάζεις όπλα, να μην παίζεις συνέχεια με σπαθί για παράδειγμα, να συναλλάζεις με δόρυ ή με blunt weapons για να υπάρχει μία ποικιλία..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2020 στις 5:41 ΜΜ, Arkin είπε

Σφυριξε κανα 2 φορες και θα ερθει. Δεν θα ερθει μονο αν ειναι απροσιτη η περιοχη για το αλογο. Επισης οτι ειπε ο φιλος πιο πανω. Αν πεσεις απο γκρεμο μπορει να πεθανει(μονο ενα μαυρο με μωβ φτερα δεν πεθαινει απο οπου και αν πεσεις). Αν πεθανει κανει κανα 5λεπτο να εμφανιστει. Γινεται βεβαια να αλλαξεις αλογο μεσα απο το menu και ερχεται αμεσως αν πεθανει το αλλο και δεν θες να περιμενεις 5 λεπτα για να εμφανιστει.

🤬🤬🤬 έχω κάνει αμέτρητα reload και διένυσα ατελείωτα χιλιόμετρα γιατί σκοτώθηκε το άλογο μου!!!!!! Τώρα το μαθαίνω :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...