Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/1/2021 στις 8:00 ΜΜ, toyo73 είπε

Γουστα ειναι αυτα.Εγω ειμαι στις 120+ ωρες και το απολαμβανω.Να τονισω οτι ειμαι φανατικος τις σειρας, οποτε ισως να μην ειναι και η πιο αμεροληπτη αποψη.

Κι εγώ έπαιξα πολλές ώρες και μου άρεσαν τα περισσότερα στοιχεία, πλην της ιστορίας η οποία με απογοήτευσε, είναι τελείως αδιάφορη. Θα προτιμούσα οι devs να περιόριζαν την έκταση του παιχνιδιού, να το κάνουν λιγότερο grind fest, με λιγότερα ανούσια quests και να σκεφτούν οι συγγραφείς μια πιο ενδιαφέρουσα πλοκή.

Αφού τερμάτισα το game, είπα μετά από μήνες να δοκιμάσω να παίξω από την αρχή. Μετά από λίγες ώρες βαρέθηκα και το παράτησα. 0 replayability, εν αντιθέσει με άλλα games των οποίων τα campaigns τα επισκέπτομαι κατά καιρούς και τα παίζω ξανά και ξανά (π.χ. του WarCraft 3, τα πρώτα 2 God of War, το Last of Us κλπ).

Τα γραφικά πάντως και η αναπαράσταση της αρχαίας Ελλάδας είναι απίστευτα. Μου αρέσει να στέλνω την Κασσάνδρα νύχτα στους Δελφούς και να χαζεύω τα γραφικά, με την μαγευτική πανσέληνο στον ουρανό και τη μελαγχολική γλυκιά μουσική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από επανεγκατάστηση, διαπίστωσα ότι δεν μου εμφανίζει marks των quests, ούτε στον χάρτη, ούτε στην πυξίδα... πακέτωμα... 

Επίσης τι παίζει με το framerate, σε σημεία στα Ηλύσια ( :D ), η κάρττα κοιμάται, αλλά τα fps πέφτουν όμως.. 

 

 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, seithan είπε

Μετά από επανεγκατάστηση, διαπίστωσα ότι δεν μου εμφανίζει marks των quests, ούτε στον χάρτη, ούτε στην πυξίδα... πακέτωμα... 

Επίσης τι παίζει με το framerate, σε σημεία στα Ηλύσια ( :D ), η κάρττα κοιμάται, αλλά τα fps πέφτουν όμως.. 

 

 

Amd να υποθέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Για odyssey/origins βαζετε αυτο και θα λυθουν ολα τα προβληματα του dx11 overhead. 

https://github.com/doitsujin/dxvk/releases

 

Απλά το κάνουμε install?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giannisag17 είπε

Απλά το κάνουμε install?

Οχι κανεις ξεζιπαρισμα το zip και περνας τα αρχεια απο το φακελο x64 μεσα στο φακελο που ειναι το exe του παιχνιδιου στο program files. Επειτα τρεχεις το παιχνιδι. Στην αρχη θα εχεις σκαλωματα μεχρι να γινει η cache της vulkan αλλα μετα θα τρεχει νερακι. Θελει αυθεντικο παιχνιδι και στο origins και στο odyssey οσοι δοκιμασαν σε σπασμενο δεν δουλεψε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οχι κανεις ξεζιπαρισμα το zip και περνας τα αρχεια απο το φακελο x64 μεσα στο φακελο που ειναι το exe του παιχνιδιου στο program files. Επειτα τρεχεις το παιχνιδι. Στην αρχη θα εχεις σκαλωματα μεχρι να γινει η cache της vulkan αλλα μετα θα τρεχει νερακι. Θελει αυθεντικο παιχνιδι και στο origins και στο odyssey οσοι δοκιμασαν σε σπασμενο δεν δουλεψε.

Ωραίος θα το δοκιμάσω..Όχι έχω αγορασμένα όλα τα assassin's..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω, αποσυμπίεσα το χ64 στο root του ACO, δεν το έτρεξα ακόμη όμως (δεν έκανε conflict/overwrite σε τίποτα, το έβαλα στο σωστό κατάλογο άραγε;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, seithan είπε

Θα το δοκιμάσω, αποσυμπίεσα το χ64 στο root του ACO, δεν το έτρεξα ακόμη όμως (δεν έκανε conflict/overwrite σε τίποτα, το έβαλα στο σωστό κατάλογο άραγε;).

Ναι δεν χρειαζεται να γινει τιποτα overwrite το path ειναι στο program files που βρισκονται ολα τα αρχεια του παιχνιδιου μαζι με το exe. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στο 3ο μέρος του DLC , την Ατλαντίδα και δυστυχώς είναι πολύ χαλιά η απόδοση. Το DXVK  δεν έχω καταφέρει ακόμη να το κάνω να δουλέψει, μιας και κρεμάει όποτε έχω περασμένα τα αρχεία αυτά. Πα-κε-το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/2/2021 στις 9:15 ΠΜ, seithan είπε

Μπήκα στο 3ο μέρος του DLC , την Ατλαντίδα και δυστυχώς είναι πολύ χαλιά η απόδοση. Το DXVK  δεν έχω καταφέρει ακόμη να το κάνω να δουλέψει, μιας και κρεμάει όποτε έχω περασμένα τα αρχεία αυτά. Πα-κε-το..

Πως έφτασες μέχρι την Ατλαντίδα και δεν πέθανες από βαρεμάρα.

Το πήρα με όλα τα dlc, με το ζόρι ολοκλήρωσα το main story.

Να υποθέσω ο 9900Κ είναι στοκ συχνότητα χωρίς undervolt?

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...