Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποιο λινκ που να σου δείχνει ποιες είναι οι καλύτερες πανοπλίες πριν τα dlc έχοντας ολοκληρώσει μόνο το μειν στόρι

για τον "μαχητή", τον "ασσασινο" και τον "κυνηγό";;;

Γενικά έχω πάει σε πολλά νησιά και έχω ολοκληρώσει και τα σιντε μισιον

Επεξ/σία από vense97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, vense97 είπε

Υπάρχει κάποιο λινκ που να σου δείχνει ποιες είναι οι καλύτερες πανοπλίες πριν τα dlc έχοντας ολοκληρώσει μόνο το μειν στόρι

για τον "μαχητή", τον "ασσασινο" και τον "κυνηγό";;;

Γενικά έχω πάει σε πολλά νησιά και έχω ολοκληρώσει και τα σιντε μισιον

https://gamewith.net/assassins-creed-odyssey/article/show/650
 

εδω εισαι εχει πολλα αλλα  το site τσεκαρε το.
Επιπλεον οτι χρυση και να εχεις καλη θα ειναι...

 

εγω ειχα demigod και για δυσκολα boss το amazon για να δινει λιγο ενεργεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
20 λεπτά πριν, steve_89 είπε

https://gamewith.net/assassins-creed-odyssey/article/show/650
 

εδω εισαι εχει πολλα αλλα  το site τσεκαρε το.
Επιπλεον οτι χρυση και να εχεις καλη θα ειναι...

 

εγω ειχα demigod και για δυσκολα boss το amazon για να δινει λιγο ενεργεια!!!

Σε ευχαριστώ πολύ...απλός το έχω δει αυτό το σιτε..ψάχνω κάτι πιο ειδικό δηλαδή να σου έχει έτοιμα αρμορ και γουεπον που να είναι τα πιο δυνατά....Ναι είμαι λίγο τεμπέλης να μπω στην διαδικασία να τα συγκρίνω κτλ χαχα σε ευχαριστώ ξανά για την βοήθεια σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vense97 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ...απλός το έχω δει αυτό το σιτε..ψάχνω κάτι πιο ειδικό δηλαδή να σου έχει έτοιμα αρμορ και γουεπον που να είναι τα πιο δυνατά....Ναι είμαι λίγο τεμπέλης να μπω στην διαδικασία να τα συγκρίνω κτλ χαχα σε ευχαριστώ ξανά για την βοήθεια σου 

Αυτο που σου εστειλα αυτα εχει ανα κατηγορια armor


https://gamewith.net/assassins-creed-odyssey/article/show/647

και εδω τα οπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vense97 είπε

Υπάρχει κάποιο λινκ που να σου δείχνει ποιες είναι οι καλύτερες πανοπλίες πριν τα dlc έχοντας ολοκληρώσει μόνο το μειν στόρι

για τον "μαχητή", τον "ασσασινο" και τον "κυνηγό";;;

Γενικά έχω πάει σε πολλά νησιά και έχω ολοκληρώσει και τα σιντε μισιον

ΚΑΝΕΝΑ σετ δεν ειναι το καλυτερο απο το mix and match που μπορεις να κανεις. Εχω καιρο να το παιξω, αλλα τα set παντα εδιναν 1 λιγοτερο σλοτ στα extra stats, περα απο το + του σετ. Μπορεις να καταφερεις πχ 100crit chance αν βρεις τα σωστα κομματια. Εγω το ειχα φτασει νομιζω 90+ regular και 100+ full health crit chance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

ΚΑΝΕΝΑ σετ δεν ειναι το καλυτερο απο το mix and match που μπορεις να κανεις. Εχω καιρο να το παιξω, αλλα τα set παντα εδιναν 1 λιγοτερο σλοτ στα extra stats, περα απο το + του σετ. Μπορεις να καταφερεις πχ 100crit chance αν βρεις τα σωστα κομματια. Εγω το ειχα φτασει νομιζω 90+ regular και 100+ full health crit chance

δηλαδη πχ δεν υπάρχουν κάποια κομμάτια - εαν τα βρεις στο μαιν στορυ - που αν τα συνδυάσεις θα είναι ειναι το καλυτερο σετ για τον warriors  και πάει λέγοντας???πως το εννοω:

πριν τα dlc

η περικεφαλαία που σου δίνει τους περισσότερους βαθμούς για τον μαχητή είναι αυτή

ο θώρακας που σου δίνει τους περισσότερους βαθμούς για ασσασινς είναι αυτή

και να τα έχει όλα κάπου μαζεμένα ένα site και να σου πει το καλύτερο σε για ασσασινς είναι αυτό και τα λοιπά

Επεξ/σία από vense97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, vense97 είπε

δηλαδη πχ δεν υπάρχουν κάποια κομμάτια - εαν τα βρεις στο μαιν στορυ - που αν τα συνδυάσεις θα είναι ειναι το καλυτερο σετ για τον warriors  και πάει λέγοντας???πως το εννοω:

πριν τα dlc

η περικεφαλαία που σου δίνει τους περισσότερους βαθμούς για τον μαχητή είναι αυτή

ο θώρακας που σου δίνει τους περισσότερους βαθμούς για ασσασινς είναι αυτή

και να τα έχει όλα κάπου μαζεμένα ένα site και να σου πει το καλύτερο σε για ασσασινς είναι αυτό και τα λοιπά

Εγώ αναφέρομαι στα σετ που σου δίνουν bonus όταν φορέσεις όλα τα επί μέρους κομμάτια του σετ (πχ demi God κτλ). 

Από εκεί και πέρα, αναλόγως τι stats θες να παίξεις. Googlαρε πχ max crit chance build odyssey για να βρεις ποια κομμάτια δίνουν το μέγιστο crit chance μιας και δεν θα βρεις το μέγιστο crit chance σε όλα τα gloves, αλλά αν θυμάμαι καλά μόνο σε 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δεν υπάρχει ασπίδα. Μπορεί να μπλοκάρει την επίθεση το όπλο σου, αν το πετύχεις χρονικά.
Από την άλλη η ικανότητα να εξουδετερώνεις τις αντίπαλες ασπίδες είναι απολύτως απαραίτητη.

Γενικά είναι εύκολη η μάχη, με κάποιες εξαιρέσεις. Είμαι 54 επίπεδο και έχω αφήσει 20 πόντους ικανότητας γιατί βαριέμαι να σκεφτώ που θα τους βάλω και δεν έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ασπίδα δεν μπορείς να έχεις; Τι φάση; Ή εγώ είμαι στραβός και δεν την βρίσκω; :P

Ασπίδα σαν δεύτερο όπλο. Μπορείς να παίξεις και με 2 ασπίδες αν θες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stavros750 είπε

Ασπίδα σαν δεύτερο όπλο. Μπορείς να παίξεις και με 2 ασπίδες αν θες 😂

Στο Βλαχάρα γίνεται αυτό, στο Odyssey δεν βλέπω κάπου ασπίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Στο Βλαχάρα γίνεται αυτό, στο Odyssey δεν βλέπω κάπου ασπίδα.

Α καλά τα μπέρδεψα συγγνώμη. Καλά παράλληλα τα παίζεις και εσύ; 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2021 στις 6:56 ΠΜ, yiannis1991 είπε

Στο Βλαχάρα γίνεται αυτό, στο Odyssey δεν βλέπω κάπου ασπίδα.

 

Στις 30/8/2021 στις 12:57 ΜΜ, stavros750 είπε

Α καλά τα μπέρδεψα συγγνώμη. Καλά παράλληλα τα παίζεις και εσύ; 🤣🤣🤣

είμαι ο μόνος που στο origins και στο valhala με βόλευε να έχω 2 όπλα από ασπίδα???😂  😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vense97 είπε

είμαι ο μόνος που στο origins και στο valhala με βόλευε να έχω 2 όπλα από ασπίδα??? 😂😂😂

Επειδή το Valhalla το έπαιξε σε μαξ δυσκολία τόσο σε level scaling όσο και επίπεδο δυσκολίας του παιχνιδιού, οι 2 ασπίδες κυριολεκτικά έκαναν 0 Damage. Αλλά είχε πολλή πλάκα, είχε την φάση του 😂 Στο origins δεν ήμουν πολύ φαν της ασπίδας, δεν με βόλεψε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, stavros750 είπε

Επειδή το Valhalla το έπαιξε σε μαξ δυσκολία τόσο σε level scaling όσο και επίπεδο δυσκολίας του παιχνιδιού, οι 2 ασπίδες κυριολεκτικά έκαναν 0 Damage. Αλλά είχε πολλή πλάκα, είχε την φάση του 😂 Στο origins δεν ήμουν πολύ φαν της ασπίδας, δεν με βόλεψε ποτέ.

στο origins μόνο στην αρχή που ξεκινούσες την είχα....στο valhala τα 2 τσεκουρια ή δυο ακόντια ηταν κομπλέ για εμένα η ασπίδα σε κάνει αργό...στο odyssey μετα από λίγο συνήθισα το σπασμένο του Λεωνίδα....αλλά γνκ ποτέ δεν μου άρεσαν οι ασπίδες στα παιχνίδια χδδ  

θα το δοκιμάσω αυτό με τις 2 ασπίδες χαχα😂😂

Επεξ/σία από vense97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...