Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Ολοκλήρωσα το Odyssey και πήγε μια χαρά στο σύστημα μου με ρυθμίσεις γραφικών πάνω του μετρίου

κόντά στο max καταφέρνοντας να παίζω στα 50fps χωρίς κολλήματα.

έχω επεξεργαστή Intel Xeon E3-1230 v3 και κάρτα γραφικών GIGABYTE GTX 1660 OC 6G.

Θέλω να ξεκινήσω το Valhalla απλά φοβάμαι μήπως δεν το σηκώνει το σύστημα μου.

στο Minimum δεν με ενδιαφέρει να παίξω. Έχει τις ίδιες απαιτήσεις με το Odyssey στην πράξη

ή δεν θα τα καταφέρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Visehrad είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Ολοκλήρωσα το Odyssey και πήγε μια χαρά στο σύστημα μου με ρυθμίσεις γραφικών πάνω του μετρίου

κόντά στο max καταφέρνοντας να παίζω στα 50fps χωρίς κολλήματα.

έχω επεξεργαστή Intel Xeon E3-1230 v3 και κάρτα γραφικών GIGABYTE GTX 1660 OC 6G.

Θέλω να ξεκινήσω το Valhalla απλά φοβάμαι μήπως δεν το σηκώνει το σύστημα μου.

στο Minimum δεν με ενδιαφέρει να παίξω. Έχει τις ίδιες απαιτήσεις με το Odyssey στην πράξη

ή δεν θα τα καταφέρω?

https://www.shacknews.com/article/121303/assassins-creed-valhalla-pc-specs-minimum-enthusiast-and-ultra

αυτό εδώ πιστεύω θα σε βοηθήσει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

On 31/08/2021 at 16:28, yiannis1991 said:

Μήπως το μάμησαν λίγο με την δυσκολία στο hard + heavy enemy scaling; Στην αρχή στην Κεφαλλονιά είναι ΟΚ αλλά μετά στα Μέγαρα γίνεται χαμός. Ήμουν στην πόλη και πέρα από 2-3 mercenaries μαζί μου επιτέθηκαν ακόμη και κάτι άκυροι περαστικοί, ακόμη και τα σκυλιά, λολ..

Eσύ δεν είσαι αυτός που έκανες παλιά κακή κριτική στο Οdyssey παντού στα νήματα;

Τελικά...δεν το είχες παίξει; :rolleyes:

Μήπως ακουσες τι μάπα είναι το Valhalla και είπες να του δώσεις μία ευκαιρία; (και να δείς και πως είναι οι παιχνιδάρες)

Με τόσα αρνητικά που ακούω στα βίντεος παντού στο ΥΤ και στα polls γιά το Valhalla (που τα είχα προβλέψει), εύχομαι η Ubisoft να επιστρέψει στην Αρχαία Ελλάδα και να μας δώσει και άλλες ακριβείς ιστορικές τοποθεσίες και πρόσωπα

Και αν δεν το κάνει, είμαι σίγουρος ότι κάποια άλλη εταιρεία θα το κάνει μετά την τεράστια επιτυχία του Odyssey στην τέλεια και μοναδική αναπαράσταση της Αρχαίας Ελλάδας (ελπίζω στην Sucker Punch Productions του Ghost of Tsushima)

2020107204037.jpg.b4073fcc15b4d8db42cb1cc633a51f21.jpg

20200417015451.jpg.618711894ece5beef6606086e9ecea69.jpg

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AC Brotherhood με τον Ezio αν θες top story σε AC..Απ' το Origins και μετά άλλαξε το παιχνίδι σε Witcher 3 clone(Μακάρι να πλησίαζε βέβαια) αλλά εντάξει περνάει ευχάριστα η ώρα..Στο επόμενο AC θέλω να δω πιο καλό story, καλύτερα facial animations γιατί έχουμε μείνει αρκετά πίσω και πιο πιστό στα παλιά AC.

Ήδη με το Siege of Paris DLC πήγαν πιο κοντά στα παλιότερα AC που δεν είχαν ανούσια order members κλπ αλλά targets που σου έδινε options πως να τον προσεγγίσεις για assassination.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλος ένας που "ανένηψε" μετά το Valhalla

So I played AC Odyssey in 2021…

 

447.000 views, 13k+ likes και πάρα πολλά θετικά σχόλια από "ξένους" και λατρεία γιά την Ελλάδα

Χάρηκα που είδα τόσα θετικά σχόλια από πάρα πολλούς "ξένους" γιά το Odyssey

Τελικά...είχε δίκιο o Lennon που έλεγε ότι είναι "Ελληνας στο πνεύμα" (1973 στον Φρέντυ Γερμανό)

Η Ελλάδα είναι μόνο έξω από την Ελλάδα ;)

Γι' αυτό και δεν θα πεθάνει ποτέ

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

AC Brotherhood με τον Ezio αν θες top story σε AC..Απ' το Origins και μετά άλλαξε το παιχνίδι σε Witcher 3 clone(Μακάρι να πλησίαζε βέβαια) αλλά εντάξει περνάει ευχάριστα η ώρα..Στο επόμενο AC θέλω να δω πιο καλό story, καλύτερα facial animations γιατί έχουμε μείνει αρκετά πίσω και πιο πιστό στα παλιά AC.

Ήδη με το Siege of Paris DLC πήγαν πιο κοντά στα παλιότερα AC που δεν είχαν ανούσια order members κλπ αλλά targets που σου έδινε options πως να τον προσεγγίσεις για assassination.

το επομενο ειναι το AC Infinity και θα ειναι σαν το Division

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, roginsky12 είπε

το επομενο ειναι το AC Infinity και θα ειναι σαν το Division

GaaS διαβάζω..Αρπαχτή του θανάτου δηλαδή.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μόλις κατέβηκε το καινούργιο "dlc"!!!
έχει κάνεις καμιά εικόνα πόσο μεγάλο είναι!!!
Πολύ χάρηκα πάντως που έβγαλαν κάτι ακόμα μακάρι να συνεχίσουν ,αν και χλωμό το βλέπω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Μόλις κατέβηκε το καινούργιο "dlc"!!!
έχει κάνεις καμιά εικόνα πόσο μεγάλο είναι!!!
Πολύ χάρηκα πάντως που έβγαλαν κάτι ακόμα μακάρι να συνεχίσουν ,αν και χλωμό το βλέπω.
 

Νέο DLC για το Odyssey? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το ειδα αυτο νομιζα θα βγει μονο στο valhalla ομως ως μεμονωμενη ιστορια. Καλο νεο αν ερθει και στο Odyssey. 

Έχει έρθει. Βάλε το παιχνίδι να το κατεβάσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...