Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είναι το setting αλλα δεν είναι AC πια. Το πιο πειστικό setting για AC είναι Japan, αλλα με τις πρόσφατες ανακοινώσεις άλλων τίτλων wgaf για AC. :)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς δεν έχουν νόημα (for me ) πλέον τα physical copies. 

Κάποτε ήταν έτσι...

Spoiler

Image may contain: 1 person

Spoiler

10697305_10152411373715633_5813393063291450832_o.jpg?_nc_cat=0&oh=b6a41d572634566c55bfa244c86068f6&oe=5BA1542A

Τώρα είναι ένα κομμάτι χαρτί από μέσα (τα παραπάνω είχαν full manual και τα CD τους βέβαια - οι photos είναι από το 2014 όταν ήμουν Σαλόνικα ακόμη 😛 )

Spoiler

No automatic alt text available.

Anyway... Ας ελπίσουμε να είναι καλό το game.

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tommybertsen είπε

Δυστυχώς δεν έχουν νόημα (for me ) πλέον τα physical copies. 

Κάποτε ήταν έτσι...

  Απόκρυψη περιεχομένων

Image may contain: 1 person

Τώρα είναι ένα κομμάτι χαρτί από μέσα (τα παραπάνω είχαν full manual και τα CD τους βέβαια) 

  Απόκρυψη περιεχομένων

No automatic alt text available.

Anyway... Ας ελπίσουμε να είναι καλό το game.

και στην κονσολα σου ψηφιακα τα παιρνεις δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις μία τάση να ειρωνεύεσαι... Φιλικά στο λέω. Έτσι διακρίνω από την απάντηση σου, μπορεί να κάνω λάθος φυσικά και sorry.

Αν είχα κονσόλα, ναι. Δεν έχω όμως και δεν με ενδιαφέρει να πάρω. Όπως βλέπεις, η εποχή των ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ physical copies ΣΤΟ PC (γιατί για PC μιλάμε εδώ - ή μήπως κάνω λάθος; ), έχει περάσει στην ιστορία. Διακρίνεις "digital" copies στις φώτο; Αν παρέμεναν έτσι, θα προτιμούσα τα physical. Το Titanfall 2, ελέω προσφοράς, είχα πάρει μόνο σε physical τελευταίως,  και ήταν πλήρης απογοήτευση. Δεν μου προσφέρει τίποτα ένα physical (πέρα από το να καταλαμβάνει χώρο). Μόνο αν είναι φτηνότερο or equal θα το προτιμούσα and still, θα μου προσφέρει ένα...εξώφυλλο. Btw έχω και κάποια ακόμη physical στο ντουλάπι, απορώ γιατί τα κρατάω... Μάλλον από νοσταλγία...

Off topic , off.

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Έχεις μία τάση να ειρωνεύεσαι... Φιλικά στο λέω.

Αν είχα κονσόλα, ναι. Δεν έχω όμως και δεν με ενδιαφέρει να πάρω. Όπως βλέπεις, η εποχή των ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ physical copies ΣΤΟ PC (γιατί για PC μιλάμε εδώ - ή μήπως κάνω λάθος; ), έχει περάσει στην ιστορία. Διακρίνεις "digital" copies στις φώτο; Αν παρέμεναν έτσι, θα προτιμούσα τα physical. Το Titanfall 2, ελέω προσφοράς, είχα πάρει μόνο σε physical τελευταίως,  και ήταν πλήρης απογοήτευση. Δεν μου προσφέρει τίποτα ένα physical (πέρα από το να καταλαμβάνει χώρο). Μόνο αν είναι φτηνότερο or equal θα το προτιμούσα and still, θα μου προσφέρει ένα...εξώφυλλο. 

Off topic , off.

Δεν σε ειρωνευομαι φιλε, απλα προσπαθω να καταλαβω γενικα απ τον κοσμο γτ εχει προβλημα με τα physical του pc, ενω ειναι το ιδιο πραγμα πλεον με τα physical των κονσολων.

Καλη καρδια φιλε, απλα ο γραπτος λογος διαβαζεται/ακουγεται πιο σκληρος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, firepc είπε

Δεν σε ειρωνευομαι φιλε, απλα προσπαθω να καταλαβω γενικα απ τον κοσμο γτ εχει προβλημα με τα physical του pc, ενω ειναι το ιδιο πραγμα πλεον με τα physical των κονσολων.

 

Εξηγώ νομίζω ποιο είναι το πρόβλημα. Το οπτικό υλικό (δεν είχα το μυαλό να βγάλω τα manual τότε), είναι από μόνο του ο λόγος.

Στην εξίσωση δεν μπήκαν ποτέ οι κονσόλες (από μένα), ποτέ δεν με ενδιέφεραν και ποτέ δεν ήταν το ίδιο των PC τα physical copies.

Μπορεί πλέον να λέω ότι είναι τζάμπα χώρος τα physical copies, αλλά τα παλιά που ήταν και πιο ογκώδη, είχαν άλλη χάρη όταν τα άνοιγες και έβρισκες manual (ακόμη και αν δεν το διάβαζες ποτέ), αφίσες (που μπορεί να έμενα στο συρτάρι σου), αυτοκόλλητα (τα οποία μπορεί να χάριζες ας πούμε)κλπ. Είχα αφιερωμένη βιβλιοθήκη κάποτε για αυτά και μόνο 😛 

 Πλέον αυτά τα χρεώνουν 100+ ευρώ για να πάρεις την "collector's" του εκάστοτε παιχνιδιού. Χρεώνουν 40-50-60 για ένα σκέτο κουτί με μία εικόνα, και ενίοτε, στα κλειδάδικα, βρίσκω το εκάστοτε παιχνίδι στη μισή τιμή. Ε δεν το δέχομαι φίλε μου, με ενοχλεί :) 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ολα αυτα, το παιχνιδακι ξερουμε αν αυτη τη φορα θα ειναι optimizing ή θα τρεχει σαν σ...τα οπως το origins που τη μια ειχε σπασμενα cutscenes, την αλλη επεφτε 20fps σε χωρια και την αλλη αναβες βραδυ το πυρσο και επεφταν τα fps, αυτα ακουστηκε καμια ειδηση αν θα διορθωθουν να ξερουμε μη πεταξουμε παλι λεφτα στη ubisoft και στη καθε ubisoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή όταν έχει ημερομηνία κυκλοφορίας 5 Οκτωβρίου, πώς ακριβώς να το γνωρίζουμε αυτό που ρωτάς; 😛

Αυτοί που παίζουν το παιχνίδι early on, συνήθως δεν λένε τίποτα για αυτά. Θα μάθουμε με το που βγουν τα πρώτα ριβιου

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Δηλαδή όταν έχει ημερομηνία κυκλοφορίας 5 Οκτωβρίου, πώς ακριβώς να το γνωρίζουμε αυτό που ρωτάς; 😛

Αυτοί που παίζουν το παιχνίδι early on, συνήθως δεν λένε τίποτα για αυτά. Θα μάθουμε με το που βγουν τα πρώτα ριβιου

Δεν εχεις και αδικο αν και κατα τη γνωμη μου η ubi και η Bluehole και η καθε εταιρεια τουλαχιστον σε επομενο τους game θεωρω ανθρωπινο να ειχανε το θαρρος να βγουν και να πουνε πριν τη κυκλοφορια, ''συγνωμη καναμε μ...κια σε μερικα πραγματα, σκοπευουμε να τα διορθωσουμε και να επικεντρωθουμε στα αδυνατα σημεια''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Καλα ολα αυτα, το παιχνιδακι ξερουμε αν αυτη τη φορα θα ειναι optimizing ή θα τρεχει σαν σ...τα οπως το origins που τη μια ειχε σπασμενα cutscenes, την αλλη επεφτε 20fps σε χωρια και την αλλη αναβες βραδυ το πυρσο και επεφταν τα fps, αυτα ακουστηκε καμια ειδηση αν θα διορθωθουν να ξερουμε μη πεταξουμε παλι λεφτα στη ubisoft και στη καθε ubisoft.

Ubisoft είναι αυτή εδώ στο unity του 2014 μετά από 100 patches και ακόμα έχει σημεία που πέφτουν τα fps χωρίς λόγο. Στο syndicate έγινε τρομερή δουλειά στις 80 ώρες δεν είχα κανένα fps drop και στο origins μιας και δεν πρόλαβα τα επόμενα patches είχε σημεία πχ σπηλια που έπεφτε στα 40fps χωρίς λόγο ενώ μέσα στην Αλεξανδρεια που γινόταν χαμός τα 60fps τα είχα νεράκι. Unoptimized περιοχές πάντα θα υπάρχουν σε τόσο μεγάλα παιχνίδια απλά λόγω αυτών η Ubisoft έχει τόσο κακή φήμη. Το odyssey μιας και θα χρησιμοποιεί την μηχανή του origins πιστεύω θα είναι καλύτερα τα πράγματα θα την έχουν μάθει καλύτερα. Κάτι σαν τη Dunia που στο far Cry 5 έδωσαν κορυφαία γραφικά με απαιτήσεις far cry primal. 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...