Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed Odyssey [PS4][Xbox One]


keropi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/8/2018 στις 8:38 ΠΜ, snake_plissken2112 είπε

Το παιχνιδι φαινεται απαραδεκτο απο οπου και αν το πιασεις, μπραβο ubi, εξαιρετικο κιτσαριο god pf assasins κατι με στοιχεια κακου rpg, ευγε και παλι, δεν απογοητευεις :D

τα  Ελληνικά  μυθολογικά στοιχεία δεν τα έχει σε αποκλειστικότητα η Santa Monica Studios. Αποψη μου είναι πως ένα franchise σαν το AC είναι σε θέση να τα αποδώσει πιο όμορφα απότι ένα GOW επειδή ακριβώς έχει επενδυσει πάρα πολύ στη ρεαλιστική απόδοση των αρχαίων πολιτισμών. Το να βλέπεις ένα φανταστικό/μυθολογικό στοιχείο σε έναν πιο ρεαλιστικό κόσμο είναι σίγουρα και πιο δύσκολο για τους δημιουργούς αλλά και πιο ενδιαφέρων για τους παίκτες. Το GOW εξάλου ήταν (είναι μάλλον και θα είναι) ενα παιχνίδι με over the top fantasy setting και μυθολογικά στοιχεία. Το AC στοχευει στο ιστορικό accuracy με μυθολογικά στοιχεία. OK δεν αποτελεί reference material για μεταπτυχιακό στην αρχαιολογία αλλά σίγουρα είναι πιο σωστή παρουσίαση αρχαίου κόσμου σε σχέση με το theme park του GOW. Χαίρομαι που εισάγουν μυθολογικά στοιχεία στα AC games, τα κάνουν άκρως πιο ενδιαφέρων. Σίγουρα υπάρχει κάποιο όριο και κάπου πρέπει να τραβήξουν μιια γραμμή, ίσως αυτό να είναι και το tricky part.

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχυριζονται πως ο χαρτης του Odyssey ειναι διπλασιος απο του Origins .

Αν ισχυει αυτο ειναι πραγματικα εντυπωσιακο ,μιλαμε για εναν τεραστιο κοσμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Ισχυριζονται πως ο χαρτης του Odyssey ειναι διπλασιος απο του Origins .

Αν ισχυει αυτο ειναι πραγματικα εντυπωσιακο ,μιλαμε για εναν τεραστιο κοσμο .

να σου πω την αληθεια, απο την στιγμη που στηριζεται στο combat του origins θα ειναι φοβερο. Εγω που δεν παιζω AC, και το τελευταιο μου ηταν το 2, μου αρεσε παρα πολυ το origins. Και μιλαω για παιχνιδια που με αφηνουν παγερα αδιαφορο. Ο χαρτης δε λεει κατι, αν το combat ειναι καλο, και περιμενω πως θα ειναι παρα πολυ καλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως που δεν εχω παιξει κανενα assasins μεχρι τωρα μονο που εχει μεσα αρχαια Ελλαδα κ τετοια γραφικα θα το παρω..

Μου αρεσει που εχει κ Μεδουσες μεσα κ Μινωταυρους να εχει κ ολα τα σχετικα!!

Δεν ξερω πως θα ειναι το gameplay και ο χειρισμος αλλα μεχρι τωρα αυτα που εχω δει μου φαινεται πολυ καλο.

Τωρα αν καποιος ειναι φαν της σειρας κ το φετινο δεν ειναι σαν συνεχεια του franchise καταλαβαινω καπως οτι ξενιζει κ βγαινει απο την πεπατημενη οδο.

Εγω παντως θα το παρω κατα τα Χριστουγεννα που θα εχω χαλαρωσει λιγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 23/8/2018 στις 12:03 ΠΜ, Erevus είπε

Όλως τυχαίως ξεκίνησα να παίζω τα AC μόλις πριν μια εβδομάδα (ξεκινώντας από το 1ο). Στην αρχή δεν με ενθουσίασε και μάλλον με εκνεύρισαν τα controls του και η απουσία subtitles, αλλά σιγά σιγά το συνήθισα και πλέον μου αρέσει. Επίσης, έχω "στοκάρει" τα AC2, 3, Black Flag και Brotherhood και τώρα βλέπω με μεγάλο ενθουσιασμό ότι έρχεται και μια έκδοση για την αρχαία Ελλάδα! Απλά τέλεια! Η προηγούμενη σχετική αναφορά είχε γίνει στο πρώτο GoW όταν ο Kratos πήγε στην Αθήνα, αλλά εκεί δεν υπήρχαν τα απίστευτα γραφικά που βλέπω στα παραπάνω βίντεο με απεικόνιση Παρθενώνα κλπ!

Από το 2 ξεκίνα το 1 ήταν φόλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα ήδη το 1, μου άρεσε μεν αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα, μετά από ένα σημείο ήταν όλα επαναλαμβανόμενα (βρες 3 πληροφορίες, σκότωσε τον στόχο σου, repeat). Σίγουρα για τη χρονιά που βγήκε πάντως ήταν καλό.

Τώρα καταπιάστηκα με το Rise of Tomb Raider και μετά σειρά θα πάρει το AC2. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τότε που βγήκε ήταν υπερεκτιμημένο. Ήταν εντυπωσιακό σίγουρα αλλά μετά την τέταρτη επανάληψη των ιδίων ακριβώς αποστολών γινόταν βαρετό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, lak10 είπε

αυριο μου ερχεται η pantheon edition απο το ευρωπαικο ubi store

Mόλις παρέλαβα την spartan. Και σκουπίζω τα σάλια μου με τη μπλούζα 😛. Βεβαια δεν θα το ξεκινήσω ακόμα. Θα τερματήσω πρώτα το shadow of the tomb raider. Και θα περιμένω να βγει κανένα πατσάκι γιατί έχει αρκετά bugs για αρχή. Μετά βέβαια σκάει και red dead 2, το γεννάρη resident 2. Οπότε θα έχουμε πολύ υλικό για τους επόμενους μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2018 στις 1:26 ΜΜ, Fotis13 είπε

Ισχυριζονται πως ο χαρτης του Odyssey ειναι διπλασιος απο του Origins .

Αν ισχυει αυτο ειναι πραγματικα εντυπωσιακο ,μιλαμε για εναν τεραστιο κοσμο .

ναι αλλά έχει και μπόλικη θάλασσα μαζί, όπως και να χει σημασία δεν πιστεύω ότι έχει ο χάρτης όσο το περιεχόμενο αυτού και τα quests που θα σου κρατάνε το ενδιαφέρον

 

το origins πχ μπορεί να έχει αρκετό χάρτη για εξερεύνηση, αλλά πολλά μέρη δεν είχαν ιδιαίτερο νόημα να κάτσεις να δεις κάτι ή να κάνεις κάτι εκεί

 

έχοντας ως αντίπαλο δέος στο νου μου κάποια ιαπωνικά κυρίως παιχνίδια, μπορώ να πω ότι προτιμώ μικρούς χάρτες με μπόλικο και ουσιαστικό περιεχόμενο παρά αχανείς "άδειες" εκτάσεις 

 

πάντως εδώ έχει κάνει ένας τύπος συγκριτικό χαρτών, δεν ξέρω κατά πόσο είναι ακριβές, αλλά παίζει και να είναι σωστό

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...