Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Εγώ από την άλλη.... περιμένω να βρω ελεύθερο χρόνο (ίσως στη νέα καραντίνα του Φθινοπώρου 😁😁😁😁😁)  και αφού βγουν κάποια updates για να στρώσει το παιχνίδι .... τότε θα το αγοράσω... Αντέχω να περιμένω..... 

Ο λόγος του post ήταν να πεις τον πόνο σου και να πείσεις το εαυτό σου?! :P

Btw το game δεν έχει κανένα θέμα, σίγουρα τα updates δεν θα κάνουν κακό, αλλα σοβαρό θέμα δεν έχω διαβάσει να έχει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ο λόγος του post ήταν να πεις τον πόνο σου και να πείσεις το εαυτό σου?! :P

Btw το game δεν έχει κανένα θέμα, σίγουρα τα updates δεν θα κάνουν κακό, αλλα σοβαρό θέμα δεν έχω διαβάσει να έχει. ;)

Μιλώ γενικά για τα updates ... όχι ότι το παιχνίδι θα έχει κάτι.... Υπήρχε παιχνίδι που έκανα 1,5 χρόνο να το αγοράσω ... άντεξα... και το τελείωσα σερί μέσα στη καραντίνα.... Και λόγω των updates ήταν αρκετά διαφορετικό από την αρχική.... είχε και τα έξτρα μαζί... πήρα και τα DLC του... μου ήρθε πακέτο !!!!! Γιατί προσωπικά... αν αφήσω παιχνίδι, δύσκολα θα το ξαναπιάσω.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Μιλώ γενικά για τα updates ... όχι ότι το παιχνίδι θα έχει κάτι.... Υπήρχε παιχνίδι που έκανα 1,5 χρόνο να το αγοράσω ... άντεξα... και το τελείωσα σερί μέσα στη καραντίνα.... Και λόγω των updates ήταν αρκετά διαφορετικό από την αρχική.... είχε και τα έξτρα μαζί... πήρα και τα DLC του... μου ήρθε πακέτο !!!!! Γιατί προσωπικά... αν αφήσω παιχνίδι, δύσκολα θα το ξαναπιάσω.....

Την καλύτερη δουλειά κανεις, μηδέν ρίσκο και παίρνεις το αληθινά τελειωμένο game. Τα είχε πει χρονια πριν ο @panther_512 και οποιος μπορεί να το κάνει μονο κερδισμένος βγαίνει. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλούσια και έντονα χρωματα το παιχνίδι όπως του infamous. Η κάμερα θέλει χρόνο να την συνηθίσεις (νομίζω είναι αρκετά κοντά στον χαρακτήρα) και θα ήθελα ένα τικ πιο αργή/ομαλή κίνηση γιατί με ψιλοζαλιζει. Το σύστημα μάχης εξαιρετικό... σου δίνει την σωστή αίσθηση βάρους άρα και τον πλήρη έλεγχο του τι κανείς.... νιώθεις το σπαθί όταν σφάζεις 😜

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκε και ο σχετικος οδηγος για 100% platinum https://www.powerpyx.com/ghost-of-tsushima-trophy-guide-roadmap/ 

που μεταξυ αλλων αναφερει

''Game-Breaking Progression Bugs Warning: There are lots of reports of quest markers bugging out and entire main- or side quests becoming impossible to complete.

There’s about a 20% chance of this happening at some point throughout the game.

It is HIGHLY RECOMMENDED to make Manual Saves regularly. At least once every hour, or even better after every Quest. Make it a habit to always make a Manual Save each mission and when you run out of save slots, always overwrite the oldest one. If you have a game-breaking bug, the only way to fix it is by reloading an old Manual Save.

Also don’t start a Side Tale and leave it incomplete. You don’t want to spend 60 hours and then come back to it only to realize it has a game-breaking progression bug. Always finish each Tale you start before moving on to the next! ''

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις όχι και τόσο θετικές η ai δεν είναι καλή όπως και το stealth και τα animations του, η κάμερα οκ μου φαίνεται όπως και τα γραφικά αλλά σίγουρα δεν είναι και τα φοβερά που περίμενα..τώρα βέβαια είμαι στην αρχή ακόμα αλλά θυμίζει assasin creed... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ απογοητευμενος μεχρι στιγμης, ρομποτικα animations,σαπουνοπερα στα Ιαπωνικα voice over,το gameplay πολυ hack n slash κ arcade,τα γραφικα μακραν οτι χειροτερο εχω δει το 2020(δεν μιλαω για ατμοσφαιρα και enviroment)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα δυστυχώς είναι λίγο θέμα ειδικά στο 1 v many και αν σε περικυκλώσουν ή όταν κάνεις εναλλαγές και περνάς από τίποτα βράχια, θάμνους, σκηνές κλπ, χάνεις την μπάλα. Επίσης προς θεού μην τρέξετε/γυρίσετε πλάτη στην μάχη γιατί μετά το tracking είναι αλλού για αλλού στις επιθέσεις, ακόμα και η AI έχει το ίδιο πρόβλημα. Γενικά δεν είναι τόσο tight το 1 v many όσο σε άλλα παιχνίδια (ακόμα και από το god of war), πόσο μάλλον με τα soulsborne που έχεις και το lockon και βοηθάει πάρα πολύ. Και γενικά στην αρχή είναι σχετικά εύκολες που έχω παίξει γιατί οι εχθροί κλασικά "take turns" όπως και στα assassin creed. Σε γενικές γραμμές τους βαράς πρώτος και είναι dead, εκτός από τους shielders που χρειάζεται να κάνεις 2 strong attack πρώτα να σπάσεις guard και τους spearmen/archers που χρειάζεται να κάνεις 1-2 dodges και counter attack. Βέβαια ξέρω αργότερα παίρνεις stances και special abilities για το focus οπότε και θα είναι πιο πολύπλοκες και πιο "βαριετέ" οι μονομαχίες.

Για τα γραφικά ρε παλικάρια όμως σοβαρολογήτε? LOL αν κάπου παίρνει άριστα σε αυτόν τον τομέα είναι, προχωρήστε μετά τον πρόλογο υπάρχουν απίστευτα σκηνικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To εχω προχωρησει καμποσο,βεβαια ειμαι στο Act 1 ακομα αλλα μου φαινεται πολυ ευκολο μεχρι τωρα ενω το εχω στο hard..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...