Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

To εχω προχωρησει καμποσο,βεβαια ειμαι στο Act 1 ακομα αλλα μου φαινεται πολυ ευκολο μεχρι τωρα ενω το εχω στο hard..

Είναι σχετικά εύκολο το combat ειδικά αν δε μπαίνεις γιούρια.

Ας πούμε ότι είναι ένα casual assassins creed σε nioh/sekiro setting.😁

Spoiler free τα από κάτω από τον πρόλογο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 12/06/2018 at 09:44, papeipa said:

Τρελενομαι για τέτοιου είδους παιχνίδια ,αλλά με προβληματίζει το combat system.....θυμίζει παρά μα πάρα πολύ το ryse son of rome .

Το οποίο είναι παιχνιδάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε

Είναι σχετικά εύκολο το combat ειδικά αν δε μπαίνεις γιούρια.

E ολο με stand off ξεκιναω και συνεχιζω αερα πατερα χωρις stealth..

 

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Δε το περίμενα ακριβώς έτσι .... που είναι οι επικές μάχες και τα akira kurosawa  duels αφού θερίζεις σα hack n slash arcade

Δεν ειναι ακριβως ετσι,πρεπει να αλλαζεις στασεις συνεχεια και να χρησιμοποιεις γκατζετακια.

Δεν ειναι hack n slash,εχει τακτικη το combat .

Απλα το εχουν σχεδιασει ετσι που επειδη σχεδον οι πιο πολλοι φευγουν με 2-3 χτυπηματα,εαν μαθεις πως να κανεις parry σωστα η δυσκολια πεφτει κατακορυφα.

Duels εχει αρκετα,εγω μεχρι τωρα εχω παιξει τουλαχιστον πεντε και ειμαι ακομα Act 1.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Okay, είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το game. Ούτε για πλακα 10/10 και bollox. Εύκολο δεν το βρήκα εκτος άμα είστε ακόμα πολύ αρχή. Οι εχθροί αρχίζουν να ποικίλλουν οποτε δεν λειτουργεί το απλά να mash buttons. Εκτος φυσικά άμα παίζεται στο easy. Τώρα άμα περιμένατε Sekiro, well, this ain't Sekiro.

Τώρα άμα κάποιος έχει κάψει τα DS, BB, Sekiro, etc τότε ok, δεν θα έχει ιδιαίτερο θέμα, και καλο θα ήταν να βάλει τέρμα δυσκολία από την αρχή. Το game συγχωρεί, δεν είναι εύκολο σαν combat και φαίνεται απίστευτα βάθη. Και όταν εννοώ εύκολο combat, εννοώ φάση Witcher η SOM. Anyways για εσάς, προσωπικά ποτε δεν ήμουν fan των Souls εκτος Sekiro που το λάτρεψα, σε λίγο έρχεται το Elden Ring ώστε να πέσει μαύρο δάκρυ. :D

Γενικά το game έχει κάποια θεματάκια σε όλους τους τομείς, αλλα τίποτα μέχρι στιγμής που να με χαλάσει η να με ξενερώσει. Το πολύ σημαντικό είναι ότι το combat είναι παρα πολύ solid, άμα εξαιρέσεις την camera, που χρειαζόταν να κάνει fade out όταν πλησίαζε τοίχους, αντικείμενα, etc.

Anyways, το game θα μπορούσε να είναι το καινούργιο Assassin's Creed Tsushima, εάν δεν βγάζαν κάθε ένα χρόνο copy paste games, και δεν χαϊδεύανε Krakens εν ώρα δουλειάς. Πολύ απλά είναι το καλύτερο samurai open-world game αυτή την στιγμή, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει άλλο.

Οποιοσδήποτε πέρασε καλά με οποιοδήποτε τελευταίο Assassin's Creed, με αυτό θα πάθει ζημια imho. :D

ps. Το game αυτό που κάνει με τον αέρα σαν waypoint είναι εξαιρετικό, το ότι ανοίγω χαρτη μονο για να βάλω ένα marker και δεν ξανά ασχολούμαι, χωρίς mini-maps, compass, κτλ είναι απλά υπέροχο και ιδιοφυές. ’μα μπορούσες να κλείσεις και τα flashing items θα ήταν τέλειο.

ps2. My name is Jin Sakai, you kidnap my uncle, prepare to die! :P Κάτι που ίσως μερικοί δεν είδατε, είναι ότι σε κάθε γιαπωνέζικο πτώμα, άμα υποκλιθείς ο Jin λέει κάτι, μέχρι στιγμής δεν έχει πει το ίδιο ποτε. ;)

ps3. Εντωμεταξύ παίζω με τον κολλητό που είναι φρέσκος από Nioh 2 και πεθαίνω που μπερδεύει συνεχεια το jump και το evade. :D :D :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εύκολο δεν το βρήκα εκτος άμα είστε ακόμα πολύ αρχή

Ρε συ στην αρχη μεχρι να παρεις την πανοπλια σε κοβουν φετες,ειναι το πιο δυσκολο κομματι του παιχνιδιου στο Act 1.

Mηπως παιζεις κατι αλλο και εχεις μπερδευτει?

Εγω τωρα μπηκα Act 2 και πετυχα το πρωτο duel που με δυσκολεψε αρκετα,σε βαθμο που χρειαστηκα 10+ retries.

To βρισκω αρκετα ενδιαφερον μεχρι τωρα και το combat system βοηθαει πολυ να σε κραταει χωρις να βαριεσαι.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Ρε συ στην αρχη μεχρι να παρεις την πανοπλια σε κοβουν φετες,ειναι το πιο δυσκολο κομματι του παιχνιδιου στο Act 1.

Mηπως παιζεις κατι αλλο και εχεις μπερδευτει?

Λες? Μπορεί :P Είπα buddy ότι μετά ανεβαίνει η δυσκολία λόγο ότι τα groups εχθρών περιέχουν διαφορετικά classes. Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα γιατί το combat system μου κάθεται γάντι, και είμαι player που πάντα deflect or die, ποτε άμυνα. ;) Anyways είναι αδύνατο να έχουμε την ίδια εμπειρία στο game γιατί απλά έχουμε διαφορετική εμπειρία σε melee games ;) Χαίρομαι όμως που λες πιο μετά γίνετε ακόμα πιο δύσκολα, me likes :) και κάτι μου λέει ο Ilos που είναι μαζόχας θα γουστάρει ακόμα περισσότερο. :P

Κατάφερε να κόψει κανεις κάτι?! Μέχρι στιγμής δεν έχω δει να φεύγει τίποτα φιλέτο δυστυχώς. :(

Επίσης όταν πέσεις κάτω χωρίς hp μπορείς να ξανά σηκωθείς? Είναι skill, δεν έχω καταλάβει?

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω δεν εχω καταφερει να βρω πως σηκωνεσαι,ουτε εχω ξεκλειδωσει κατι ακομα σχετικο με αυτο.

Μπορει και να μην γινεται..

Στο Act 2 οταν προχωρησετε,γινονται ολοι πιο γρηγοροι,πιο aggresive και στα standoff αντιδρουν εντελως random και αστραπιαια.

Ειναι μη προβλεψιμοι δλδ..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Λες? Μπορεί :P Είπα buddy ότι μετά ανεβαίνει η δυσκολία λόγο ότι τα groups εχθρών περιέχουν διαφορετικά classes. Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα γιατί το combat system μου κάθεται γάντι, και είμαι player που πάντα deflect or die, ποτε άμυνα. ;) Anyways είναι αδύνατο να έχουμε την ίδια εμπειρία στο game γιατί απλά έχουμε διαφορετική εμπειρία σε melee games ;) Χαίρομαι όμως που λες πιο μετά γίνετε ακόμα πιο δύσκολα, me likes :) και κάτι μου λέει ο Ilos που είναι μαζόχας θα γουστάρει ακόμα περισσότερο. :P

Κατάφερε να κόψει κανεις κάτι?! Μέχρι στιγμής δεν έχω δει να φεύγει τίποτα φιλέτο δυστυχώς. :(

Επίσης όταν πέσεις κάτω χωρίς hp μπορείς να ξανά σηκωθείς? Είναι skill, δεν έχω καταλάβει?

Υπάρχει skill στο tree τέρμα κάτω για αυτό θέλει 2 ability points. Αρνούμαι να το ξεκλειδώσω, γιατί προέχουν τα weebo flashy combos πρώτα.😁

Επεξ/σία από ilos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nαι εδω δεν εχουμε καραγκιοζιλικια και ιστορια μελοδραμα.

Εδω εισαι σαμουραι και το νοιωθεις..

Ο κοσμος ειναι ο πιο ομορφος που εχω δει μετα το witcher 3.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...