Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν αποκλείεται να δοθεί επιλογή για να το παίξεις ασπρόμαυρο και στο PS4. Ίσως υπάρχει σαν bonus αφού τελειώσεις το game (όπως πχ κάνει το Uncharted 4). Και φαντάζομαι και ιαπωνικά voice overs θα μπορείς να βάλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 9 μήνες μετά...

παιδιά ξέρουμε εαν θα είναι σαν το sekiro ή souls τύπου ή θα παίζει σαν το ryse son of rome ή gow?Εαν εχετε ακούσει κάτι ξέρω οτι μέχρι τώρα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, jerry banana είπε

παιδιά ξέρουμε εαν θα είναι σαν το sekiro ή souls τύπου ή θα παίζει σαν το ryse son of rome ή gow?Εαν εχετε ακούσει κάτι ξέρω οτι μέχρι τώρα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Jerry τι δεν κατάλαβες από 10 λεπτά gameplay? Καμια σχέση με κανένα από αυτά που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Jerry τι δεν κατάλαβες από 10 λεπτά gameplay? Καμια σχέση με κανένα από αυτά που αναφέρεις.

Τώρα το είδα, από τι κατάλαβα  πρόκειται για παιχνίδι τύπου ryse son of Rome ή και batman μόνο που (εκτός και εάν τα κουμπιά τα έκρυψαν στο gameplay) αντί να δείχνει τα κουμπιά που πατάς, ξέρεις πχ ότι εάν δεις τον άλλον να επιτίθεται πατάς αυτό και μετά κλασσική επίθεση. Αυτο πρέπει να είναι το παιχνίδι, αλλά αυτό που το κάνει ιδιαίτερο,είναι τα πολλά διαφορετικά interactions που λογικά, το κάνανε για να μην κουράζει, όπως και το stealth στοιχείο. Από γραφικά σκίζει αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μακάρι να έχει όντως πολλά interactions και finishing moves γιατί παίζει (αν και ακόμη δεν μπορούμε να λέμε τίποτα καθώς επισήμως δεν έχει βγει) να το βαρεθώ σαν το ryze που ποτέ δεν το τερμάτισα καθώς είχε επαναλαμβανόμενος κινήσεις (μηχανικες-τυποποιημενες). Εσένα ποια είναι η γνώμη σου για το παιχνίδι? 

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ότι δεν έχει καμια σχέση με Ryse και Batman. :D

Δηλαδή πως νομίζεις οτι αποκρούει τα χτυπήματα ο παίχτης με κίνηση του μοχλού και σωστή θέση του σώματος?Αυτό εννοώ και θέλω να μου πείς.

Στις 18/6/2018 στις 10:12 ΜΜ, naruto14 είπε

Δεν αποκλείεται να δοθεί επιλογή για να το παίξεις ασπρόμαυρο και στο PS4. Ίσως υπάρχει σαν bonus αφού τελειώσεις το game (όπως πχ κάνει το Uncharted 4). Και φαντάζομαι και ιαπωνικά voice overs θα μπορείς να βάλεις.

Καλά εννοείται χωρίς ιαπωνικά θα είναι η μεγαλύτερη ξενερα δεδομένου του θέματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2018 στις 10:12 ΜΜ, naruto14 είπε

Δεν αποκλείεται να δοθεί επιλογή για να το παίξεις ασπρόμαυρο και στο PS4. Ίσως υπάρχει σαν bonus αφού τελειώσεις το game (όπως πχ κάνει το Uncharted 4). Και φαντάζομαι και ιαπωνικά voice overs θα μπορείς να βάλεις.

Καλά εννοείται χωρίς ιαπωνικά θα είναι η μεγαλύτερη ξενερα δεδομένου του θέματος. 

Τελικά διάβασα στο reddit πως και άλλοι συναθλητές του gaming, θεώρησαν ότι το gameplay τους φάνηκε απλό. Αλλά σχολιάζουν πως αυτό δεν είναι απαραίτητα αρνητικό. Καθώς θα περιμένει ο παίχτης να αποφύγει με το κάστανα το κάστανα του αντιπάλου και μετά θα πρατει ανάλογα. Τώρα το χουκ που έχει μέσα με τα στοιχεία του κρυφτου  θα το κάνουν λογικά να αποφύγει αυτό που προείπα ότι ενδέχεται να γίνει επαναλαμβανόμενο. Θα δούμε όμως. Τέλος με προβλημάτισε η σκηνή με το υποτιθέμενο boss που το ρίχνει σχετικά γρήγορα. Αλλά ας αφήσω τη βούλα μου εδώ και  βλέπουμε. Απλώς ήθελα να ανεφερω τις εικασίες μου. Σχημάτισα 2 διαφορετικές τώρα θα ξαναεπανελθω στο νήμα μόλις βγει το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Δε καταλαβαινω τπτ απο το παραπανω post, ειμαι ο μονος? Σαν google translate μου φαινεται xD

Όχι Ρεμ απλώς τα είπα όλα μαζεμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, jerry banana είπε

Καλά εννοείται χωρίς ιαπωνικά θα είναι η μεγαλύτερη ξενερα δεδομένου του θέματος. 

Τελικά διάβασα στο reddit πως και άλλοι συναθλητές του gaming, θεώρησαν ότι το gameplay τους φάνηκε απλό. Αλλά σχολιάζουν πως αυτό δεν είναι απαραίτητα αρνητικό. Καθώς θα περιμένει ο παίχτης να αποφύγει με το κάστανα το κάστανα του αντιπάλου και μετά θα πρατει ανάλογα. Τώρα το χουκ που έχει μέσα με τα στοιχεία του κρυφτου  θα το κάνουν λογικά να αποφύγει αυτό που προείπα ότι ενδέχεται να γίνει επαναλαμβανόμενο. Θα δούμε όμως. Τέλος με προβλημάτισε η σκηνή με το υποτιθέμενο boss που το ρίχνει σχετικά γρήγορα. Αλλά ας αφήσω τη βούλα μου εδώ και  βλέπουμε. Απλώς ήθελα να ανεφερω τις εικασίες μου. Σχημάτισα 2 διαφορετικές τώρα θα ξαναεπανελθω στο νήμα μόλις βγει το παιχνίδι. 

Και εγώ πρέπει να μην κατάλαβα τι λέει ο ποιητής..... Να υποθέσω ότι "κάστανα" = Κατάνα.... για κοτσάνι δεν νομίζω....

Ακόμα..... κόλλησα στο " Αλλά ας αφήσω τη βούλα μου εδώ και  βλέπουμε." ... σίγουρα clopy paste και google translate έπαιξε από ξένο forum....

ΤΕΣΠΑ..... Για πρωινή σπαζοκεφαλιά πάντως είναι ότι πρέπει...

Στα σοβαρά τώρα.... ας βγει πρώτα το παιχνίδι και βλέπουμε.... πάντως ότι θα κάνει επιτυχία είναι δεδομένο....

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2019 στις 8:53 ΜΜ, jerry banana είπε

Καλά εννοείται χωρίς ιαπωνικά θα είναι η μεγαλύτερη ξενερα δεδομένου του θέματος. 

Τελικά διάβασα στο reddit πως και άλλοι συναθλητές του gaming, θεώρησαν ότι το gameplay τους φάνηκε απλό. Αλλά σχολιάζουν πως αυτό δεν είναι απαραίτητα αρνητικό. Καθώς θα περιμένει ο παίχτης να αποφύγει με το κάστανα το κάστανα του αντιπάλου και μετά θα πρατει ανάλογα. Τώρα το χουκ που έχει μέσα με τα στοιχεία του κρυφτου  θα το κάνουν λογικά να αποφύγει αυτό που προείπα ότι ενδέχεται να γίνει επαναλαμβανόμενο. Θα δούμε όμως. Τέλος με προβλημάτισε η σκηνή με το υποτιθέμενο boss που το ρίχνει σχετικά γρήγορα. Αλλά ας αφήσω τη βούλα μου εδώ και  βλέπουμε. Απλώς ήθελα να ανεφερω τις εικασίες μου. Σχημάτισα 2 διαφορετικές τώρα θα ξαναεπανελθω στο νήμα μόλις βγει το παιχνίδι. 

Ε αφού απαγορεύονται τα Αγγλικά και ta greeklish, google translate ftw.😎

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2019 στις 8:53 ΜΜ, jerry banana είπε

Καλά εννοείται χωρίς ιαπωνικά θα είναι η μεγαλύτερη ξενερα δεδομένου του θέματος. 

Τελικά διάβασα στο reddit πως και άλλοι συναθλητές του gaming, θεώρησαν ότι το gameplay τους φάνηκε απλό. Αλλά σχολιάζουν πως αυτό δεν είναι απαραίτητα αρνητικό. Καθώς θα περιμένει ο παίχτης να αποφύγει με το κάστανα το κάστανα του αντιπάλου και μετά θα πρατει ανάλογα. Τώρα το χουκ που έχει μέσα με τα στοιχεία του κρυφτου  θα το κάνουν λογικά να αποφύγει αυτό που προείπα ότι ενδέχεται να γίνει επαναλαμβανόμενο. Θα δούμε όμως. Τέλος με προβλημάτισε η σκηνή με το υποτιθέμενο boss που το ρίχνει σχετικά γρήγορα. Αλλά ας αφήσω τη βούλα μου εδώ και  βλέπουμε. Απλώς ήθελα να ανεφερω τις εικασίες μου. Σχημάτισα 2 διαφορετικές τώρα θα ξαναεπανελθω στο νήμα μόλις βγει το παιχνίδι. 

στο συγκεκριμένο παιχνίδι προσπαθούν να αποτυπώσουν όσο γίνεται κανονική μάχη με σπαθιά, οπότε τα sekiro και souls δεν έχουν καμιά σχέση 

 

βέβαια πολλές φορές η αποτύπωση της πραγματικότητας είναι βαρετή και δεν είναι αυτό που θες από ένα παιχνίδι για να διασκεδάσεις, από την άλλη όμως μιας και δεν έχουμε και πολύ συχνά κάτι τέτοιο εγώ ανυπομονώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...