Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 17/8/2020 στις 3:27 ΜΜ, therock είπε

Δεν θελω να σου κανω σποιλερ λοιπον αλλα δεν ειναι τοσο τυχαιο να βρισκεις τα collectible.

Ναι το ξέρω με το travellers outfit μπορείς να τα ψάξεις με το wind από το map screen, αλλά και πάλι είναι busy work φάση.

44 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

τωρα ανυπομονω και για το co op update του παιχνιδιου

amen brother

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 2 παιδια που ειπατε οτι το κανατε platinum φανταζομαι χρησιμοποιησατε εστω και λιγο οδηγο. Γενικα δε γουσταρω καθολου να γκοογκλαρω αλλα το τελειωσα και εχω κανει τα παντα (προφανως οχι τα παντα..) και παρεμειναν 4 hidden trophies. Μην ανοιξετε οσοι ξερετε να μυρισετε τα νυχια σας

 

Στο ενα σου λεει οτι πρεπει να κανεις ενα συνδυασμο ντυσιματος που να φερνει σε χαρκατηρα απο ενα παλιοτερα παιχνιδι της εταιρειας παραγωγης

Ενα αλλο θελει να προσκυνησεις καποιους που πεθαναν

Και να παιξεις μια συγκεκριμενη μελωδια σε ταφους

Τι μαλακιες ειναι αυτες, πως γινεται να τα ξεκλειδωσεις αμα δε ξερεις οτι πρπεπει να κανεις τετοια κουλαδια

 

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τι λέτε αγγλικά ή γιαπωνέζικα voice over. Δεν έχω κολλήματα 'ρομαντισμού' επειδή είναι στην Ιαπωνία αν έχει γίνει καλή δουλειά στο αγγλικό το βάζω και το ευχαριστιεμαι κιόλας. 

 

Θυμάμαι αρκετά παιχνίδια όπως πχ xenoblade chronicles που είχαν βάλει Βρετανούς ηθοποιούς και τα αγγλικά voice over ήταν κλασεις καλύτερα. Αλλά και αντίστροφα παραδείγματα. Τι λέτε τι προτείνεται στο συγκεκριμένο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Παίδες τι λέτε αγγλικά ή γιαπωνέζικα voice over. Δεν έχω κολλήματα 'ρομαντισμού' επειδή είναι στην Ιαπωνία αν έχει γίνει καλή δουλειά στο αγγλικό το βάζω και το ευχαριστιεμαι κιόλας. 

Θυμάμαι αρκετά παιχνίδια όπως πχ xenoblade chronicles που είχαν βάλει Βρετανούς ηθοποιούς και τα αγγλικά voice over ήταν κλασεις καλύτερα. Αλλά και αντίστροφα παραδείγματα. Τι λέτε τι προτείνεται στο συγκεκριμένο? 

Εγω Ιαπωνικα με τιποτα, μου ειναι ενοχλητικα σαν ακουσμα .Βασικα δεν μου αρεσει να ακουω τιποτα περα απο Αγγλικα με αμερικανικη προφορα ομως, γιατι τα Βritish ειναι τραγωδια ...

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το θεμα ειναι να το κρατας οσο οριτζιναλ μπορεις. Αν ειναι δες και τη τριλογια του Νονου με μεταγλωτιση απο Σπυρο Μπιμπιλα.

Αφοy Ιαπωνικο ειναι το σεττινγκ και τα γεγονοτα γιατι να ακους αμερικανιες voice-over

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Γκαις ρώτησα απλά αν έχει γίνει καλή δουλειά στη μετάφραση. Αυτό 

Δεν εχω αποψη ακομα  ,σημερα το βραδυ  θα  το ξεκινησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την ειπα την ειπα την αποψη μου παντως. Οταν θες να ζησεις μια εμπειρια οσο πιο ρεαλιστικα γινεται πρεπει ολα τα στοιχεια να υπακουνε. Δεν μπορεις να λες πω τι καλα γραφικα και και ω τι ωραια  δενει το στορυ, και να βλεπεις τους ιαπωνες να μιλανε αγγλικα. Δε το επιχειρισα καν, ξατευθειαν ιαωπινκους εβαλα απο αρχη μεχρι τελος

Οποτε ναι βαλτο αγγλικα τοτε και αν δε νιωσεις οτι κατι σε χαλαει κρατα το εκει. Παντως ιαωπινακα που τα χα εχει γινει πολυ καλη δουλεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έπαιξα στα Ιαπωνικά, στα μισά sidestories ούτε που κατάλαβα τι έκανα και γιατί, Χάζευε το μάτι τα τοπία και που να προλάβει να διαβάσει τον υπότιτλο :P

Αν το ξαναξεκινούσα μάλλον θα το έπαιζα στα Αγγλικά μόνο γι αυτόν τον λόγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, di maria kun είπε

Παίδες τι λέτε αγγλικά ή γιαπωνέζικα voice over. Δεν έχω κολλήματα 'ρομαντισμού' επειδή είναι στην Ιαπωνία αν έχει γίνει καλή δουλειά στο αγγλικό το βάζω και το ευχαριστιεμαι κιόλας. 

Θυμάμαι αρκετά παιχνίδια όπως πχ xenoblade chronicles που είχαν βάλει Βρετανούς ηθοποιούς και τα αγγλικά voice over ήταν κλασεις καλύτερα. Αλλά και αντίστροφα παραδείγματα. Τι λέτε τι προτείνεται στο συγκεκριμένο? 

Το lipsyncing είναι μόνο στα Αγγλικά....

Αν αυτό από μόνο του δε σε ενοχλεί, be my guest. Είναι πολύ καλά τα Ιαπωνικά VO κατά τα άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα κανα 3ωρο χτες .

Πολυ σοβαρο game  σε επιπεδο γραφης ,στιβαρο συστημα μαχης .Ειναι στην κατηγορια που ανυπομονεις να βρεις χρονο να το ξαναπιασεις .Πολυ καλη δουλεια απο την  Sucker Punch  δεν το περιμενα .

Δειχνει να ειναι το ιδανικο κλεισιμο της γενιας  για την Sony  και αλλος ενας λογος γιατι θα παρω το  PS5 με κλειστα ματια .

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2020 στις 6:48 ΜΜ, therock είπε

Αφοy Ιαπωνικο ειναι το σεττινγκ και τα γεγονοτα γιατι να ακους αμερικανιες voice-over

Γιατί ίσως κάποιοι δεν ξέρουν ιαπωνικά και ίσως δεν τους αρέσει να διαβάζουν υπότιτλους?! Και ναι, το ιαπωνικό VO είναι πολύ καλο, τουλάχιστον του Jin που άκουσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...