Προς το περιεχόμενο

Resident Evil 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σοβαρά τώρα θα έχει ink ribbon, wtf?! Aντε να κανεις save μονο σε γραφομηχανές πάει και έρχεται αλλα μονο με limited ink ribbon?! Ελπίζω να είναι optional.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε extra επιλογή πάντα καλοδεχούμενη, αλλα 2019 να με force να replay το ίδιο μέρος ξανά και ξανά μου χαλάει όλο το flow και το immersion του game imho.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ευχαριστηθεί κάποιος που εχει πάιξει το παλιό game και του άρεσε ,θεωρώ οτι έιναι must να παίξει χωρις HUD και μόνο με manual save.

Moνο έτσι διατηρείται ο survival horror χαρακτήρας του παιχνιδιού. δε λεώ οτι δεν θα είναι καλο το παιχνίδι αλλιώς, απλα θα χάνει κάτι απο τη μαγεία του νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Για να ευχαριστηθεί κάποιος που εχει πάιξει το παλιό game και του άρεσε ,θεωρώ οτι έιναι must να παίξει χωρις HUD και μόνο με manual save.

Moνο έτσι διατηρείται ο survival horror χαρακτήρας του παιχνιδιού. δε λεώ οτι δεν θα είναι καλο το παιχνίδι αλλιώς, απλα θα χάνει κάτι απο τη μαγεία του νομίζω...

Θα διαφωνήσω, το survival που το λέει και η λέξη είναι resource management, σφαίρες και meds. Ναι ok και το ink ribbon είναι resource, τελείως χαζό αλλα ναι. Προσωπικά το βλέπω σαν μια φτηνή λύση για να κάνουν το game μεγαλύτερο με το πρόβλημα να γίνετε κουραστικό σε κάθε επανάληψη. Επίσης δεν είναι τυχαίο που μονο σε safe room γινόταν save ώστε να αποφύγουν bugs, τώρα δεν υπάρχει αυτό το limitation. Πάντως bravo που δίνουν την επιλογή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια χαρα μηχανισμος ητανε τα  ink ribbon στο REmake ^ το ψηνω day1 για καναπεδαρα με TV  xbox one controller και 7.1 στα ακουστικα, υπολογιζω σε 2-3 μερες να μου ερθει το κλειδι  απο amd rewards ( σιγα που θα ξανα εδινα στην λεφτα στην καρκινιαρα την crapcom,  ακομα  καιει η γουνα μου απο το αθλιο PC port του RE5 και  την προχειροδουλεια που κανανε με το  revelations στο switch 😕 ) 

@ : οσοι παιξατε το demo, η vega 56 αρκει για 1080p  ultra  στα 60fps fixed ?  

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Μόνο εγώ τελικά δεν ψήνομαι για remake τίτλο; 

Μάλλον.... 

giphy.gif

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...