Προς το περιεχόμενο

προσοχη στα προσωπικα δεδομενα.


terenik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα.

ως διαχειριστης της ομαδος θα ηθελα να κανω μια επισημανση.

λογω του κανονισμου σχετικα με την προστασια των προσωπικων δεδομενων (η παραβαση του οποιου επισυρει αυστηρα προστιμα) τα περιστατικα εξαπατησης, μεσω αγγελιων του insomnia η αλλων sites, θα πρεπει να περιγραφονται χωρις αναφορες σε ονοματα διευθυνσεις τηλεφωνα η αλλα προσωπικα στοιχεια των ατομων που καταγγελλονται.

εξαλλου σημασια εχει η εξιστορηση των περιστατικων για να ειμαστε ολοι πιο προσεχτικοι και για να γνωριζουμε οτι τα "αρπακτικα" παραμονευουν ασχετα που τα συστηματα αξιολογησεων πολλες φορες δεν τους ξεσκεπαζουν.

ευχαριστω.

Επεξ/σία από terenik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gdpr αναφέρεται καθαρά σε νομικά πρόσωπα και οχι φυσικά, δηλαδή άτομα σε ενα φορουμ.

 

Παρόλα αυτά σωστά το επισημένεις γιατί απαγορεύεται η οποιαδήποτε δημοσίευση προσωπικών στοιχείων από τους κανόνες του forum. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα, δηλαδη για να καταλαβω, αν τυχον μας εξαπατηση καποιο μελος δεν μπορουμε να αναφερουμε το nick name που εχει εδω?

τοτε ποιος  λογος να το κανεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αποψη μου ειναι οτι ενα ψευδωνυμο σκετο δεν σε περιγραφει και δεν σε κατονομαζει. οποτε δεν ειμαι και σιγουρος οτι το nickname του ινσομνια αποτελει προσωπικο δεδομενο. το ινσομνια δεν επιτρεπει τις αγγελιες τυπου καταγγελια στις οποιες δινονται πρσωπικα στοιχεια καποιου μελους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/6/2018 στις 12:16 ΠΜ, terenik είπε

καλησπερα.

ως διαχειριστης της ομαδος θα ηθελα να κανω μια επισημανση.

λογω του κανονισμου σχετικα με την προστασια των προσωπικων δεδομενων (η παραβαση του οποιου επισυρει αυστηρα προστιμα) τα περιστατικα εξαπατησης, μεσω αγγελιων του insomnia η αλλων sites, θα πρεπει να περιγραφονται χωρις αναφορες σε ονοματα διευθυνσεις τηλεφωνα η αλλα προσωπικα στοιχεια των ατομων που καταγγελλονται.

εξαλλου σημασια εχει η εξιστορηση των περιστατικων για να ειμαστε ολοι πιο προσεχτικοι και για να γνωριζουμε οτι τα "αρπακτικα" παραμονευουν ασχετα που τα συστηματα αξιολογησεων πολλες φορες δεν τους ξεσκεπαζουν.

ευχαριστω.

Γεια σου φίλε μου Τερενικ, καιρό εχουμε να τα πουμε.....

Επεξ/σία από kazampidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/7/2018 στις 12:54 ΠΜ, kazampidis είπε

Γεια σου φίλε μου Τερενικ, καιρό εχουμε να τα πουμε.....

γεια σου και σενα φιλε μου Kασαπιδη! παιδια τον συγκεκριμενο χρηστη τον γνωριζω απο μια συναλλαγη που ειχαμε στο ινσομνια, συγκεκριμενα πουλουσε ενα ταμπλετ.

εγω μεχρι τοτε αγορα εξ αποστασεως δεν ειχα πραγματοποιησει ποτε γιατι παντα θελω να ελεγχω το προιον με τα ματακια μου.

σας πληροφορω ομως οτι διαβαζοντας τις 150+ αξιολογησεις του που εσταζαν μελι, τον πηρα τηλεφωνο και του ειπα επι λεξη: "καλησπερα, μπορεις να μου δωσεις αριθμο λογαριασμου; θελω να κανω μια καταθεση;" δεν το λες σε ολους αυτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, terenik είπε

γεια σου και σενα φιλε μου Kασαπιδη! παιδια τον συγκεκριμενο χρηστη τον γνωριζω απο μια συναλλαγη που ειχαμε στο ινσομνια, συγκεκριμενα πουλουσε ενα ταμπλετ.

εγω μεχρι τοτε αγορα εξ αποστασεως δεν ειχα πραγματοποιησει ποτε γιατι παντα θελω να ελεγχω το προιον με τα ματακια μου.

σας πληροφορω ομως οτι διαβαζοντας τις 150+ αξιολογησεις του που εσταζαν μελι, τον πηρα τηλεφωνο και του ειπα επι λεξη: "καλησπερα, μπορεις να μου δωσεις αριθμο λογαριασμου; θελω να κανω μια καταθεση;" δεν το λες σε ολους αυτο...

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...