Προς το περιεχόμενο

Wonder Woman 1984


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Arkin είπε

No subs no party.

Φίλε ταινία της DC είναι όχι του Γούντι Άλεν! Τα αγγλικά της είναι επιπέδου Lower .

Επεξ/σία από anax111
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, anax111 είπε

Φίλε ταινία της Μάρβελ είναι όχι του Γούντι Άλεν! Τα αγγλικά της είναι επιπέδου Lower .

Βρε εγω θα την δω δεν εχω προβλημα αλλα ειπα να την δω με οικογενεια κατι που δεν γινεται χωρις υποτιτλους. Εγω βρηκα αγγλικους και θα την δω αργοτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βρηκα ενα υποτιτλο αλλα τελικα ηταν google translate...

για να δουμε αν αξιζει..η ταινια...

Επεξ/σία από xristoss1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κατώτερη της 1ης, αρκετά κατώτερη θα έλεγα. 

Δεν ξέρω αν υπήρχε σε comic το σενάριο ή η ιδέα γενικότερα, αλλά αρκετά αδιάφορο...

Spoiler

Στη σκηνή που άρχισε να πετάει για 1η φορά, πήραν το κεντρικό κομμάτι από το soundtrack του Sunshine (2007) ή μου φαίνεται?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, skiabox είπε

Βγήκανε κιόλας υπότιτλοι;

Με αγγλικους το βλεπουμε. Ειμαι ηδη στο μισαωρο κραταει 2.30 ωρες και το παει καλα για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περίμενα καλύτερη. Σε καμία περίπτωση δεν είναι κακή ταινία απλά δεν ξεπερνά τον πήχη της πρώτης ούτε τον φτάνει. Η Γκαλ βέβαια είναι απόλαυση ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ κακη ταινια δυστηχως για μενα.Ο βασικος villain ειναι γτπ εντελως.Μονο η Gal αξιζει αλλα και η Wiig που τις εχω μια αδυναμια ομως.H  post credit σκηνη εχει φαση παντως για εμας τους "παλιους"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα. Παιδιά το σενάριο είναι απογοητευτικά παιδικό. Καλή ταινία αλλά πολύ κατώτερη των προσδοκιών μου και σίγουρα κατώτερη από την πρώτη. Επίσης ο σκηνοθέτης αποφάσισε να ξεφύγει από την κληρονομιά του Σνάιντερ στο σύμπαν της DC, το οποίο ήταν σωστή επιλογή δεδομένου του σεναρίου της ταινίας, αλλά ακριβώς αυτό τονίζει ακόμα περισσότερο την απλοϊκότητα - παιδικότητα του σεναρίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια Gadot δεν φερνει την ανοιξη. Ενω δεν ειναι κακη αν την συγκρινουμε με την πρωτη η διαφορα φαινεται. Δεν ειναι οσο σκοτεινη ηταν η πρωτη κανει μια μεγαλη κοιλια στη μεση και οι σκηνες μαχης δεν ελεγαν πολλα. Πραγματικα δεν ξερω που πηγαν τα 200 εκατομμυρια budget. To τελος δεν ηταν κακο βαρεσε στο συναισθημα και αφησε μια γλυκια γευση. Ειχε τα φοντα να ειναι σκοτεινη με το βασικο της θεμα αλλα προτιμησαν να κρατησουν ενα πιο ηρεμο κλιμα. Παντως παρολο που κραταει κοντα 150 λεπτα περναει η ωρα ευκολα θαυμαζοντας την ομορφια της Gadot. Eχει και μια σκηνη μετα τους τιτλους τελους λογικα για το τι θα δουμε στην τριτη ταινια. 6.5/10

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ακόμα χαμένος της όλης υπόθεσης με το straight to streaming service είναι και η ποιότητα εικόνας. Αυτή τη στιγμή βρίσκω το 2160p με ένα bitrate 12Mbps όταν πχ το 1080p του Tenet ήταν στα 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Ένας ακόμα χαμένος της όλης υπόθεσης με το straight to streaming service είναι και η ποιότητα εικόνας. Αυτή τη στιγμή βρίσκω το 2160p με ένα bitrate 12Mbps όταν πχ το 1080p του Tenet ήταν στα 30.

Φανταζομαι μπορεις να περιμενεις να βγει προς πωληση η blu ray εκδοση ωστε να το βρεις σε παρομοια ποιοτητα, και οχι day 1 που βγηκε η ταινια ;) 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...