Προς το περιεχόμενο

Average values of object properties in array inside an array in Javascript


Predatorkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα μαγκες, εχω το εξης θεμα (για γερους λυτες :) 😞

Μεσα σε ενα array of objects εχω ενα array και απο αυτο το array πρεπει να βγαλω τα averages των τιμων και μετα να επιστρεψει ενα νεο object.

Εδω ειναι ενα sandbox, πιστευω οτι εχω οτι χρειαζεται αλλα δεν μπορω να τα ενωσω τα κομματια ωστε να παρω το επιθυμιτο αποτελεσμα:  https://codesandbox.io/s/1z3x3z0lkq?module=%2Fsrc%2Findex.js

Περισσοτερες πληροφοριες θα δειτε στο  sandbox.

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Είτε δεν έχεις καταλάβει τι θέλεις να κάνεις, είτε δεν τα εξηγείς σωστά. Προσπάθησε να εξηγήσεις όσο πιο αναλυτικά μπορείς τι θέλεις να κάνεις.
2) Ο κώδικας που έχεις γράψει στο index.js δεν διαβάζεται. Μην προσπαθείς να γράψεις "έξυπνα", προσπάθησε να γράφεις χαζά αλλά ευανάγνωστα.

Πιστεύω, αν κάνεις τα 2 παραπάνω, θα βρεις τη λύση μόνος σου.

Επεξ/σία από vadou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κανει τιποτα προφανως ο κωδικας, ενας μπουσουλας ειναι, αυτα τα κομματια χρειαζεται πιστευω για να τρεξει, απλα πρεπει να τα συνδεσω μεταξυ τους.

Αυτο που θελω να κανω ειναι να παρω το Drivers array, να κανει average στα elements που γραφω στο τελος και να επιστρεψει ενα νεο array με ολα τα στοιχεια με τις average τιμες στο root object (οχι στο array drivers).

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vadou είπε

2) Ο κώδικας που έχεις γράψει στο index.js δεν διαβάζεται. Μην προσπαθείς να γράψεις "έξυπνα", προσπάθησε να γράφεις χαζά αλλά ευανάγνωστα.

Έχει δίκιο, κάνε ένα refactoring (τουλάχιστον 1 σάρωση τη σηκώνει) να πετύχεις λίγο πιο readable γραφή, keep it simple stupid κι εδώ είμαστε.

Επεξ/σία από The King
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...