Προς το περιεχόμενο

Windows 7 σε μητρική για windows 10


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Takkots είπε

Kαλησπερα σας πηρα πριν λιγες μερες μια μητρικη (AMD B450 AORUS GIGABYTE) και ενα επεξεργαστη  (ryzen 3 2200G) και οσο και αν προσπαθησα δεν μπορεσα να βαλω windows7 και οπου και να διαβασα ελεγαν οτι δεν μπαινουν...υπαρχει καποιος που να το εχει κανει η να ξερει οτι γινεται???Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!

Το μόνο πρόβλημα είναι οι οδηγοί. Π.χ. Εμένα δουλεύουν όλα άψογα σε νέο λαπτοπ με INtel i7 8ης γενιάς, εκτός από την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών, για την οποία έκανα υβριδικό driver για μερική συμβατότητα.

Αλλά ότι εγκαθίστανται κανονικά, εγκαθίστανται. ΓΙα ενσωμάτωση οδηγών USB3, m2 SSD και αντίστοιχων updates, είχα επεξεργαστεί το είδωλο των 7 με το ΝΤ lite. Αλλά όπως είπαν παραπάνω, υπάρχουν και από κάποιους κατασκευαστες τέτοια προγράμματα (π.χ. η Asus έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κοιτάξω αν και νομίζω ότι κάτι έκανα με τα win7 σε στικάκι και έβαλα και αυτό για τους brivers τον usb 3 και μου έβγαζε μπλε οθόνη και δεν μπαίνανε...ευχαριστώ πάντως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Takkots είπε

Θα το κοιτάξω αν και νομίζω ότι κάτι έκανα με τα win7 σε στικάκι και έβαλα και αυτό για τους brivers τον usb 3 και μου έβγαζε μπλε οθόνη και δεν μπαίνανε...ευχαριστώ πάντως!!!

Προαιρετικά, βάλε και αυτά τα updates

KB2990941 (NVMe support)
KB3087873 (NVMe support)
KB2775511 (2TB volume support)

 

Στην μπλε οθόνη τι σφάλμα έβγαλε; Τι κωδικό; Ψάξτο λίγο μήπως βγει άκρη. Αλλά κανονικά, θα έπρεπε να περαστούν

Δοκίμασε κι αυτό το εργαλείο, είναι πιο αυτοματοποιημένο από το ΝΤlite και βάζεις ό,τι θες

https://forum.videohelp.com/threads/384921-Windows-7-Image-Updater-SkyLake-KabyLake-CoffeLake-Ryzen-Threadripper

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας αλλά δεν μπαίνουν με τίποτα με μεγάλη ταλαιπωρία τόσες μέρες φτάνεις σε ένα σημείο και δεν προχωράνε τα win7 και σου λένε ότι ο επεξεργαστής που έχω δεν τα παίρνει...το πήγα και σε μαγαζί και δεν μπόρεσαν να τα βάλουν και μου είπαν ότι φταίει ο επεξεργαστής με αυτό το μοντέλο...ευχαριστώ και πάλι για όλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...