Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παλιό Das Fitness έφτασε στα όρια του (Posts) και παρότι ξέρω ότι δεν το θέλετε για τεχνικούς λόγους φτιάχνουμε καινούριο.

Το παλιό θέμα εδώ. 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/251324-das-fitness-thread/

gym.jpg.83d86692bfe56a6014923babb422b2fe.jpg

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yannis27gr

Ανεξάρτητα αν κάποιος γυμνάζεται σπίτι επειδή δεν μπορεί ή δεν προλαβαίνει ή δεν γουστάρει να πάει γυμναστήριο, ΔΕΝ χρειάζεται να αγοράσει μηχάνημα. Το έχει ήδη, λέγεται σώμα και το σύστημα εκγύμνασης καλισθενική.

Ειδικά δε αν ο στόχος είναι απλώς η αύξηση αντοχής, είναι εντελώς χαζό να αγοραστεί ποδήλατο/ελλειπτικό/στεπ ή whatever else όταν υπάρχουν τόσες επιλογές, από burpees μέχρι άπειρα έτοιμα workouts στο γιουτουμπι.

Υ.Γ. Όχι μπαν στη Μαργαρίτα, με ποιον θα μαλώνω; :)

 

-------------------------------------------------------------------------

Εγώ δεν θέλω να πηγαίνω γυμναστήριο. Τι ασκήσεις είναι αυτές?

 
 
Επεξ/σία από vasilissouvlaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη, στην υπογραφή μου έχω φτιάξει ένα πρόγραμμα για αρχάριους. Μπορείς να ξεκινήσεις με αυτό.

Παράλληλα, καθώς θα δυναμώνεις και θα γίνεσαι έτοιμος να πας στο επόμενο επίπεδο, μπορείς να δεις δεκάδες βίντεο με ασκήσεις (home workout, calisthenics workout, κτλ) και apps, ώστε να φτιάξεις αυτό που σου ταιριάζει.

Ξεκίνα με το καλό κι εδώ είμαστε όλοι όσοι ασχολούμαστε με τέτοιου είδους ασκησεις να σου λύσουμε όποια απορία έχεις.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Κι εσυ βρούτε ;;;

Ναι με εχεις νευριασει πολυ αχχαχαχα

Εισαι προκλητικη εμεις 20 μερες διακοπες εχουμε να παμε απο το δημοτικο  ,εχουμε πηξει στην δουλεια ολη μερα .Η ζωη μας ειναι gym-δουλεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα τη φιλοξενήσω να αλλάξει παραστάσεις γιατί όλο τα ίδια και τα ίδια, θα βαρεθεί το κορίτσι. Κολύμπα και για εμάς, Μαργαρίτα. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, poulinos είπε

Το παλιό Das Fitness έφτασε στα όρια του (Posts) και παρότι ξέρω ότι δεν το θέλετε για τεχνικούς λόγους φτιάχνουμε καινούριο.

Το παλιό θέμα εδώ. 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/251324-das-fitness-thread/

Κοίτα να δεις, λίγες μέρες πριν να κλείσει 10 χρόνια ζωής το thread, κλειδώθηκε για τεχνικούς λόγους...

 

1 ώρα πριν, Toxo <3 lover είπε

Εγώ θα τη φιλοξενήσω να αλλάξει παραστάσεις γιατί όλο τα ίδια και τα ίδια, θα βαρεθεί το κορίτσι. Κολύμπα και για εμάς, Μαργαρίτα. 

Τώρα που θα την στείλει για banιο ο @poulinos θα έχει άφθονο χρόνο για κολύμπι!😂

Επεξ/σία από wizzy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ και γω θα κολυμπάω σε δημοτική πισίνα από τα μέσα Ιουλίου βέβαια αφού και φέτος δεν προβλέπονται διακοπές... 

Λόγω ενός θέματος υγείας έχασα ένα δικιλο και τώρα να δω πως θα το κερδίσω πίσω όσο πιο "ανώδυνα" γίνεται.. α ξεκίνησα και μια γιόγκα τη βδομάδα. 

Με γειες το νέο τοπικ... rip στο παλιό, στο οποίο έχουν καταγραφεί τα πρώτα μας βήματα, σνιφ σνιφ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, wizzy said:

Κοίτα να δεις, λίγες μέρες πριν να κλείσει 10 χρόνια ζωής το thread, κλειδώθηκε για τεχνικούς λόγους...

Τώρα που θα την στείλει για banιο ο @poulinos θα έχει άφθονο χρόνο για κολύμπι!😂

αμα ειναι για δεκα μερες να το συνεχισουμε:p.

1 hour ago, Demetra_ said:

 

Με γειες το νέο τοπικ... rip στο παλιό, στο οποίο έχουν καταγραφεί τα πρώτα μας βήματα, σνιφ σνιφ

τα links παραμενουν οποτε το θεμα δεν θα χαθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ θα τη φιλοξενήσω να αλλάξει παραστάσεις γιατί όλο τα ίδια και τα ίδια, θα βαρεθεί το κορίτσι. Κολύμπα και για εμάς, Μαργαρίτα. 

Το ξέρει καιρό τώρα οτι έχει σπίτι να έρθει και να μην πληρώσει διαμονή αλλά μας έχει στο κλάσιμο το Μαργαριτόνι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λογο δουλειάς εχασα κιλα που δεν ηθελα.

Πριν 1,5 μήνα ημουν 89 κιλα, πριν μια εβδομαδα 82κιλα, τωρα 81. Δεν το ηθελα καθολου, ημουν πιο δυνατος με περισσοτερη ενέργεια.

Με κουραζει η δουλεια πολυ,λογο εναλλαγης ωραριων και το βλεπω στο γυμναστήριο. Σιγουρα εχασα και μυικη μαζα. Αλλα λογο δουλεια ετρωγα μεσα σε ενα 8ωρο και τις αλλες ωρες υπνο και νηστεια. Μαλλον δεν βοηθησε τοσο πολυ τον οργανισμο μου. Το μονο που μενει ειναι να αυξησω υδατανθρακα να δω πως θα παει. 

Κοιμαμαι βαρια και ξυπνάω πολυ κουρασμενος.

Θα μου πει κάποιος τα 89κιλα ειναι πολλα για το υψος σου, 1,78 αλλα ηταν σφιχτο και ενιωθα δυνατος. Τωρα το χερι μου πχ, εχασε την γραμμωση που χε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε κανα καλο συμπληρωμα να με κανει να χεσω τα εντερα μου?

Δεν θελω φυτικες ινες,θελω "διεγερτικο" καθαρκτικο.

Εχω ληγμενο προασκητικο αλλα δεν πινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...