Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα από την περιγραφή μάλλον για τους πρόσθιους οδοντωτούς μου κάνουν. 

Είναι σταθεροποιητικός ο ρόλος του, πιθανότερο είναι να έχει πιαστεί από την σανίδα και τις κάμψεις και απλώς στο μονόζυγο επειδή υπάρχει διάταση τους αισθάνεσαι περισσότερο ενόχληση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είχα ξανακάνει μονόζυγο η αλήθεια είναι. Δεν ήταν το κλασικό. Κρατιόμασταν και σηκώναμε τα γόνατα στο στήθος και μετά κλωτσάγαμε πίσω. Βέβαια λίγο κούνια κατέληξα να κάνω αλλά θα το βρω. Μου αρέσει που κάνω πράγματα με το σώμα μου εκεί. Νιώθω λίγο σαν αυτούς σε κάτι ταινίες δράσης (γιατί εγώ φοβάμαι λιγάκι μην φάω καμιά σαβούρα οπότε έχει σασπένς :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, telis said:

Πάντως μην βάλεις μαγνησια σε όποιο σημείο ιδρώνεις, γιατί θα είσαι σαν αλευρωμένος μπακαλιάρος για τηγάνι 

η μαγνησια ειναι μονο για τα χερια ετσι και αλλιως για καλυτερο  grip ειδικα οταν ιδρωνει το χερι

κατα κυριο λογω χρησιμοποιειται ευρεως στην αναρριχηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2019 στις 8:40 ΜΜ, poulinos είπε

η μαγνησια ειναι μονο για τα χερια ετσι και αλλιως για καλυτερο  grip ειδικα οταν ιδρωνει το χερι

κατα κυριο λογω χρησιμοποιειται ευρεως στην αναρριχηση

πωω και δεν την μπορω καθολου την μαγνησια στο χερι ποτε δεν βαζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2019 στις 10:17 ΜΜ, Dakonblackblade είπε

image.png.5b7b8f54220195f83d1f29330e07e694.pngimage.png.ca0563fd5e71449eef83a0cce59a9154.png

image.png.c748052bd9819915ff6c3b1fdcc8e17f.png

image.png.6149abaf65a871f3b342d6c6bd22445a.png

@yannis27gr

οι πρώτες 4 εβδομάδες για να μη λέτε για πολυπλοκότητα χοχοχο

Το προηγούμενο πρόγραμμα, πόσο καιρό το έκανες;5*5 stronglifts, ήταν;

Από αυτά που θυμάμαι, είχες καλή πρόοδο, οπότε, γιατί δεν το συνεχίσεις; Βαρέθηκες η " κόλλησες" για καιρό κάπου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γονάτισε στο τέλος. Έκανα το 3*5 , γύρισα σε εβδομαδιαία περιοδικότητα πριν τις διακοπές αλλά τώρα εφόσον ξαναανεβαινω θέλω να δουλέψω τα rpe να τα μάθω και αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήδη νιώθω περίεργα να διαλέγω εγώ το βάρος. Η πρώτη λεπτομέρεια είναι πώς τα σετ που είναι ζέσταμα πρέπει να είναι στις ίδιες επαναλήψεις για να παίρνω ιδέα σε τι κατάσταση βρίσκομαι. 

Όλα φαίνονται σαν μια μη προκαθορισμένη πυραμίδα. 

Τα νέα ευρη επαναλήψεων είναι περίεργα για μένα που έκανα μάξιμουμ 5 επαναλήψεων. Ειδωμεν

 

Επεξ/σία από Dakonblackblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dakonblackblade είπε

Με γονάτισε στο τέλος.

Το texas method με είχε διαλύσει στην κυριολεξία. Στην ηλικία μας θέλει πολύ χρόνο αποκατάστασης το νευρικό σύστημα για να επανέλθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/08/2019 at 12:24, Fotis13 said:

πωω και δεν την μπορω καθολου την μαγνησια στο χερι ποτε δεν βαζω .

στο γυμναστηριο δεν εχει και πολυ νοημα εκτος αν καποιος κανει αρση βαρων ,αβερτα μονοζυγο ή τιποτα κρικους ή αν τα χερια του ιδρωνουν τρελα.στην αναρριχηση ειναι must. ευτυχως ποτε δεν με ενοχλησε .

On 23/08/2019 at 22:28, ElectricWheel said:

Crossfit είναι και έχουν και έναν κουβά με μια άσπρη σκόνη (ακούστηκε κάπως αυτό). Τώρα για τη λαβή που λες, επειδή γλίστραγα κάπως πήγε πιο ψηλά προς το τέλος, στα δαχτυλα κάπου (1η φάλαγγα σαν να λέμε) αλλά ένιωθα ένα δυσάρεστο τράβηγμα στους τένοντες. Γάντια έχω αυτά του γυμναστηρίου ελπίζω να κάνουν. Κομμάτι δε θα το αντέξω να φύγει το δηλώνω. Επειδή κάνω μπόλικες χειραψίες δε θα μου άρεσε να τους αφήνω αίμα στα χέρια ή κομμάτια μου :P

μαγνησια λεγεται. γενικως αν πιασεις πιο ψηλα ζοριζει η ολη κατασταση. αν βγουν τιποτα καλοι στα χερια τοτε και το γαντι δεν θα βοηθησει και παρα πολύ.μπορει δηλαδη να σε ποναει ακομα και κατω απο το γαντι αν τα εχεις σκισει τα χερια.εμενα εφυγε κομματι παντως χωρις να βγαλει αιμα.απλα εφυγε ξεραμενο δερμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιός είναι αυτός; 

Πιστεύεις ότι στη δεύτερη φωτογραφία είναι χωρίς βοήθεια; (δεν ξέρω και το βάρος του, φυσικά ) . 

 

Υ.Γ.: αν είσαι εσύ Γιάννη, φαίνεσαι μια χαρούλα. Απλά εξέφρασα μια απορία.

Επεξ/σία από kogba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, yannis27gr είπε

spacer.png

Στην 1η φώτο, πώς ήταν όταν γυμναζόταν με βάρη. Στη 2η, 10 χρόνια μετά, ασχολούμενος μόνο με καλλισθενικές ασκήσεις.

Το δα και στο φβ

Καλισθενικη μονο χωρις εξτρα βαρη και χαρις φαρμακο ετσι δεν εχει γινει. Να μου πεις καλισθενικη με εξτρα βαρη χωρις φαρμακο ναι αλλα μεχρι εκει. Σε κανα 15χρονο μπορει και να περασει σε καποιον που ξερει σιγουρα οχι

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το Greek Calisthenics Movement.

Χωρίς βοήθεια ναι. Μιλάμε για 10 χρόνια δουλειάς. Άμα ήταν κάτι του στυλ "3 months transformation" τότε ναι, θα θεωρούσα δεδομένο ότι δεν έμεινε σε πρωτείνη και κρεατίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...