Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Παιδιά, δεν χρειάζονται φάρμακα γι'αυτό το σώμα. Δείτε και την σελίδα του συγκεκριμένου στο facebook, που υπάρχουν κι άλλες φωτογραφίες του: https://www.facebook.com/Dimitris.Giampouras Δεν έχει καμμία σχέση με φαρμακωμένα τέρατα το σώμα του. Σε οποιοδήποτε γυμναστήριο μπορεί να δει κανείς άτομα που να είναι διπλάσια σε μέγεθος. Απλά μπορεί να σας ξεγελάει λίγο η  φωτογραφία που ανέβηκε εδώ.

Οι λεπτομέρειες στις φωτογραφίες του αλλάζουν όλη την ώρα άρα το λιγότερο που μπορούμε να πούμε είναι ότι τις πειράζει λίγο ή πολύ. Σε κάποιες δείχνει πιο φυσικό το σώμα ενώ σε άλλες όπως αυτή που μπήκε εδώ αρχικά, βγάζει μάτι ότι έχει παίξει με το φως ή make up για να τονίσει το σώμα. Body contouring θα έλεγα. 

Επεξ/σία από evabb
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, evabb είπε

Οι λεπτομέρειες στις φωτογραφίες του αλλάζουν όλη την ώρα άρα το λιγότερο που μπορούμε να πούμε είναι ότι τις πειράζει λίγο ή πολύ. Σε κάποιες δείχνει πιο φυσικό το σώμα ενώ σε άλλες όπως αυτή που μπήκε εδώ αρχικά, βγάζει μάτι ότι έχει παίξει με το φως ή make up για να τονίσει το σώμα. Body contouring θα έλεγα. 

Όχι απαραίτητα. Το σώμα μπορεί να αλλάξει δραματικά μέσα σε 1-2 μέρες. Πχ. όταν κάνω fasting σχεδόν 2 μέρες, δεν είναι απίθανο να δω διαφορά 5 κιλά βάρους. Κυριακή βράδυ μπορεί να έχω φάει αρκετά, να έχω πάρει αρκετούς υδατάνθρακες και νάτριο (=αυξημένη κατακράτηση υγρών). Και αν δεν φάω τίποτα για 44-45 ώρες, την Τρίτη το βράδυ μπορεί να είμαι και 5 κιλά κάτω. Είναι άλλωστε γνωστές οι περιπτώσεις μποντιμπιλντεράδων όπου το σώμα τους, 3 μέρες μετά τον αγώνα, δεν έχει καμμία σχέση με το πώς ήταν πάνω στη σκηνή. Υπάρχουν και διάφοροι που έχουν κάνει επίτηδες τέτοιες φωτογραφίσεις, "πριν" και "μετά", για να δείξουν πόσο εύκολο είναι να φανεί τεράστια αλλαγή στο σώμα μέσα σε 2 μέρες. Εκτός από την διατροφή και το "φούσκωμα" με πολλές επαναλήψεις, παίζουν ρόλο ο φωτισμός, το ξύρισμα, το μαύρισμα κτλ. Δεν πάει να πει ότι είναι πειραγμένες οι φωτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Παιδιά, δεν χρειάζονται φάρμακα γι'αυτό το σώμα. Δείτε και την σελίδα του συγκεκριμένου στο facebook, που υπάρχουν κι άλλες φωτογραφίες του: https://www.facebook.com/Dimitris.Giampouras Δεν έχει καμμία σχέση με φαρμακωμένα τέρατα το σώμα του. Σε οποιοδήποτε γυμναστήριο μπορεί να δει κανείς άτομα που να είναι διπλάσια σε μέγεθος. Απλά μπορεί να σας ξεγελάει λίγο η  φωτογραφία που ανέβηκε εδώ.

Το. Κάνεις αλλά όχι με καλισθενικη.. Με βάρη μπορείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Όχι απαραίτητα. Το σώμα μπορεί να αλλάξει δραματικά μέσα σε 1-2 μέρες. Πχ. όταν κάνω fasting σχεδόν 2 μέρες, δεν είναι απίθανο να δω διαφορά 5 κιλά βάρους. Κυριακή βράδυ μπορεί να έχω φάει αρκετά, να έχω πάρει αρκετούς υδατάνθρακες και νάτριο (=αυξημένη κατακράτηση υγρών). Και αν δεν φάω τίποτα για 44-45 ώρες, την Τρίτη το βράδυ μπορεί να είμαι και 5 κιλά κάτω. Είναι άλλωστε γνωστές οι περιπτώσεις μποντιμπιλντεράδων όπου το σώμα τους, 3 μέρες μετά τον αγώνα, δεν έχει καμμία σχέση με το πώς ήταν πάνω στη σκηνή. Υπάρχουν και διάφοροι που έχουν κάνει επίτηδες τέτοιες φωτογραφίσεις, "πριν" και "μετά", για να δείξουν πόσο εύκολο είναι να φανεί τεράστια αλλαγή στο σώμα μέσα σε 2 μέρες. Εκτός από την διατροφή και το "φούσκωμα" με πολλές επαναλήψεις, παίζουν ρόλο ο φωτισμός, το ξύρισμα, το μαύρισμα κτλ. Δεν πάει να πει ότι είναι πειραγμένες οι φωτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν καλύτερο αφαρμάκωτο στο γυμναστήριο τώρα, παίρνει τα πάντα από συμπληρώματα όμως και έχει σπουδάσει το bodybuilding στην Αγγλία, απ'ότι καταλαβαίνω υπάρχουν σχολές που το διδάσκουν πλέον?! Ο γιάμπουρας πάντως έχει ελαφρά σκολίωση μου φαίνεται, είναι χαμηλότερα ο ένας ώμος από τον άλλο, ή απλά μου φαίνεται!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα αν με ρωτάς σίγουρα κάποτε πήρε. Αν παίρνει ακόμα σε ότι αφορά τη φωτό που έδειξε ο Γιάννης, ή έπαιρνε τότε που τη έβγαλε ή έπεσε τρελό φωτοσοπ

Πάντως μη τρελαίνεστε, εμείς δε μηδενίζουμε την προσπάθεια κανενός. Μια χαρά το παιδί δυνατός και ωραίος.

Όχι σαν εμένα βέβαια αλλά λίγο χειρότερος από το Φώτη

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Μπράβο του γιατι θέλει πολύ υπομονή,ιδρώτα,πόνο,κόπο και χρήμα.

2.Αν δεν έχεις λύσει το οικονομικό σου ή θες να κάνεις καριέρα στα επαγγελματικά ,κακά τα ψέματα και να θες δεν προλαβαινεις να φτάσεις τοσο ψηλα απο αποψη χρονου.Γιατι οι υποχρεωσεις τρέχουν.

3.Ειδα στο φου μπου οτι ο τυπος διαφημιζει συμπληρώματα και τα σχετικά.Δεν ξέρω και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο ίδιος.Αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι οτι οπου και να κοιταξεις πλεον βλεπεις συμπληρωματα.Ο μέσος ασκούμενος όλες αυτές τις σακούλες ποτε δεν θα τις χρειαστεί.

4 και τελευταίο.Το ίδιο ισχύει και για το photoshop.Μερικοι μετα απο τοσα χρονια ακομα να καταλάβουν για ποιο λογο ασχολουνται με την γυμναστικη.Και θα τα κανουν όλα για μια πιο στυλάτη φωτο που θα παρει likes.Ναι αυτο το γελοιο κουμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι οτι οπου και να κοιταξεις πλεον βλεπεις συμπληρωματα.Ο μέσος ασκούμενος όλες αυτές τις σακούλες ποτε δεν θα τις χρειαστεί.

 

Όχι μόνο ο μέσος ασκούμενος, αλλά και αθλητές Ολυμπιακού επιπέδου παίρνουν πολύ λιγότερα από ένα μέσο μπιλντέρι. Και τα λεφτά που δίνει αυτό το μπιλντέρι είναι κατά 95% πεταμένα. Από την άποψη ότι αν δεν παίρνει φάρμακο, τα μόνα που ΙΣΩΣ να χρειάζεται είναι πρωτεϊνη και κρεατίνη. Π.χ. ο Nile Wilson (γυμναστής Ολυμπιακού επιπέδου) παίρνει μόνο πρωτεϊνη, κρεατίνη και κανά ωμέγα-3 (https://youtu.be/4orjTAiV7wA?t=132). Ενώ ένας απλός ασκούμενος συνοικιακού γυμναστηρίου μπορεί να έχει ντουλάπια γεμάτα από νιτρικά, ΗΜΒ, λιποδιαλύτες και διάφορα άλλα ως επί το πλείστον παντελώς άχρηστα μπουκαλάκια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mic2mic είπε

Όχι μόνο ο μέσος ασκούμενος, αλλά και αθλητές Ολυμπιακού επιπέδου παίρνουν πολύ λιγότερα από ένα μέσο μπιλντέρι. Και τα λεφτά που δίνει αυτό το μπιλντέρι είναι κατά 95% πεταμένα. Από την άποψη ότι αν δεν παίρνει φάρμακο, τα μόνα που ΙΣΩΣ να χρειάζεται είναι πρωτεϊνη και κρεατίνη. Π.χ. ο Nile Wilson (γυμναστής Ολυμπιακού επιπέδου) παίρνει μόνο πρωτεϊνη, κρεατίνη και κανά ωμέγα-3 (https://youtu.be/4orjTAiV7wA?t=132). Ενώ ένας απλός ασκούμενος συνοικιακού γυμναστηρίου μπορεί να έχει ντουλάπια γεμάτα από νιτρικά, ΗΜΒ, λιποδιαλύτες και διάφορα άλλα ως επί το πλείστον παντελώς άχρηστα μπουκαλάκια.

Κάθε φορά θα λέμε τα ίδια. 

Οι άθλητές που βλέπουμε είναι γενετικά φρικιά. Δεν θέλετε να το ξέρετε , θα το λέμε μέχρι να μαλλιάσουν τα ακροδάχτυλα μας. Οι αθλητές ολυμπιακού επιπέδου (και εννοείται αλλού) ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ έτσι. Είναι οι τύποι που είναι πάντα καλύτεροι από όλους μας , χωρίς να προσπαθούν ιδιαίτερα. Όλοι έχουμε κάποιους τέτοιους τύπους που πάντα ήταν πιο αθλητικοί από εμάς ακόμα και όταν τα έπιναν επί δύο εβδομάδες στο μπαράκι με τα γκομενάκια


Όταν μπουν όμως στο τρυπάκι του πρωταθλητισμού αρχίζει κάποιου είδους προετοιμασία. Οι παράνομες ουσίες βοηθούν σε μόνο ένα πράγμα. Στο να αναρρώνουν πιο γρήγορα ανάμεσα στις προπονήσεις οι αθλητές . Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα ένας που δεν παίρνει ουσίες στα 10 χρόνια καριέρας να έχει πχ. 1000 προπονήσεις και ένας που παίρνει να έχει 2500 προπονήσεις.

Επειδή τα χρόνια του αθλητή είναι μετρημένα , έχει μεγάλη σημασία ο όγκος των προπονήσεων τόσο για λόγους τεχνικής όσο και για τη φυσική κατάσταση του αθλητή. 
 

Το άλλο κομμάτι που βελτιώνουν οι παράνομες ουσίες , είναι πάλι η αποκατάσταση μετά από τραυματισμούς. 

Για εσάς και εμάς που δεν έχουμε πάρει κάτι ποτέ, αρκεί να συγκρίνετε τον εαυτό σας με τον κατά 15 χρόνια νεότερό σας. Εγώ που είμαι 40 δουλεύω, παω τζυμ και 11 η ώρα κλείνουν τα μάτια μου . Πριν 15 χρόνια τα έκανα αυτά, έβγαινα και βόλτα , έριχνα και 3 μανίκια , πήγαινα σε άλλο κλαμπάκι μετά από 2 ώρες οδήγηση και το πρωί πάλι για δουλειά. 

ΟΛΟΙ οι αθλητές παίρνουν. ΟΛΟΙ. Είναι  εύκολο ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Και στην τελική πως να αντέξουν οι άνθρωποι τις προπονήσεις που κάνουν? Μετρημένα χρόνια έχουν και οι τραυματισμοί είναι ΑΠΕΙΡΟΙ. Εδώ παθαίνουμε εμείς μια θλάση και καθόμαστε 2 εβδομάδες. 2 εβδομάδες για ένα αθλητή είναι -20 προπονήσεις. Εσείς θα χάνατε 20 προπονήσεις?

Όσο για τα builderia πλέον δεν ασχολούνται με τίποτα υπερβολικό. Ινσουλίνη απλή και ότι τρως μένει στο σώμα σου. Το βάρος που συσσωρεύεις είναι απίστευτο. Τεσπα, με ένα φίλο μου ενδοκρινολογο τα λέμε και μου τα μεταφέρει. 

Δε θέλω να επανέρχομαι σε αυτή την κουβέντα κάθε φορά, απλά θέλω να σας βγει από το μυαλό και να ξέρετε τι γίνεται εκεί έξω. Να μη σας πιάνουν κώτσο με διαφημίσεις για τσάγια, ματζούνια , πρωτείνες και κρεατίνες όταν υπάρχει κάτι άλλο από πίσω πιο σκοτεινό και ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΒΑΘΕΙΑ πως κάποιοι από εμάς δε γεννιούνται ίσοι. Ο Lebron James δεν έγινε. Γεννήθηκε. Ο Ατετοκούμπο γεννήθηκε και όπως βλέπουμε και τα άτομα με το ίδιο γενετικό υλικό τα έχουμε βάλει ήδη στο μαντρί. Άλλο τι θα επιλέξουν να κάνουν. 

Αν ήμασταν ωφελιμιστές θα έπρεπε να τους βάζουμε να κάνουν παιδιά να φτιάξουμε ομαδάρα . Στάλιν λείπεις. 

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dakonblackblade είπε

ΟΛΟΙ οι αθλητές παίρνουν. ΟΛΟΙ. Είναι  εύκολο ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Και στην τελική πως να αντέξουν οι άνθρωποι τις προπονήσεις που κάνουν? Μετρημένα χρόνια έχουν και οι τραυματισμοί είναι ΑΠΕΙΡΟΙ. Εδώ παθαίνουμε εμείς μια θλάση και καθόμαστε 2 εβδομάδες. 2 εβδομάδες για ένα αθλητή είναι -20 προπονήσεις. Εσείς θα χάνατε 20 προπονήσεις?

Μμμμ... ΟΧΙ. Δεν παίρνουν όλοι. Υπάρχουν πολλοί που παίρνουν, ναι. Σε κάποια αθλήματα ίσως να πεις ότι οι περισσότεροι έχουν πάρει κάποτε. Αλλά ΟΧΙ όλοι. Οι γυμναστές ΔΕΝ παίρνουν στο μεγαλύτερο ποσοστό τους. Ούτε οι δρομείς μεγάλων αποστάσεων. Ούτε καν ομόλογες μεταγγίσεις και ερυθροποιητίνες δεν κάνουν οι περισσότεροι. Οι άλτες του ύψους ΔΕΝ παίρνουν οι περισσότεροι. Κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι φίλοι σου που πάνε για τρέξιμο μπορεί να.μην παίρνουν. Οι αθλητές επιδόσεων παίρνουν. Τα άλλα είναι παραμύθια για παιδιά

Εδώ παίρνουν οι σκοπευτές

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dakonblackblade είπε

Οι φίλοι σου που πάνε για τρέξιμο μπορεί να.μην παίρνουν. Οι αθλητές επιδόσεων παίρνουν. Τα άλλα είναι παραμύθια για παιδιά

Εδώ παίρνουν οι σκοπευτές

Υπάρχουν ένα σωρό βίντεο από ερασιτέχνες γυμναστές στο youtube, που κάνουν απίστευτα πράγματα. Μιλάμε για παιδάκια. Δεν παίρνουν τίποτα, δεν είναι καν αθλητές. Δεν θα αναφερθώ σε 2-3  εν ενεργεία επαγγελματίες αθλητές που ξέρω καλά, επειδή μπορεί κάποιος να μου πει ότι δεν μου λένε την αλήθεια κτλ κτλ. Θα αναφερθώ όμως σε κάποιους χομπίστες που ήξερα. Πχ ο Κενυάτης συμφοιτητής μου ο οποίος ξύπναγε 5 η ώρα κάθε πρωί και έτρεχε. Είχε χρόνο στον μαραθώνιο 2:30 ώρες. Δεν έπαιρνε τίποτα επειδή δεν τον ενδιέφερε να γίνει αθλητής. Έτρεχε για τον χαβαλέ του. Ή ένας τύπος 2μ σαν ντουλάπα, ο οποίος έκανε πάγκο 200 κιλά χωρίς καμμία σοβαρή προπόνηση και τον παρακαλάγανε να πάει στην άρση βαρών. Ήταν φοιτητής ιατρικής και ήθελε να γίνει γιατρός, δεν τον ενδιέφερε τίποτε άλλο. Φυσικά και δεν έπαιρνε τίποτα. Παραπάνω είχα ποστάρει το βίντεο ενός Ιταλού που έχει κάνα δυο παγκόσμια ρεκόρ σε έλξεις κτλ. Εντελώς ερασιτέχνης και από το σώμα του δεν φαίνεται καν να γυμνάζεται. Γιατί να πάρει κάτι αυτός;

Genetic freaks; Πιθανόν. Αλλά υπάρχουν πάρα πολλοί κορυφαίοι αθληταράδες που δεν παίρνουν τίποτα παράνομο. Φυσικά δεν αποδεικνύεται τίποτα. Ούτε μπορεί κανείς να αποδείξει ότι παίρνουν, ούτε ότι δεν παίρνουν. Ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...