Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Magic_Nature είπε

Για να κοψει κάποιος πρέπει να πάρει. Και αυτος που παιρνει κρεατινη θα πάρει περισσοτερο απο αυτον που δεν παιρνει (υπο νορμαλ συνθηκες) γιατι θα εχει και γρηγοροτερη αναρρωση και μεγαλυτερη αποδοση οποτε μετά στο κοψιμο θα ειναι και πιο εντονος. Αυτο λέω. Το βρισκεις λάθος; αν ναι τοτε εξηγησε μου σε παρακαλω για ποιο λογο παιρνουνε κρεατινη ξεχωριστα σε σκεύασμα. Εγω μπηκα εδω να κάνω αντιλογο και διαλογο δεν μπηκα να χαιδεψω τα αυτια κανενος οπως μου έγραψε τις προάλλες και ο φιλος ο Σπέκτ. Αντιλογο στα πλαισια του ευγενους διαλογου. Τωρα αν καποιος με θεωρησει κομπλεξικο επειδη δεν του λεω αυτα που θελει να ακουει προβλημά του. Ας με κανει ιγκνορ.

αν και δεν θα το δει.

Ο λογος που παιρνουν καποιοι κρεατινη ειναι οτι ναι μεν υπαρχει φυσικα στο κρεας, απο την αλλη ειναι πολυ δυσκολο να φτασεις στην ημερισια συνιστωμενη δοση μονο απο την διατροφη. Οχι για ολους προφανως. Πχ αν χρειαζεται να φαει καποιος ποσοτητες της ταξης των 500γρ κρεας την ημερα για να παρει οση κρεατινη χρειαζεται το σωμα (οση κι αν ειναι αυτη) , ειναι δυσκολο απο θεμα θερμιδων, στομαχου και χρηματων. Ειδικα για μια γυναικα μεσου υψους και βαρους δεν προκειται να χωρεσει στο στομαχι της τετοια ποσοτητα.

Εγω προσωπικα την φοβαμαι λιγο την κρεατινη γιατι ξερω οτι μπορει να επιρεασει τα νεφρα κι εχω νεφροπαθη πατερα του οποιου το προβλημα ειναι γεννετικο. Δεν ξερω αν και τα δικα μου νεφρα εχουν την ιδια ευαισθησια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...