Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ, τελικά τα κατάφερα. Μάλλον κάτι γινόταν με το Internet μιας και από ένα σημείο και μετά δεν έπαιρνε καν IP από το modem.

Δε σκέφτηκα και εγώ να σβήσω cookies/κτλ, και στο 3ds τα ίδια έκανα και ανέβαζα τις πιθανότητες για το exploit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας ... Είχα ενα ps3 fat στο οποίο είχα περάσει custom firmware , δεν θυμάμαι ποια έκδοση ... Το έδωσα σε ένα ανιψάκι μου να παίζει ... Ο πατέρας του ο ξύπνιος δυστυχώς πήγε να κάνει αναβάθμιση πέρασε μάλλον original firmware και το κόλλησε ... Όταν το  ανοίγεις προσπαθεί να τελειώσει την εγκατάσταση και ο δίσκος βγάζει error 8002f334 ... Απο αυτά που διάβασα θα πρέπει να φορμάρω τον δίσκο για να τον σώσω ... Πως όμως θα ξαναπεράσω custom firmware ??? Ποιο προτείνετε και ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος εγκατάστασης ... Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω τον δίσκο χωρίς όλη αυτή την φασαρία ??? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Speed είπε

Παιδιά καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας ... Είχα ενα ps3 fat στο οποίο είχα περάσει custom firmware , δεν θυμάμαι ποια έκδοση ... Το έδωσα σε ένα ανιψάκι μου να παίζει ... Ο πατέρας του ο ξύπνιος δυστυχώς πήγε να κάνει αναβάθμιση πέρασε μάλλον original firmware και το κόλλησε ... Όταν το  ανοίγεις προσπαθεί να τελειώσει την εγκατάσταση και ο δίσκος βγάζει error 8002f334 ... Απο αυτά που διάβασα θα πρέπει να φορμάρω τον δίσκο για να τον σώσω ... Πως όμως θα ξαναπεράσω custom firmware ??? Ποιο προτείνετε και ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος εγκατάστασης ... Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω τον δίσκο χωρίς όλη αυτή την φασαρία ??? Ευχαριστώ

Για cfw μπορείς να βάλεις και σε 4.82 δηλαδή στην ποιο πρόσφατη αρκεί να δεις η κονσόλα σου αν είναι nand ή nor!Και κανονικά βάζεις ότι θέλεις rebug -ferrox 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Speed είπε

Παιδιά καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας ... Είχα ενα ps3 fat στο οποίο είχα περάσει custom firmware , δεν θυμάμαι ποια έκδοση ... Το έδωσα σε ένα ανιψάκι μου να παίζει ... Ο πατέρας του ο ξύπνιος δυστυχώς πήγε να κάνει αναβάθμιση πέρασε μάλλον original firmware και το κόλλησε ... Όταν το  ανοίγεις προσπαθεί να τελειώσει την εγκατάσταση και ο δίσκος βγάζει error 8002f334 ... Απο αυτά που διάβασα θα πρέπει να φορμάρω τον δίσκο για να τον σώσω ... Πως όμως θα ξαναπεράσω custom firmware ??? Ποιο προτείνετε και ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος εγκατάστασης ... Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω τον δίσκο χωρίς όλη αυτή την φασαρία ??? Ευχαριστώ

Όταν φορμαρεις τον σκληρό δίσκο στον υπολογιστή, και τον βάλεις πάλι πάνω στην κονσόλα, θα σου ζητήσει από τό 4.xx που είχες και πάνω.

Βάζεις το 4.82 Rebug η Ferrox σε ένα fat32 usb και αφού το διαβάσει, θα κάνει format τον σκληρό και στην συνέχεια θα κάνει εγκατάσταση του λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Όταν φορμαρεις τον σκληρό δίσκο στον υπολογιστή, και τον βάλεις πάλι πάνω στην κονσόλα, θα σου ζητήσει από τό 4.xx που είχες και πάνω.

Βάζεις το 4.82 Rebug η Ferrox σε ένα fat32 usb και αφού το διαβάσει, θα κάνει format τον σκληρό και στην συνέχεια θα κάνει εγκατάσταση του λογισμικού.

Ευχαριστώ ... 2 ερωτήσεις ... Ποια έκδοση να κατεβάσω την κανονική ή την Lite  ??? Αν βάλω το usb με το firmware στην φάση που είναι τώρα ο δίσκος υπάρχει πιθανότητα να κάνει το update ??? για να γλυτώαω το format ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Speed είπε

Ευχαριστώ ... 2 ερωτήσεις ... Ποια έκδοση να κατεβάσω την κανονική ή την Lite  ??? Αν βάλω το usb με το firmware στην φάση που είναι τώρα ο δίσκος υπάρχει πιθανότητα να κάνει το update ??? για να γλυτώαω το format ???

Rebug 4.82.2 θα βάλεις και όχι την 4.82.1

Όχι δεν θα σου πάρει τό update όπως είναι τώρα διότι έχει μισοπεραστει το ofw στο ποσοστό που αναλογεί στον σκληρό.

Αναγκαστικά τόν κάνεις φορμάτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ακολουθήσω τον οδηγό στην πρώτη σελίδα ... Τον δίσκο κάπου διάβασα πως πρέπει να τον φορμάρω σε Ntfs ισχύει ??? Διότι να θυμάμαι καλά κανονικά είναι FAT 32...

Επεξ/σία από Speed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Speed είπε

Θα ακολουθήσω τον οδηγό στην πρώτη σελίδα ... Τον δίσκο κάπου διάβασα πως πρέπει να τον φορμάρω σε Ntfs ισχύει ??? Διότι να θυμάμαι καλά κανονικά είναι FAT 32...

θα τον κανεις φορματ απο τα windows.

οταν ειναι απο κονσολα,εχει λειτουργικο της κονσολας και δεν διαβαζεται απο υπολογιστη.

FAT32 ισχυει για εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Speed είπε

Απο original 4.82 πως αναβαθμίζουμε σε custom 4.82.2 ???

 

10 λεπτά πριν, Speed είπε

PS3 Fat

Ακολουθείς αυτή τη διαδικασία :

http://www.psx-place.com/threads/ps3xploit-tools-v2-0-improved-flash-writers-dumpers-even-easier-to-install-cfw-on-4-82-ofw.16139/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ ... Υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα προς βήμα ???  Γιατί έχω δει αρκετά βίντεο με διαφορετικούς τρόπους και έχω μπερδευτεί ... 

Επεξ/σία από Speed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε καλά τον οδηγό που ποστάρισα και ακολούθησε το παρακάτω video και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Επέλεξε να το κάνεις με μίνι Web, έτσι ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες σφάλματος.

Καλή επιτυχία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια, χρειαζομαι λιγη βοηθεια γιατι εχω κολλησει. Θελω να περασω cfw σε ενα ps3 fat που εχω αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι nand η nor. Το μoντελο που εχω ειναι το 40αρι, CECHG04. Καπου ειδα οτι ειναι nor (ελεγε οτι ολα μεχρι το CECHG01 ειναι nand και απο εκει και μετα ειναι nor, αρα το δικο μου αφου ειναι μετα το 01, ειναι nor). Aλλου ειδα οτι ειναι nand (ελεγε οτι ολα τα μοντελα μεχρι το CECHGxx ειναι nand και απο το CECHHxx και μετα ειναι nor). Τι ισχυει τελικα? Επισης ποια η διαφορα του PS3Xploit 2.0 απο το PS3Xploit 3.0?

Επεξ/σία από vasilis_ts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...