Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

έχω το ps3 cech 2504a oc, software 4.80, ξέρει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω jailbreak? Ενώ διαβάζω ότι γίνεται για την συγκεκριμένη κοσνόλα μόλις βάζω το στικάκι και παω για update μου γράφει " update data of version 3.40 or later can be installed on the system"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Yiannis24 είπε

Καλημέρα,

έχω το ps3 cech 2504a oc, software 4.80, ξέρει καποιος να με βοηθησει πως μπορω να κανω jailbreak? Ενώ διαβάζω ότι γίνεται για την συγκεκριμένη κοσνόλα μόλις βάζω το στικάκι και παω για update μου γράφει " update data of version 3.40 or later can be installed on the system"

Εδώ σου τα δείχνει όλα βήμα βήμα, αλλά καλού κακού κάνε το MinVerCheck tool καλού κακού να δεις η κονσόλα αν ήταν εργοστασιακά στην 3.56 ή χαμηλότερα αν ήταν τότε πας κανονικά με το βίντεο,ότι δεν καταλαβαίνεις ξαναρωτάς.Και κάτι που ξέχασα πριν κάνεις το οτιδήποτε αναβαθμίζεις την κονσόλα σε official firmaware 4.82 όχι μέσω ίντερνετ!Κατευαζεις από εδώ: https://drivers.softpedia.com/get/gaming-consoles/Sony/Sony-PlayStation-3-Firmware-4-82.shtml

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Εδώ σου τα δείχνει όλα βήμα βήμα, αλλά καλού κακού κάνε το MinVerCheck tool καλού κακού να δεις η κονσόλα αν ήταν εργοστασιακά στην 3.56 ή χαμηλότερα αν ήταν τότε πας κανονικά με το βίντεο,ότι δεν καταλαβαίνεις ξαναρωτάς.Και κάτι που ξέχασα πριν κάνεις το οτιδήποτε αναβαθμίζεις την κονσόλα σε official firmaware 4.82 όχι μέσω ίντερνετ!Κατευαζεις από εδώ: https://drivers.softpedia.com/get/gaming-consoles/Sony/Sony-PlayStation-3-Firmware-4-82.shtml

Που μπορώ να δω το βίντεο που δείχνει τα βήματα καθώς και το minvercheck tool?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Yiannis24 είπε

Που μπορώ να δω το βίντεο που δείχνει τα βήματα καθώς και το minvercheck tool?

Απλό είναι όπως περνάς την firmaware σε στικάκι έτσι είναι και αυτό, δηλαδή?κάνεις φορματ το στικάκι σε fat32 ,μετά κάνεις χύμα ένα φάκελο πάντα με κεφαλαία PS3 και μέσα σε αυτόν UPDATE και το περνάς μέσα και το τρέχεις πας από το menu system update και έχει δύο επιλογές πατάς την δεύτερη και σου δείχνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, THE GG GAMER είπε

Απλό είναι όπως περνάς την firmaware σε στικάκι έτσι είναι και αυτό, δηλαδή?κάνεις φορματ το στικάκι σε fat32 ,μετά κάνεις χύμα ένα φάκελο πάντα με κεφαλαία PS3 και μέσα σε αυτόν UPDATE και το περνάς μέσα και το τρέχεις πας από το menu system update και έχει δύο επιλογές πατάς την δεύτερη και σου δείχνει 

Αυτό έκανα όπως έγραψα παραπάνω και μου έβγαλε ``update data of version 3.40 or later can be installed on the system"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Yiannis24 είπε

Αυτό έκανα όπως έγραψα παραπάνω και μου έβγαλε ``update data of version 3.40 or later can be installed on the system"

Ωραία οπότε κανείς update από το λινκ που σε έστειλα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο και μετά ακολούθησε προσεκτικά  το βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Ωραία οπότε κανείς update από το λινκ που σε έστειλα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο και μετά ακολούθησε προσεκτικά  το βίντεο

Ποιο βίντεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτό το έχω δοκιμάσει σε ένα από τα ps3 και δούλεψε 

 

Και κατευαζεις για μένα την ferrox 4.82 1.01 από εδω:http://www.mediafire.com/file/lbfnfen213x72u1/CEXFERROX482COBRA755_101.PUP/file ,μόλις τελειώσεις την διαδικασία του βίντεο πας περνάς αυτό το firmaware στο στικάκι όπως είπαμε και κάνεις rename το αρχείο προκειμένου να το αναγνωρίσει σε PS3UPDAT.PUP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασες να αναφερεις οτι υπαρχει η 4.83 εκδοση και το βιντεο με το exploit δεν ισχυει.

η μονη λυση για τον φιλο ειναι ανοιγμα κονσολας,εγκατασταση e3 flasher και downgrade στην 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mikele13- είπε

ξεχασες να αναφερεις οτι υπαρχει η 4.83 εκδοση και το βιντεο με το exploit δεν ισχυει.

η μονη λυση για τον φιλο ειναι ανοιγμα κονσολας,εγκατασταση e3 flasher και downgrade στην 3.55

Η 4.83 έχει βγει σε cfw? Δεν είδα κάτι τέτοιο,και downgrade γιατί πρέπει να κάνει σε 3.55? Εγώ σε Fat cechg που έκανα ακριβώς ότι έλεγε το βίντεο έβαλα κανονικά ferrox 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...