Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pollop είπε

Λεω τελικα να παρω εναν εσωτερικο σκληρο για το πσ3, με τι χαρακτηριστικα πρεπει να ψαξω; με το cfw, δεν θα εχω προβλημα με την αλλαγη δισκου;

εναν 2.5" αρη δισκο που φορανε στα laptop με ανωτερη χωρητικοτητα τα 750gb και οχι παραπανω!!!

δεν θα εχεις προβλημα κανενα,απλα θα σου ζητηθει να περασεις παλι το custom firmware που εχει η κονσολα σου,

συν οποιαδηποτε εφαρμογη ηταν περασμενη.

αν εχεις saves,games κλπ καντα backup πριν την αλλαγη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, mikele13- είπε

δεν θα εχεις προβλημα κανενα,απλα θα σου ζητηθει να περασεις παλι το custom firmware που εχει η κονσολα σου,

συν οποιαδηποτε εφαρμογη ηταν περασμενη.

αν εχεις saves,games κλπ καντα backup πριν την αλλαγη.....

Μιχάλη, για την 40αρα και την 60αρα κονσόλα δεν χρειάζεται να ξαναβάλει το firm. Αλλάζει σκληρό και του βγάζει μήνυμα για να τον φορμάρει. Όσον αφορά το backup, ισχύουν όσα λες.

Αν και νομίζω πως δεν θέλει να αλλάξει σκληρό, απλά θέλει τρόπο που να έχει τα πλεονεκτήματα του εσωτερικού, σε εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, polog40 είπε

Μιχάλη, για την 40αρα και την 60αρα κονσόλα δεν χρειάζεται να ξαναβάλει το firm. Αλλάζει σκληρό και του βγάζει μήνυμα για να τον φορμάρει. Όσον αφορά το backup, ισχύουν όσα λες.

Αν και νομίζω πως δεν θέλει να αλλάξει σκληρό, απλά θέλει τρόπο που να έχει τα πλεονεκτήματα του εσωτερικού, σε εξωτερικό.

δεν προσεξα οτι ειναι 40αρα,οκ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, postfire είπε

μεσα απο το control fun utility βλεπεις θερμοκρασιες

επισης αν δεν το εχεις περασε το και ανεβασε τα ανεμιστηρια για να μην σηκωνει μεγαλες θερμοκρασιες η κονσολα

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις, τελικα βρηκα απο αγγελια εδω εναν 160αρη απο πσ3 στα 15 γιουρια και θα τον παρω να τον βαλω γιατι με τον εξωτερικο τελικα δεν παιζουν αρκετα παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ το ξερω, αλλα τον θελω αποκλειστικα για 2-3 μεγαλα σε gb παιχνιδια ( last of us, god of war), για τα αλλα εχω τον εξωτερικο, ασε που εχω και ενα σουπερ σλιμ ofw, οποτε μιλαμε για χρηση με συγκεκριμενα παιχνιδια, που το μεγεθος θεωρω οτι με καλυπτει

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, pollop είπε

Οκ το ξερω, αλλα τον θελω αποκλειστικα για 2-3 μεγαλα σε gb παιχνιδια ( last of us, god of war), για τα αλλα εχω τον εξωτερικο, ασε που εχω και ενα σουπερ σλιμ ofw, οποτε μιλαμε για χρηση με συγκεκριμενα παιχνιδια, που το μεγεθος θεωρω οτι με καλυπτει

ειναι καμποσα τα παιχνιδια που ειναι αρκετα gb και παιζουν ΜΟΝΟ απο εσωτερικο.

παρε τον 500αρη που σου λεει ο Ακης πιο πανω να κανεις σωστη δουλεια.

και απο τον 160αρη θα εχεις πολυ λιγοτερα,λογω οτι σου τρωει κ το συστημα...

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Καλημέρα  ! Yπάρχει κάτι σχετικά απλό σε οδηγό για  V3 superslim ;

καταρχην τα superslim δεν χακαρονται,μονο exploit για να παιζεις αντιγραφα ΑΛΛΑ ισχυει αν εισαι σε 4.82 OFW

αν εισαι 4.83 δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Θα το δοκιμάσω μόλις βρω και δίσκο >Βλέπει μέχρι 2 TB ; Thanks !

να ειναι usb 2.0 

σε οσους usb 3.0 εχω δοκιμασει,μονο καποιους samsung εβλεπε,οποτε προσεχε τι θα βρεις

καλυτερα εναν 2.5αρη με θηκη να εισαι σιγουρος,εκτος κ αν βρεις κατι καλο στις αγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...