Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηρα μια κονσολα Ps3 jailbreaked oλα καλα με παιχνιδια μεσα με multiman ...μου ζητησε αναβαθμιση για να μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ..και με το που τελειωσε τα χασα ολα απο μεσα....τωρΑ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου σε κονσολα cfw δεν κανουμε ποτε update!!!

εχει αλλη διαδικασια για να περασεις update στην κονσολα

τωρα πρεπει να ξαναγινει downgrade και να περαστει ξανα cfw

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fysikos είπε

καλημέρα, πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το netflix σε ps3 με cfw χωρίς να συνδεθώ στο psn;

Καλημέρα, η υπήρεσια NETFLIX για Playstation γίνεται μόνο μέσω του PSN, όμως:

http://www.psx-place.com/threads/tutorial-bypass-psn-login-for-netflix-on-ps3.12627/

καλή τύχη ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλημα με multiman... δεν φαινεται το παιχνιδι στην λιστα

προβλημα με multiman... δεν φαινεται το παιχνιδι στην λιστα ενω το εχω κανει εγκατασταση

μπαινω στον φακελο GAMES -εκει υπαρχει κανονικα αλλα δεν το βλεπω πουθενα αλλου ..ουτε στον webman

ενω ολα τα αλλα παιχνιδια κανονικα υπαρχουν και παιζουν απροβληματιστα...το game einai to CASTLEVANIA

εχω PS3 FAT 320GB HDD με rebug 4.82

καμια λυση ....ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, KARASOULI4 είπε

προβλημα με multiman... δεν φαινεται το παιχνιδι στην λιστα

προβλημα με multiman... δεν φαινεται το παιχνιδι στην λιστα ενω το εχω κανει εγκατασταση

μπαινω στον φακελο GAMES -εκει υπαρχει κανονικα αλλα δεν το βλεπω πουθενα αλλου ..ουτε στον webman

ενω ολα τα αλλα παιχνιδια κανονικα υπαρχουν και παιζουν απροβληματιστα...το game einai to CASTLEVANIA

εχω PS3 FAT 320GB HDD με rebug 4.82

καμια λυση ....ευχαριστω

Το έχεις σε εξωτερικό ή στον εσωτερικό σκληρό; Δοκίμασε σε εσωτερικό και ξαναπαρε Μπακαπ το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Το έχεις σε εξωτερικό ή στον εσωτερικό σκληρό; Δοκίμασε σε εσωτερικό και ξαναπαρε Μπακαπ το παιχνίδι

στον εσωτερικο hdd το περασα απο external hdd εχω κανει την διαδικασια 4-5 φορεσ αλλα τιποτα ..δοκιμασα αλλο παιχνιδι( last of us ) ολα οκ και εμφανιζεται στην λιστα και παιζει κανονικα

μεχρι στιγμησ μονο στο castlevania μου το κανει αυτο...ενω φαινεται μεσα στον δισκο η εγκατασταση μεσω multiman ... δεν υπαρχει στην λιστα για να το κανω boot να παιξω

 

Επεξ/σία από KARASOULI4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, KARASOULI4 είπε

στον εσωτερικο hdd το περασα απο external hdd εχω κανει την διαδικασια 4-5 φορεσ αλλα τιποτα ..δοκιμασα αλλο παιχνιδι( last of us ) ολα οκ και εμφανιζεται στην λιστα και παιζει κανονικα

μεχρι στιγμησ μονο στο castlevania μου το κανει αυτο...ενω φαινεται μεσα στον δισκο η εγκατασταση μεσω multiman ...υπαρχει στην λιστα για νατο κανω boot να παιξω

Μπες multiman/file manager και τσεκαρε πριν την ονομασία BLES/BLUSxxxxx του φακέλου πρέπει να υπάρχει μια κάτω παύλα (_) δηλαδή _BLESxxxxx.

Σβηστη και θα είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου δεν υπαρχει κατω παυλα

5 ώρες πριν, mikele13- είπε

Μπες multiman/file manager και τσεκαρε πριν την ονομασία BLES/BLUSxxxxx του φακέλου πρέπει να υπάρχει μια κάτω παύλα (_) δηλαδή _BLESxxxxx.

Σβηστη και θα είσαι κομπλέ.

οχι φιλε μου δεν υπαρχει κατω παυλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KARASOULI4 είπε

οχι φιλε μου δεν υπαρχει κατω παυλα

οχι φιλε μου δεν υπαρχει κατω παυλα

Ε δεν γίνεται τότε να μην εμφανίζεται τό παιχνίδι.

Αν ο φάκελος είναι όντως σωστά γραμμένος, τσεκαρεις τά αρχεία εσωτερικα, προφανώς κάτι λείπει.

Οι εικόνες τών παιχνιδιών που εμφανίζονται σε multiman και webman είναι αρχεία png/jpg.

Μήπως δεν κατέβηκε σωστά το παιχνίδι η είναι ελλατωματικο?

Τό συγκεκριμένο τό έχω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Δεν θυμάμαι αν έχει big file....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KARASOULI4 είπε

οχι φιλε μου δεν υπαρχει κατω παυλα

οχι φιλε μου δεν υπαρχει κατω παυλα

Έλεγξε μήπως είναι ο φάκελος του παιχνιδιού μέσα σε άλλο φάκελο. Κανονικά μέσα στον αρχικό φάκελο του παιχνιδιού πρέπει να είναι οι φάκελοι και τα αρχεία. Αν δεν είναι αυτό τότε σίγουρα λείπουν σημαντικά αρχεία από το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, polog40 είπε

Έλεγξε μήπως είναι ο φάκελος του παιχνιδιού μέσα σε άλλο φάκελο. Κανονικά μέσα στον αρχικό φάκελο του παιχνιδιού πρέπει να είναι οι φάκελοι και τα αρχεία. Αν δεν είναι αυτό τότε σίγουρα λείπουν σημαντικά αρχεία από το παιχνίδι.

ετσι ακριβωσ ηταν οπωσ ειπεσ  μολισ το εβγαλα απο τον φακελο επαιξε κανονικα ...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...