Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για την βοήθεια! 
Λοιπον περασα το cfw..  εφταιγε το ιδιο το usb φλασακι εβαλα αλλο και το εκανα update!

Εβαλα το 4.82 ferrox. 

Τωρα ομως δεν μου παιζει το webman! (ολα στραβα πανε) 

Παταω το webman setup στο XMB παει να ανοιξει τον browser και πεταει "this page cannot be displayed , try accessing later (8071053d). 
Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, kabamaru21 είπε

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για την βοήθεια! 
Λοιπον περασα το cfw..  εφταιγε το ιδιο το usb φλασακι εβαλα αλλο και το εκανα update!

Εβαλα το 4.82 ferrox. 

Τωρα ομως δεν μου παιζει το webman! (ολα στραβα πανε) 

Παταω το webman setup στο XMB παει να ανοιξει τον browser και πεταει "this page cannot be displayed , try accessing later (8071053d). 
Καμια ιδεα?

Restart ps3.

Κατέβασε webman mod 1.47.09. pkg κάντο εγκατάσταση και απλά τρεχτο να κάνει reboot.

Λογικά στην επανεκκίνηση θα είσαι οκ.

Υπάρχει και 4.84 Ferrox χτεσινό αν είναι πέρασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Έχω ένα slim 2004B το οποίο ήταν cfw 4.82 και τώρα είναι ofw 4.84. Θέλω να περάσω το τελευταίο cfw. Ακολουθώ τον οδηγό στην αρχή του θέματος; 

Επεξ/σία από varemenos2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, varemenos2003 είπε

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Έχω ένα slim 2004B το οποίο ήταν cfw 4.82 και τώρα είναι ofw 4.84. Θέλω να περάσω το τελευταίο cfw. Ακολουθώ τον οδηγό στην αρχή του θέματος; 

Άνοιγμα κονσόλας/τοποθέτηση e3 flasher/downgrade 3.55/install custom firmware....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, varemenos2003 είπε

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Έχω ένα slim 2004B το οποίο ήταν cfw 4.82 και τώρα είναι ofw 4.84. Θέλω να περάσω το τελευταίο cfw. Ακολουθώ τον οδηγό στην αρχή του θέματος; 

αν δεν θες να μπλέξες με flasher μιας και που είναι ακριβή διαδικασία, υπάρχει και η μέθοδος του inject που δουλεύουν τουλάχιστον το 70% τον τίτλων ,όπου μένεις στην official 4.84.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mikele13- είπε

Restart ps3.

Κατέβασε webman mod 1.47.09. pkg κάντο εγκατάσταση και απλά τρεχτο να κάνει reboot.

Λογικά στην επανεκκίνηση θα είσαι οκ.

Υπάρχει και 4.84 Ferrox χτεσινό αν είναι πέρασε το.

Το εκανα και τωρα δουλευει επιτελους, 
ευχαριστω ολους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

αν δεν θες να μπλέξες με flasher μιας και που είναι ακριβή διαδικασία, υπάρχει και η μέθοδος του inject που δουλεύουν τουλάχιστον το 70% τον τίτλων ,όπου μένεις στην official 4.84.....

Καθόλου ακριβή διαδικασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχαλη το ferrox custom firmware γνωριζεις αν παιζει ps2 games απο δισκακι?Παλιοτερα μου επαιζαν τα παιχνιδια του ps2 απο δισκακι αλλα αν θυμαμαι καλα δεν ειχα ferrox custom firmware..Με ferrox τα παιχνιδια του ps2 απο δισκακι εχω μαυρη οθονη και κολλαει το ps3.Η κονσολα ειναι fat με τον δισκο 60gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Μιχαλη το ferrox custom firmware γνωριζεις αν παιζει ps2 games απο δισκακι?Παλιοτερα μου επαιζαν τα παιχνιδια του ps2 απο δισκακι αλλα αν θυμαμαι καλα δεν ειχα ferrox custom firmware..Με ferrox τα παιχνιδια του ps2 απο δισκακι εχω μαυρη οθονη και κολλαει το ps3.Η κονσολα ειναι fat με τον δισκο 60gb

Άκη δεν το ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει.

Το Rebug έχει full support ps2 αλλά σαν ISO όμως...

Κάνε μια δοκιμή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Με Rebug θυμαμαι επαιζαν τα dvd ps2 οταν περασα ferrox ειχα το προβλημα.Θα δοκιμασω Μιχαλη.Ευχαριστω.

Εμενα με REBUG 4.82.2 δεν παιζουν τα dvd του ps2. Βγαζει μαυρη οθονη και κολλαει το ps3.

Επεξ/σία από vasilis_ts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι σε κάποια αναβάθμιση του cobra payload, είχαν βάλει υποστήριξη ακόμα και για bluray δισκάκια. Βεβαία και μένα τότε του ps2 μου κόλλαγαν το ps3. Του ps1 δουλεύανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...