Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, billxam.2 είπε

Αυτό  ποια cfw του βάζω ?

 

Δεν παίρνει το μοντέλο σου cfw. Μόνο αυτό: http://www.psx-place.com/threads/ps3xploit-tools-v3-0-han-released-non-cfw-compatible-slim-superslim-models.16672/

Επεξ/σία από JohnJohn3484
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως με την παραπάνω μέθοδο έχω καταφέρει να εγκαταστήσω 3 παιχνίδια μέχρι τώρα σε ps3 slim 3xxx με 4.82 OFW. Δουλεύει τέλεια!

Επεξ/σία από improvgeek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι χρησιμοποιούν pkglinker συνεχίζει να τους λειτουργεί? Νομίζω μετά από κάτι updates των windows 10 κάτι σπάσαν πάλι και δεν βλέπει τον dhcp server το ps3....

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ilos είπε

Όσοι χρησιμοποιούν pkglinker συνεχίζει να τους λειτουργεί? Νομίζω μετά από κάτι updates των windows 10 κάτι σπάσαν πάλι και δεν βλέπει τον dhcp server το ps3....

Εμένα μου λειτουργεί κανονικά στα windows 10. Έχω την έκδοση 2.0, τσέκαρε μήπως έχεις κάποια παλαιότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι με την 2.0 είμαι έτσι και αλλιώς, μετά την 1803 σταμάτησε να λειτουργεί εννοείτε ξαναπέρασα το Package_List.pkg αλλά τζίφος.

Για την ακρίβεια έχω το error 8071053D που έχει να κάνει είτε με firewall, είτε με ports ή γενικά με antivirus, τον βλέπει δηλαδή στον router αλλά κάτι στα windows πειράχτηκε με το update και τον κόβει. Ίσως patchαράν κάτι στον built in server των windows δε ξέρω.

Edit: Κατέβασα αυτό το update των windows και όλα ξαναδουλεύουν πάλι ρολόι χωρίς να πειράξω τίποτα...

https://support.microsoft.com/el-gr/help/4345421/windows-10-update-kb4345421

 

 

 

 

Επεξ/σία από ilos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, JohnHacked είπε

Παιδιά επειδή έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ. PS3 Slim 2504B με Date Code 0C παίρνει CFW ή Han;

Και τα δύο. Συνιστάται το πρώτο. CFW

Επεξ/σία από polog40
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και το Han, απλά δεν έχει τις ίδιες δυνατότητες με τα cfw και όπου υπάρχει η δυνατότητα για πέρασμα cfw είναι προτιμότερο. Κατά τα άλλα το Han σε μεταγενέστερες κονσόλες δουλεύει απροβληματιστα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά  ερώτηση ..ps3 με cfw όταν το κλείνω και το ανοίγω πάντα μου χάνει  την  ημερομηνία και την ώρα .. Τα έχω κάνει  όλα τα restore από το recovery menu και του έκανα  και full format αλλά πάλι τα ίδια κάνει ..Έχω 4.82 rebug αλλά δεν παίζει ρόλο αυτό γιατί και πριν που είχα Ermak πάλι  τα  ίδια μου έκανε ..

Υπάρχει κάποια λύση , γνωρίζει κάποιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Παιδιά  ερώτηση ..ps3 με cfw όταν το κλείνω και το ανοίγω πάντα μου χάνει  την  ημερομηνία και την ώρα .. Τα έχω κάνει  όλα τα restore από το recovery menu και του έκανα  και full format αλλά πάλι τα ίδια κάνει ..Έχω 4.82 rebug αλλά δεν παίζει ρόλο αυτό γιατί και πριν που είχα Ermak πάλι  τα  ίδια μου έκανε ..

Υπάρχει κάποια λύση , γνωρίζει κάποιος ?

Θέλει αλλαγή μπαταρία.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Παιδιά  ερώτηση ..ps3 με cfw όταν το κλείνω και το ανοίγω πάντα μου χάνει  την  ημερομηνία και την ώρα .. Τα έχω κάνει  όλα τα restore από το recovery menu και του έκανα  και full format αλλά πάλι τα ίδια κάνει ..Έχω 4.82 rebug αλλά δεν παίζει ρόλο αυτό γιατί και πριν που είχα Ermak πάλι  τα  ίδια μου έκανε ..

Υπάρχει κάποια λύση , γνωρίζει κάποιος ?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τωρα το ps3 που εχω εχει την έκδοση 4.82 που φαντάζομαι είναι official.Πως κάνω πάνω σε αυτό jailbreak γιατι προσπάθησα να περάσω του Ermak και λεει file is corrupted

Το είχα κάνει παλιά αλλα ο γιός μου έβαλε το καλώδιο του internet και κατέβασε την νέα έδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...