Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking v2 [PS3]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα απλο καλωδιο του 2ευρου εχω.Για αρχη κανε το εξης.Απο το κρυφο μενου κανε restore file system settings.Θα σβηστουν οτι εχει περασμενο η κονσολα.Αφου δεν εχεις κατι περασει δεν μας ενδιαφερει.Μετα δοκιμασε αν εφτιαξε η αναλυση.Αν δεν εχεις αποτελεσμα περνα τον ferrox 4.82

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ενα απλο καλωδιο του 2ευρου εχω.Για αρχη κανε το εξης.Απο το κρυφο μενου κανε restore file system settings.Θα σβηστουν οτι εχει περασμενο η κονσολα.Αφου δεν εχεις κατι περασει δεν μας ενδιαφερει.Μετα δοκιμασε αν εφτιαξε η αναλυση.Αν δεν εχεις αποτελεσμα περνα τον ferrox 4.82

το θέμα είναι οτι δεν μπορώ μα χρησιμοποιήσω το κρυφό μενού γιατι δεν έχω αυθεντικό τηλεχειριστήριο και σου ζητάει να πατήσεις το ps κουμπί για να μπεί και πρέπει να βρω άλλο τρόπο να το κάνω επαναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

restore file system settings νομιζω μονο απο το κρυφο μενου γινεται.Και δεν θυμαμαι οταν περναμε νεο firmware αν χρειαζεται να πατησεις το ps κουμπι.Νομιζω δεν το ζηταει αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Οποτε για την ωρα ασε το κρυφο μενου και προσπαθησε να κανεις μια τελευταια δοκιμη με αλλο hdmi καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

restore file system settings νομιζω μονο απο το κρυφο μενου γινεται.Και δεν θυμαμαι οταν περναμε νεο firmware αν χρειαζεται να πατησεις το ps κουμπι.Νομιζω δεν το ζηταει αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Οποτε για την ωρα ασε το κρυφο μενου και προσπαθησε να κανεις μια τελευταια δοκιμη με αλλο hdmi καλωδιο.

μέσα απο τα settings δεν μπορώ να κάνω factory reset? θα προσπαθήσω να βρω και αλλο καλώδιο ή αν βρω τηλεχειριστήριο αυθεντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Ναι μπορεις. 

λοιπόν έβαλα το μαμά firmware εμφανίστηκε η επιλογή video settings επέλεξα αυτό p είπες αλλα και πάλι τίποτα μόνιμα στο 1080i,δεν με πειράζει τόσο πολύ η διαφορα είναι ελαχιστη.θα δω μήπως βρω και άλλο καλώδιο HDMI, θα βάλω τώρα την ferrox, παιχνίδια μετά πως περνάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Ωπα γιατι περασες το μαμα firmware?Με το μαμα εχασες το χακ της κονσολας

δεν μπορω να το ξαναπερασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MloΚαλησπέρα. Είμαι με cfw rebug και έχω και psn patch 

Ειναι λογικo που δεν έχω σύνδεση στο ίντερνετ; αν κάποιο παιχνίδι που θα περάσω θέλει update θα συνδεθεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, BloodDonor89 είπε

MloΚαλησπέρα. Είμαι με cfw rebug και έχω και psn patch 

Ειναι λογικo που δεν έχω σύνδεση στο ίντερνετ; αν κάποιο παιχνίδι που θα περάσω θέλει update θα συνδεθεί; 

Καλύτερα που δεν έχεις ίντερνετ στην κονσόλα.Δεν έχεις και τον φόβο...

Τά updates στα περισσότερα παιχνίδια αφορούν το multiplay κομμάτι εκτός από αθλητικά που προσθέτει μεταγραφές κλπ.

Και να τά κάνεις, δεν παθαίνεις κάτι απλά γεμίζεις περισσότερο τον εσωτερικό σκληρό με gb.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ακολουθώ τον οδηγό εδώ για πέρασμα HAN σε 3004, αλλά όλο μου βγάζει fail στην εγκατάσταση. Καμιά ιδέα;

Το έχω κάνει fat32 το usb μου και το βάζω στην δεξιά θύρα. Δεν βγάζει όμως κάτι το failed (ας πούμε κάποιο error) ώστε ίσως να ήξερα τι ακριβώς φταίει.

http://www.psx-place.com/threads/tutorial-the-great-ps3xploit-3-0-han-all-in-one-guide.16979/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Ακολουθώ τον οδηγό εδώ για πέρασμα HAN σε 3004, αλλά όλο μου βγάζει fail στην εγκατάσταση. Καμιά ιδέα;

Το έχω κάνει fat32 το usb μου και το βάζω στην δεξιά θύρα. Δεν βγάζει όμως κάτι το failed (ας πούμε κάποιο error) ώστε ίσως να ήξερα τι ακριβώς φταίει.

http://www.psx-place.com/threads/tutorial-the-great-ps3xploit-3-0-han-all-in-one-guide.16979/

Για δες αυτό το βίντεο:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν το βίντεο δεν δείχνει τα αρχικά βήματα (τα αρχεία που πρέπει να βάλεις στο usb) οπότε αυτομάτως τρώει άκυρο από εμένα μιας και δεν δείχνει όλα τα βήματα.

2ον δεν βοηθάει καθόλου μιας και στο βίντεο το install του HAN πετυχαίνει ενώ στο ps3 που δοκιμάζω εγώ αποτυγχάνει συνέχεια.

 

Thanks πάντως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Καταρχήν το βίντεο δεν δείχνει τα αρχικά βήματα (τα αρχεία που πρέπει να βάλεις στο usb) οπότε αυτομάτως τρώει άκυρο από εμένα μιας και δεν δείχνει όλα τα βήματα.

2ον δεν βοηθάει καθόλου μιας και στο βίντεο το install του HAN πετυχαίνει ενώ στο ps3 που δοκιμάζω εγώ αποτυγχάνει συνέχεια.

Thanks πάντως. :)

Sorry φίλε ότι να ναι σου έστειλα λογικά εδώ είσαι 

έτυχε να βάλω σε δύο 2 κονσόλες αυτό το hack αλλά το χω ξεχάσει τελείως :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...