Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά τίποτα,πήρα και δεύτερο switch για την γυναίκα αλλά δεν μοιράζει τίποτα, επειδή το μόνο online που θέλει να παίξει είναι το splatoon,θα της βάλω sx os και θα παίζει back ups από την sd offline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε η ώρα της κρίσης (steam sales)....

Είμαι με το δάχτυλο στο ποντίκι και το ποντίκι στο paypal 😛 και σκέφτομαι hollow knight στα 10 στο pc ή 15 στο switch??

Δεν είναι το χρηματικό (τόσο) στη μέση, αν και με το τάληρο παίρνω κάτι ακόμα άνετα στο steam, οσο με ενδιαφέρει το μελλοντικό support του game σχετικά με updates, dlc και τέτοια, στο steam βλέπω παίζουν και achievements... στο switch υπερτερεί μονάχα (?) ή φορητότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10,60 έχει στο switch από norway eshop.Εγω τα indies τα παίρνω όλα στο Switch γιατί τα απολαμβάνω ξαπλωμένος στο φορητό.Αν δε σε νοιάζει η φορητότητα καθόλου τότε όπου και να το πάρεις το ίδιο είναι.Βεβαια εμένα δε με ενδιαφέρουν καθόλου τα achivements.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, bad_freddy said:

Έφτασε η ώρα της κρίσης (steam sales)....

Είμαι με το δάχτυλο στο ποντίκι και το ποντίκι στο paypal 😛 και σκέφτομαι hollow knight στα 10 στο pc ή 15 στο switch??

Δεν είναι το χρηματικό (τόσο) στη μέση, αν και με το τάληρο παίρνω κάτι ακόμα άνετα στο steam, οσο με ενδιαφέρει το μελλοντικό support του game σχετικά με updates, dlc και τέτοια, στο steam βλέπω παίζουν και achievements... στο switch υπερτερεί μονάχα (?) ή φορητότητα?

Στο νορβηγικό eshop έχει 10,60 ευρώ. Achievements έχει και στο NSw. Θα το παίξεις αύριο στην ξαπλώστρα στον Πλατανιά.

Τι άλλο θες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Spasarxidas είπε

10,60 έχει στο switch από norway eshop.Εγω τα indies τα παίρνω όλα στο Switch γιατί τα απολαμβάνω ξαπλωμένος στο φορητό.Αν δε σε νοιάζει η φορητότητα καθόλου τότε όπου και να το πάρεις το ίδιο είναι.Βεβαια εμένα δε με ενδιαφέρουν καθόλου τα achivements.

 

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Στο νορβηγικό eshop έχει 10,60 ευρώ. Achievements έχει και στο NSw. Θα το παίξεις αύριο στην ξαπλώστρα στον Πλατανιά.

Τι άλλο θες;

Χαχα συννενοημένοι είστε??

Το έχετε ξαναπεί αυτό με το νορβηγικό eshop, δεν παίζει λέτε θέμα με account ban και τέτοια ε? Την ολη διαδικασία (αλλαγή χώρας, αγορά και ξανά πίσω) μπορώ να την κάνω απο το pc μιας και είμαι δουλειά ή χρειάζεται και το switch?

ΥΓ. Γενικά οδηγιές σχετικά με ολο αυτό υπάρχουν κάπου γιατί δεν το εχω ξανακάνει? Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το pc την κάνεις την αλλαγή και την αγορά μέσω του Switch.Ban δε παίζει και δεν έχει λογική να κάνει .Σου το επιτρέπει η ίδια η Nintendo να αγοράσεις από εκεί.

Επεξ/σία από Spasarxidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bad_freddy θα σου ελεγα να παρεις το hollow knight και στο switch και στο pc!!!Ειναι απλα παιχνιδαρα και το βαζω ανετα μαζι με το super metroid.😁Οπως αναφεραμε και σε αλλη σελιδα αμα βγει retail θα κανω double dip να στηριξουμε τους developers.

Τωρα περα απο την πλακα ευω προτεινω switch ανετοτατα.Εγω λιωνω στην tv και μετα πηγαινοντας για υπνο παιζω αλλη μια ωρα handheld.

Υ.Γ να μια developer(team cherry)  που θα επρεπε να αγορασει η nintendo και να την κανει δικο της studio οπως λεει σωστα καθε τοσο ο manska😊😊😊

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο βημα εγινε κουφαλες.... αλλαχθηκε το nin id σε Norway... Το απογευμα μετα την δουλεια παιζει αγορα Hollow Knight....αααααααχχχχ.... Πατακια βλεπω παντου...πατακια πορτας.....μυριζω ηδη το παπουτσι μου...

Αυτο για να κοιμαμαι σε εμβρυακη σταση.....μην κρυωσω το βραδακι...

mat2.JPG

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση, το τσίμπησα τελικά απο Νορβηγία, 11,15 ευρώ πήγε με την μετατροπή του Paypal και επειδή τα 50 gold coins που δίνει μένουν στο region τα ξόδεψα κι αυτά συμπληρώνοντας άλλα 0,34 ευρώ και χτύπησα και το Astro Bears! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 minutes ago, bad_freddy said:

Προς ενημέρωση, το τσίμπησα τελικά απο Νορβηγία, 11,15 ευρώ πήγε με την μετατροπή του Paypal και επειδή τα 50 gold coins που δίνει μένουν στο region τα ξόδεψα κι αυτά συμπληρώνοντας άλλα 0,34 ευρώ και χτύπησα και το Astro Bears! 😛

Νομίζω ότι όλη η Ευρώπη θεωρείται ένα region σε ότι αφορά τα points. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Νομίζω ότι όλη η Ευρώπη θεωρείται ένα region σε ότι αφορά τα points. 

Όταν αλλάζεις region στο λογαριασμό σου και σε πάει στην επόμενη οθόνη που πρέπει να κάνεις accept ενα κατεβατό, εκεί αναφέρει οτι τα coins μεταφέρονται μεταξύ regions που έχουν το ίδιο νόμισμα, οπότε σήμερα έμαθα οτι η Νορβηγία δεν έχει ευρώ (όπως νόμιζα)!

Όντως οταν μεταφέρθηκα στο Νορβηγικό store είχα 0 gold coins, έκανα τις διάφορες αγορές μου, άφησα 2 gold coins τελικά κι οταν επέστρεψα πίσω Ελλάδα είχα και πάλι πίσω τα coins που είχα πριν αλλάξω χώρα (χωρίς φυσικά τα 2 που περίσσεψαν στη Νορβηγία, αυτά έμειναν εκεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spasarxidas είπε

Μόλις τσίμπησα mario tennis.Οποιος ψήνεται για διπλό ας στείλει σε pm το id του.

Είτε για Splatoon ή mario tennis πρόσθεσε με sw-2208-9402-2815 , αν και τώρα μαθαίνω το tennis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Προς ενημέρωση, το τσίμπησα τελικά απο Νορβηγία, 11,15 ευρώ πήγε με την μετατροπή του Paypal και επειδή τα 50 gold coins που δίνει μένουν στο region τα ξόδεψα κι αυτά συμπληρώνοντας άλλα 0,34 ευρώ και χτύπησα και το Astro Bears! 😛

Τι λέει το Astro Bears;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.banggood.com/KA-Protective-Cover-Case-Handle-with-Game-Card-Slot-for-Nintendo-Switch-Game-Console-p-1259065.html αυτή εδώ πως σας φαίνεται ρε παιδιά;  ψάχνω μια για λίγο παραπάνω Grip και επειδή έτσι και αλλιώς θέλω να πάρω κάτι απο BG και θα το πληρώσω το Priority λέω να βάλω και αυτή μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...