Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παίζω online στα 12-13 μέτρα από το router με τοίχους δύο δωματίων να παρεμβάλλονται με το μαμήσιο router του ΟΤΕ. Είμαι awesome or what;

Μία γραμμή κι αυτή πεθαμένη δείχνουν τα Switch, αλλά μπορώ να παίζω κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ημέρες παρέα με το ring fit και νομίζω αρχίζει να κάνει απόσβεση η αγορά του. :)

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα, έβλεπα τον μικρό και 2 φίλους του να παίζουν εναλλάξ και να λιώνουν στον ιδρώτα. :D  

Το μόνο που φοβάμαι και τρέμω είναι μην σπάσει το ring. Και όλο προσέχετε μην το σπάσετε έλεγα(και από μέσα μου έλεγα πάει θα σπάσει). :D

Όσο για το wifi μην κοροιδευόμαστε δεν φταίει κανένα router των παρόχων αλλά είναι απλά τρισάθλια η κατασκευή του στο switch.

Μια αναζήτηση για αυτό το πρόβλημα θα σας δείξει ότι μάλλον είστε από τους υπερβολικά  λίγους που τους παίζει καλά ή έτσι νομίζουν, το wifi τις κονσόλας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nzeppos είπε

Εκτός από την κάρτα λέω να πάρω το Pro Controller και ένα Orzly screen protector. Βρήκα και τα "περιφερειακά" του RFA σε πολύ χαμηλή τιμή (κάπου 17 λίρες νομίζω) αλλά μόλις διαπίστωσα ότι πρακτικά είναι άχρηστα αφού το παιχνίδι δεν βγαίνει σε digital! Αίσχος.

(η μόνη λύση 😝 )
 

download.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα έχει λιώσει η κοπέλα μου με αυτό το ring fit , για να σπάσει δε νομίζω να σπάει γτ το ζόρισα κ γω λίγο κ ηταν κομπλέ από κει κ πέρα όμως ,έχω όμως έναν προβληματισμο για τα πιασίματα κ για το σκριτσ σκρατσ στο πόδι κατά πόσο θα ζούνε σε ένα χρόνο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εγώ δε νομιζω να σπαει, το εχω ζορισει αρκετα και δειχνει οκ.

Τα σκρατς ναι ειναι ενα θέμα,  αλλα αλλάζουν πανευκολα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα μαξιλαρακια στο ring εμενα εχουν αρχισει να παιζουν και ειμαι μολις 57 level δηλαδή endgame τι θα κάνουν;; Πέρα από την πλάκα επειδή τυχαίνει να ασχολούμαι και με εξοπλισμο γυμναστηρίου, είναι πολύ πιο ανθεκτικά και από πολλά rings εκει έξω και από straps γνωστών εταιρειών, επίσης φαντάζομαι το strap θα μπορούσε να αντικατασταθεί ακόμα και με αυτά που δενουν τσαντάκια πανω πχ, το ring είναι πρόβλημα γιατί έχει και το μηχανισμό και δεν το αντικαθιστάς εύκολα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λόγια για το Ashen, που ξεκίνησα χθες.

Έπαιξα σε docked mode. Το παιχνίδι μου κράσαρε στο 3λεπτο, πριν καλά καλά ξεκινήσω.

Στη συνέχεια για το υπόλοιπο 2ωρο δεν συνάντησα πρόβλημα, παρά μόνο ελάχιστα framedrops. Είναι πολύ ωραίο αισθητικά, με αφαιρετικό σχεδιασμό.

Όσοι λατρεύουν τα soulsborne παιχνίδια, στην τιμή των 19 ευρώ περίπου από το SA store, ΤΡΕΧΟΥΝ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και το έφερε η κουβέντα με το RFA, έχετε βάλει κάτι κάτω στο πάτωμα για να τρέχετε; Φαντάζομαι ένα απλό αντιολισθητικό yoga mat θα κάνει δουλειά;

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Μιας και το έφερε η κουβέντα με το RFA, έχετε βάλει κάτι κάτω στο πάτωμα για να τρέχετε; Φαντάζομαι ένα απλό αντιολισθητικό yoga mat θα κάνει δουλειά;

Φαντάζομαι το χαλάκι που λες θα λειτουργεί γενικά, για μένα αθλητικό παπούτσι για καλύτερο κράτημα και σορτσάκι για να μη φεύγει το strap του ποδιού μοιάζει το κατάλληλο combo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, count ian είπε

Όσοι λατρεύουν τα soulsborne παιχνίδια, στην τιμή των 19 ευρώ περίπου από το SA store, ΤΡΕΧΟΥΝ.

Spoiler

Παιζει και φθηνοτερα στα 7ευρω σε αλλη πλατφορμα για οσους λατρευουν τα soulsborne το συγκεκριμενο παιχνιδι 😉

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σύσταση για το συγκεκριμένο αλλά θεωρώ το συγκεκριμένο review το πιο ολοκληρωμένο. Γενικά οι easy allies κάνουν τρομερή δουλειά χωρίς να είναι κυνικοί όπως θεωρώ ότι είναι ο ACG ας πούμε. Αυτοί εδώ επικεντρώνονται πολύ καλύτερα στα του παιχνιδιού και όχι σε σκληρά τεχνικά mambo jumbo και σου δίνουν πολύ καλύτερη αίσθηση του πως είναι το παιχνίδι. Οπως λοιπόν και στο Wii ήταν λόγος αγοράς του Wii για τους Jrpg fans έτσι και εδώ είναι λόγος αγοράς του Switch για τους ίδιους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
24 minutes ago, ikaruga24 said:

Οπως λοιπόν και στο Wii ήταν λόγος αγοράς του Wii για τους Jrpg fans έτσι και εδώ είναι λόγος αγοράς του Switch για τους ίδιους. 

Να πούμε εδώ ότι μετά το Wii βγήκε και στο N3DS σε μία απαίσια έκδοση κατά τη γνώμη μου, μιας και τα assets του ήταν πετσοκομμένα εκεί. Στο NSw μιλάμε πραγματικά για definitive έκδοση, πέραν του οπτικού που είναι σαφώς αναβαθμισμένο, το game είναι βελτιωμένο σε μεγάλο βαθμό και στο gameplay του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να πούμε εδώ ότι μετά το Wii βγήκε και στο N3DS σε μία απαίσια έκδοση κατά τη γνώμη μου, μιας και τα assets του ήταν πετσοκομμένα εκεί. Στο NSw μιλάμε πραγματικά για definitive έκδοση, πέραν του οπτικού που είναι σαφώς αναβαθμισμένο, το game είναι βελτιωμένο σε μεγάλο βαθμό και στο gameplay του.

Και εξίσου σημαντικό τα re-recorded κομμάτια οπότε το ήδη καταπληκτικό soundtrack έγινε και αυτό καλύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να πούμε εδώ ότι μετά το Wii βγήκε και στο N3DS σε μία απαίσια έκδοση κατά τη γνώμη μου, μιας και τα assets του ήταν πετσοκομμένα εκεί. Στο NSw μιλάμε πραγματικά για definitive έκδοση, πέραν του οπτικού που είναι σαφώς αναβαθμισμένο, το game είναι βελτιωμένο σε μεγάλο βαθμό και στο gameplay του.

Τι διαφορα εχει με την εκδοση του 3ds? Δεν το πολυεψαξα tbh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν ξέρω αν είμαι έτοιμος για 35 ώρες εισαγωγή, το XC έχει το ίδιο learning curve με το 2; Δηλαδή θα φάω καμια 40αρια ώρες για να αρχίσω να βλέπω κομμάτια της ιστορίας και του Gameplay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...