Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, najinblue3 said:

Animal Crossing εχεις παιξει? 

μιση ωρα στο χακεμενο 3DSXL μου. καταλαβα το concept ειναι για grinding να σου ρουφαει τις ωρες. εχω τα dailies του wow για αυτο μου φτανουν :D

Επεξ/σία από Snolly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Snolly είπε

μιση ωρα στο χακεμενο 3DSXL μου. καταλαβα το concept ειναι για grinding να σου ρουφαει τις ωρες. εχω τα dailies του wow για αυτο μου φτανουν :D

To AC:NH ειναι νομιζω οτι καλυτερο μπορεις να παιξεις στην κονσολα τωρα ανεξαρτητου ειδους. Για μενα ειναι κ λογος αγορας κονσολας. Εγω θα προτεινα να το δεις, ειναι απιστευτο διαμαντι και θα ξοδεψεις σιγουρα πολλες ωρες, θα ξεχασεις και το WoW 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Snolly είπε

Αγόρασα όλα τα mario (odyssey, bros, maker) το donkey kong, το BOTW και 2-3 ακομα παιχνιδια (sonic, hollow knight, ori).

αν κάποιος τα παίξει αυτά μετά τέλος έτσι; απο εκεί και πέρα το χάος τίγκα JRPG και Pokemon και ports απο τα Twins που αν εχεις PS4 who cares for the witcher on switch.

  • Luigis mansion
  • Zelda links awakening
  • Yoshi crafted world
  • Splatoon 2
  • Bayonetta
  • Astral Chain
  • Paper mario τον αλλο μηνα
  • Hyrule Warriors
  • Kirby Star Allies
  • Smash bros
  • Mario Kart
  • Captain Toad

Αυτα μου ερχονται στο μυαλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snolly είπε

Κοντεύω να κλείσω χρόνο με το Switch. Πρώτη Nintendo κονσόλα μετά το SNES.

Αγόρασα όλα τα mario (odyssey, bros, maker) το donkey kong, το BOTW και 2-3 ακομα παιχνιδια (sonic, hollow knight, ori).

αν κάποιος τα παίξει αυτά μετά τέλος έτσι; απο εκεί και πέρα το χάος τίγκα JRPG και Pokemon και ports απο τα Twins που αν εχεις PS4 who cares for the witcher on switch.

νιωθω πως ειναι για να την πουλαω την κονσολα (η αληθεια ειναι πως η φορητοτητα δεν με απασχολει καθολου δεν εχω παιξει ουτε μιση ωρα handheld).

Εγώ πχ θεωρω ότι αν σου αρέσουν platform (και δη Mario) που από οτι βλέπω κατι τέτοιο ισχύει το Maker έχει content να σε κρατησει για ώρες, αν βαρέθηκες και αυτό δεν μπορώ να φανταστώ τι θα σε κρατήσει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Ring Fit το εχω αγορασει τα χριστουγεννα και δεν το εχω ανοιξει. mario kart παιξαμε η παρεα 1-2-3 φορες μετα απο καποιο σημειο ειναι το ιδιο και το ιδιο no;

και το LM3 εχω παρει αλλα δεν εχω στριμωξει την συζυγο να το παιξουμε, θελω multiplayer εχω μαθει αξιζει.

super mario party το θαβουνε στα reviews

bayonetta / astral chain / xenoblad / fire emblem δεν ειναι jrpg; δεν την μπορω την γιαπωνεζιλα/μανγκανιλα

splatoon 2 δεν εχει λενε local multiplayer γι αυτο δεν το πηρα

ευχαριστω ολους για τις προτασεις

 

20 minutes ago, stafftw said:

Εγώ πχ θεωρω ότι αν σου αρέσουν platform (και δη Mario) που από οτι βλέπω κατι τέτοιο ισχύει το Maker έχει content να σε κρατησει για ώρες, αν βαρέθηκες και αυτό δεν μπορώ να φανταστώ τι θα σε κρατήσει :P 

οι πιστες που φτιαχνει το community ειναι κατα την πλειοψηφια τους μη συμβατικες -κατα τη γνωμη μου ασχημες- πιστες, οσο επαιξα αυτες (περα απο το βασικο campaign) δε μου αρεσε τιποτα

1 hour ago, najinblue3 said:

To AC:NH ειναι νομιζω οτι καλυτερο μπορεις να παιξεις στην κονσολα τωρα ανεξαρτητου ειδους. Για μενα ειναι κ λογος αγορας κονσολας. Εγω θα προτεινα να το δεις, ειναι απιστευτο διαμαντι και θα ξοδεψεις σιγουρα πολλες ωρες, θα ξεχασεις και το WoW 😛

ρε συ οντως τα σχολια ειναι διθυραμβικα αλλα μου δινει την αισθηση πως απευθυνεται σε 10 χρονων παιδακια μαξιμουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Snolly είπε

το Ring Fit το εχω αγορασει τα χριστουγεννα και δεν το εχω ανοιξει.

Το ring fit ειναι ιδιαίτερη φαση, πρεπει να μπεις στη νοοτροπία της εκγύμνασης γιατί αν το δεις απλα ως ενα παιχνιδι platformer δεν έχει κανένα νόημα.

 

Παρεμπιπτόντως πήρα το Mark of the Ninja που ειχε αναφερθει πιο πισω. Το πηρα περισσότερο λογω έκπτωσης και για να λεω πως κατεβασα και  κατι. Λοιπον το παιχνιδάκι ειναι τρομερο για το στυλ του ε, ενδιαφερουσα σχετικα ιστορία και πολυ καλο gameplay σε σημειο που αφησα το Mario πίσω. :lol:

Eνταξει προφανως δε συγκρινεται, απλα λεω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, stormrain said:

Το ring fit ειναι ιδιαίτερη φαση, πρεπει να μπεις στη νοοτροπία της εκγύμνασης γιατί αν το δεις απλα ως ενα παιχνιδι platformer δεν έχει κανένα νόημα.

Για την ωρα γυμναζομαστε εντατικα στο beat saber στο psvr :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Snolly είπε

 

ρε συ οντως τα σχολια ειναι διθυραμβικα αλλα μου δινει την αισθηση πως απευθυνεται σε 10 χρονων παιδακια μαξιμουμ

Καμια σχεση, μπορει να φαινεται εντελως casual, αλλα εχει πολυ πραμα να εξερευνησεις και να μαθεις. Ενα ακομα παιχνιδι που θα σε προτεινα ειναι το Monster Hunter generations ultimate. Δεν υπαρχει παιχνιδι με καλυτερο combat στην κονσολα, και μπορει ανετα να σε κρατησει χιλιαδες ωρες.

Εγω παιζω μονο αυτα τα 2 προς το παρον και λιγο pokemon, τα αλλα αποκλειστικα δεν με τραβανε καθολου, ειδικα οταν πρεπει να σκασεις 60αρια  

@stormrain θα σου προτεινα να δεις το deadcells k slay the spire. 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Snolly είπε

bayonetta / astral chain / xenoblad / fire emblem δεν ειναι jrpg; δεν την μπορω την γιαπωνεζιλα/μανγκανιλα

xenoblade/fire emblem ειναι οντως rpg.

Τα αλλα 2 ειναι hack n slash σαν το devil may cry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είδα κάποιον να σχολιάζει το Pokemon smile αρα μάλλον μόνο σε μένα φάνηκε ακραίο μάρκετινγκ/πλύση εγκεφάλου? Σε φάση βοηθάει τους γονείς να μάθουν στα παιδιά να βουρτσίζουν τα δόντια τους αλλά ταυτόχρονα δημιουργούν για μια ακόμα φορά "νοσταλγία" ώστε αύριο μεθαύριο να λατρέψουν τα Πόκεμον και να τα αγοράζουν ανεξάρτητου ποιότητας!?

Υγ: επίσης έχω πάθει πλάκα με τη cdmedia (που μέχρι πέρσυ νόμιζα ότι απλά έφερνε τα γκειμς Ελλάδα) στο ποσό προμο κάνει το switch και τα παιχνίδια του (ac, Pokemon, ssbu, rfa) τις πιο "δυνατές" ώρες τηλεθέασης στη τιβι(πχ μάστερ σεφ).

Επεξ/σία από I'm_busy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Snolly είπε

Κοντεύω να κλείσω χρόνο με το Switch. Πρώτη Nintendo κονσόλα μετά το SNES.

Αγόρασα όλα τα mario (odyssey, bros, maker) το donkey kong, το BOTW και 2-3 ακομα παιχνιδια (sonic, hollow knight, ori).

αν κάποιος τα παίξει αυτά μετά τέλος έτσι; απο εκεί και πέρα το χάος τίγκα JRPG και Pokemon και ports απο τα Twins που αν εχεις PS4 who cares for the witcher on switch.

νιωθω πως ειναι για να την πουλαω την κονσολα (η αληθεια ειναι πως η φορητοτητα δεν με απασχολει καθολου δεν εχω παιξει ουτε μιση ωρα handheld).

Τα ίδια έλεγα κι εγώ πριν αγοράσω την κονσόλα. Ότι πρακτικά υπάρχουν μόνο τέσσερις-πέντε καλοί exclusive ΑΑΑ τίτλοι και μετά το χάος, ότι τα υπόλοιπα είναι γιαπωνέζικες ανωμαλίες, ότι αν έχω ήδη Xbox, PS4, PC άρα τι να το κάνω το Switch, ότι δεν με ενδιαφέρει η φορητότητα κλπ.

Κι όμως κάμποσες εβδομάδες αργότερα κάθομαι και λιώνω σε παιχνίδια που ούτε καν θα μου περνούσε το μυαλό να τα παίξω σε άλλο format:

  • Golf Story (έπος)
  • Ace Attorney (ακόμα πιο έπος)
  • Steamworld Heist και Dig 2
  • Stardew Valley (το γνωστό)
  • Slay the Spire
  • Okami HD
  • Super Mario Party (ό,τι και να λένε βγάζει πολλή πλάκα, εκτός του ότι οι κριτικές βασίζονται κατά κύριο λόγο σε συγκρίσεις με τα παλιότερα Mario Party, που ούτως ή άλλως δεν έχω παίξει)
  • ...και άλλα (NC: NH, Pokemon Shield και λοιπά ΑΑΑ που έχω δεν τα βάζω καν στη λίστα αφού είναι μια κατηγορία μόνα τους, ενώ δεν έχω πάρει ακόμα τίτλους επιπέδου Xenoblades Chronicles, Astral Chain, Celeste, RFA, Three Houses κλπ)

Προφανώς όταν στις άλλες κονσόλες έχω να τελειώσω (επιτέλους) παιχνίδια όπως το Red Dead Redemption 2, God of War 4, Witcher 3, δεν θα κάτσω εύκολα με το Switch στην τηλεόραση. Τουλάχιστον όχι όσο συχνά το έκανα στο Xbox/PS4. Όμως (ακόμα κι αν δεν το περίμενα) το portability δίνει άλλη διάσταση στο gaming και εκεί που μέχρι πρότινος χάζευα σε κινητό/tablet, τώρα μπορώ να πάρω το Switch οπουδήποτε και να παίξω 5, 10, 15 λεπτά έναν indie τίτλο. Πάω χωριό; Πάω πεθερικά; Περιμένω κάπου στο αμάξι; Παίρνω μαζί το Switch και ξενοιάζω.

Ακόμα κι αν το πουλήσεις βέβαια, το πλεονέκτημα είναι ότι με τη φοβερή ζήτηση που υπάρχει σίγουρα θα πιάσεις πολύ καλή τιμή και κονσόλα/παιχνίδια θα φύγουν άμεσα.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, 26ska said:

Για FPS τι λέτε Doom η Wolfenstein 2;

Κανένα από τα δύο.

Μόνο το Bioshock Collection παλεύεται στα 30 καρέ, μην κοιτάς γρήγορα FPS στο NSw.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...