Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παιδια το θεωρουσα τελειως χασιμο χρονου το AC και απο τοτε που διαβαζω σχολια εδω με ψηνετε να το δοκιμασω :lol:

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stormrain είπε

Παιδια το θεωρουσα τελειως χασιμο χρονου το AC και απο τοτε που διαβαζω σχολια εδω με ψηνετε να το δοκιμασω :lol:

κοίτα εγώ το ξεκίνησα όταν είχα cfw μόνο κ μόνο επειδή είχε βγει 2 μέρες πριν την μέρα κυκλοφορίας μόνο κ μόνο για να την σπάσω σε έναν φίλο μου που είναι φαν της σειράς (ναι ήταν λίγο κακία έως πολύ αλλά anyway) κ τελικά κόλλησα , χθες κατάφερα να μην μπω να παίξω μετά από τόσο καιρό που έχει βγει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, stormrain είπε

Παιδια το θεωρουσα τελειως χασιμο χρονου το AC και απο τοτε που διαβαζω σχολια εδω με ψηνετε να το δοκιμασω :lol:

Αν σου αρεσουν εστω και λιγο τα sim games, θα ελεγα να το παρεις. Ειναι απιστευτο το παιχνιδι, δες κανα playthrough να δεις πανω κατω πως φτιαχνεις το νησι σου, πως διακοσμεις το σπιτι και θα κολλησεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτό το Slay The Spire είναι τεράστιο σκάλωμα. Αν και είναι το είδος του παιχνιδιού που βάζεις να παίξεις για δέκα λεπτά, τελικά καταλήγεις να μην θες να σταματήσεις δυο ώρες αργότερα. Κρίμα να μην υπάρχει και το Gwent στο Switch.

ps: και να φανταστείτε γενικά δεν μου αρέσουν τα παιχνίδια με κάρτες, ούτε ξερή δεν παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη καλή περίπτωση που βρίσκεται σε offer από χθες: VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action

Από Δευτέρα ελπίζω να έχω και το RFA, να δούμε επιτέλους τι λέει. Έχω ψήσει τη γυναίκα κατά 50%, οπότε μένει να δούμε προς τα που θα γείρει τελικά η πλάστιγγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα σκέτο το Gwent, αλλά και το Thronebreaker είναι στα υπ'όψιν. Δεν το πήρα στις τελευταίες προσφορές πριν 2-3 βδομάδες αλλά ίσως το κοιτάξω όταν ξαναπέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Εννοούσα σκέτο το Gwent, αλλά και το Thronebreaker είναι στα υπ'όψιν. Δεν το πήρα στις τελευταίες προσφορές πριν 2-3 βδομάδες αλλά ίσως το κοιτάξω όταν ξαναπέσει.

Για φορητο το gwent βάλτο στο κινητό ή tablet.Free ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε αν ειναι οντως ετσι τοτε που ειναι οι ανακοινωσεις αγαπητη nintendo για το υπολοιπο της χρονιας???

Ελπιζω σημερα να εχουμε καμια ανακοινωση στις 4.Παντως εκει που λεγανε ολοι η nintendo μονο Mario και Zelda βγαζει,φετος φτασαμε στο σημειο να λεμε οτι  μονο Animal crossing και Pokemon βγαζει και να παρακαλαμε να ακουσουμε νεα για Μario και Zelda.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Εε αν ειναι οντως ετσι τοτε που ειναι οι ανακοινωσεις αγαπητη nintendo για το υπολοιπο της χρονιας???

Νομίζω ότι είναι PR talk. Εγώ πιστεύω ότι έχει ήδη επηρεαστεί όλο τους το πρόγραμμα και σε περίπτωση που έχουμε νέα κύματα του κορονοβιρούσι θα πάει αρκετά πιο πίσω όλο το πρόγραμμα. Δηλαδή αν τώρα θα έπρεπε να μιλάμε για το Ε3 direct/παρουσίαση αλλά δεν κινείται τίποτα. Θεωρώ ότι θα είχανε αρκετό υλικό από developers σε real time όπως συνηθίζεται σε τέτοια μεγάλα events όμως πλέον δεν γίνεται οπότε θα πρέπει να πέσει επιπλέον δουλειά και κοπτοραπτική για να μπορέσει να βγει έστω κάποιο mini direct. 

Επίσης το πιστεύω ότι η nintendo φέτος θα έβγαζε ανακοίνωση για Switch PRO και θα έριχνε πολύ περισσότερο βάρος στο δεύτερο μισό του έτους και θα έδειχνε τα επιπλέον χαρακτηριστικά και βελτιώσεις του PRO έναντι του κανονικού switch. Το μόνο που μου την σπάει είναι ότι το Xenoblade Chronicles X που περιμένω πως και πως και δεν έχω καταλάβει γιατί τους παίρνει τόσο καιρό ότι θα το κρατήσουν ως exclusive για το νέο μοντέλο. Δεν με επηρεάζει επί του πρακτέος γιατί θα το τσιμπήσω το PRO όμως θα μου την σπάσει σίγουρα. Ελπίζω να κάνω λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον πρώτο χρονο ξεκίνησαν δυνατά με τα switch games όπου σχεδόν κάθε 2-3 μηνες είχαμε ένα first party και μετα συμπλήρωναν τα κενά τα indies και κάνα ξεμπαρκο third party.Στο δεύτερο χρόνο ελαττώθηκαν τα first party  και είναι λογικό γιατί δεν μπορεί να βγάζει μια εταιρια συνεχόμενα games,όπου συνέχισαν δυνατά με indies αν και τα περισσότερα ανάθεμα αν τα λες παιχνίδια και τα third party πήραν λίγο φορά οπου και φτάσαμε στην τρίτη χρονιά όπου λες και η nintendo έκλεισε το μαγαζί.Το πρώτο νέο game έρχεται μισό χρόνο μετά.Πληροφορίες για games ανυπαρκτες εκτός από μισό direct.Τα third party με το σταγονόμετρο και παραμένουν με τα indies που σε κάθε 20 να βλέπονται το πολύ τα 5.

Η ξηρασία θα γίνει ακόμα πιο αισθητή μετά τις γιορτές που θα κυκλοφορήσουν τα twins όπου πιστεύω πως οι περισσότερες εταιρίες θα φτιάχνουν τα games με περισσοτερες απαιτήσεις  μιας και τα twins θα έχουν υπερβολική διάφορα δυναμης με το switch και αυτό σημαίνει ότι ακόμα λιγότερα games θα έρχονται στο switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ο μόνος λόγος που δικαιολογείται τόση ξηρασία είναι να ετοιμάζουν Pro μοντέλο, δεν εξηγείται αλλιώς.

το ότι υπάρχει covid που έχει παγώσει όλη την παγκόσμια οικονομία δεν είναι λόγος? Η Ιαπωνία ήταν δύο μήνες στον πάγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ζηλεύω πάντως που έχετε προλάβει να τελειώσετε όλα τα παιχνίδια και δεν έχετε τι να παίξετε. 

Ειδικά τώρα με το μεταπτυχιακό μαζί με τη δουλειά αν παίξω μισή ώρα τη μέρα νιώθω ευτυχισμένος. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το animal crossing ας πούμε που μιλάνε με καλά λόγια  και πούλησε καλά εγώ τέτοιου είδους games δεν τα μπορώ καθόλου,βασικά για μένα δεν είναι καν παιχνίδι.Οποτε δεν χρειάζεται να τα τελιωσω όλα γιατί ο καθένας έχει διαφορετικό γουστο.Οπως και δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω 60€ για port 10ετιας+

Multiplatform δεν αγοράζω στο switch γιατι τα περισσότερα έχουν κυκλοφορήσει στο pc χρόνια πριν και στο switch θα τα βρεις πιο ακριβά και σε χειρότερη έκδοση.

Εγώ πάντως ότι μου άρεσε απο nintendo first party τα τελείωσα.Κανα smash με κρατάει ακόμα μέχρι να πουληθεί η κονσόλα.

Το ποσο χρόνο μπορεί να αφιερώσει ο καθένας για gaming δεν είναι για όλους το ιδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...