Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

@Mistwalker αυτο που λες, οτι δεν εχουν games, δεν βλεπω να ισχυει. Δε βγαινουν καινουργια, αλλα εχει ενα καρο να παιξεις, εκτος αν τα εχεις παιξει ολα για φετος. Εγω οτι εχω παρει δεν το εχω ολοκληρωσει ακομα. Δε καταλαβαινω γτ γκρινιαζετε, οταν εχει games που μπορεις να αφιερωσεις 1000+ ωρες. 

Games καινούργια και όμως ανακοινώνονται προ  και μετά covid.Εγω trailer  ή ανακοινώσεις πετυχαίνω από άλλες εταιρίες εκτός από αν θα έρθει στο nintendo ή να ανακοινώσει κάτι όπου φέτος εχουν ενα νέο game για φέτος σε 1 εβδομαδα και ένα port.

Το backlog δεν έχει καμία σχέση όπως αν και το ξαναγραψα τα games που μου άρεσαν τα τερμάτισα και για "νεα" switch games που τα έχεις παίξει κάπου αλλού καιρό πριν δεν χρειάζεται να γράψουμε κατι.

Να δικαιολογήσω τη sony ή τη MS όπου ετοιμάζονται για τη νέα κονσόλα αλλά και πάλι φέτος έχουν περισσότερα games από το switch όπως και ξέρεις τα σχέδια τους ναι.Αλλα αυτό που κάνει η nintendo είναι το χάος και χαίρεται ο κόσμος που πουλάει η κονσόλα ενώ άλλοι βγαίνουν κερδισμένοι και από games τίποτα.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

ναι αυτή η σπατάλη πρέπει να σταματήσει, εγώ με την όλη φάση και φόβο για την οικονομία μαζεύτηκα μόνο ένα πράγμα αγόρασα από games (και ένα pro controller :P ) και γενικά στα αυγά μου θα κάνω μασουράκια 

Δε με φοβάμαι, θα βρω άλλους τρόπους να τα ξοδέψω απλά ας μην είναι σε άλλα games προς το παρόν. Πληροφοριακά αν και pokefag δεν έχω πάρει ακόμα το dlc και αυτό είναι σημαντικό βήμα για εμένα.

 

4 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Games καινούργια και όμως ανακοινώνονται προ  και μετά covid.Εγω trailer  ή ανακοινώσεις πετυχαίνω από άλλες εταιρίες εκτός από αν θα έρθει στο nintendo ή να ανακοινώσει κάτι όπου φέτος εχουν ενα νέο game για φέτος σε 1 εβδομαδα και ένα port.

Το backlog δεν έχει καμία σχέση όπως αν και το ξαναγραψα τα games που μου άρεσαν τα τερμάτισα και για "νεα" switch games που τα έχεις παίξει κάπου αλλού καιρό πριν δεν χρειάζεται να γράψουμε κατι.

Να δικαιολογήσω τη sony ή τη MS όπου ετοιμάζονται για τη νέα κονσόλα αλλά και πάλι φέτος έχουν περισσότερα games από το switch όπως και ξέρεις τα σχέδια τους ναι.Αλλα αυτό που κάνει η nintendo είναι το χάος και χαίρεται ο κόσμος που πουλάει η κονσόλα ενώ άλλοι βγαίνουν κερδισμένοι και από games τίποτα.

Μόνος σου το λες όμως, αφού πουλάει (και σε βαθμό να μην έχει να αναταποκριθεί στη ζήτηση) τι παραπάνω να κάνει; Το δέχομαι ότι εσένα δε σε καλύπτουν τα games αλλά δεν είναι ότι δε βγαίνουν κιόλας, επίσης καταλαβαίνω ότι θα μπορούσε να βγάζει περισσότερα αλλά δεν είναι και για κράξιμο. Για κράξιμο είναι για το drift πχ που εμένα πάλι, αυτή τη φορά το δεξί έχει θέμα.Αλλά και πάλι αφού τη στηρίζουμε με το πορτοφόλι μας οτι και να πω είναι λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Nintendo: Επέκταση της ζωής του Switch και παρόμοια εμπειρία και στην επόμενη γενιά

https://techblog.gr/videogames/nintendo-epektasi-tis-zois-toy-switch-kai-paromoia-empeiria-kai-stin-epomeni-genia/

Οι σχετικές ερωτήσεις είναι εδώ,η συγκεκριμένη είναι η #7. H ερώτηση έχει να κάνει καθαρά με cloud gaming.

O Furukawa επαληθεύει ότι η Ν ετοιμάζει και άλλη έκδοση NSW. Επίσης αναφέρεται στην δυναμική των αποκλειστικοτήτων από τα first party studios και συνεργάτες αλλά παλιότερα είχε διευκρινίσει πως δεν μπορούν να προσφέρουν σταθερή ροή αποκλειστικοτήτων. Αποτέλεσμα η συνεχής προώθηση των evergreen τίτλων,season pass/dlc's και οι μεταφορές.

Ο Shiota ουσιαστικά αναφέρει πως έχουν αντιληφθεί πλέον πως μπορούν να επεκτείνουν την χρηστικότητα του NSW ως υβριδικό σύστημα ως προς τον χρόνο που το αξιοποιεί ο χρήστης στην καθημερινότητα αλλά και ως social σύστημα. Τα νέα αυτά δεδομένα θα τα συμπεριλάβουν στην ανάπτυξη των επόμενων συστημάτων. Κατά την γνώμη μου αυτό συμπεριλαμβάνει και την επόμενη έκδοση του NSW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

ναι αυτή η σπατάλη πρέπει να σταματήσει, εγώ με την όλη φάση και φόβο για την οικονομία μαζεύτηκα μόνο ένα πράγμα αγόρασα από games (και ένα pro controller :P ) και γενικά στα αυγά μου θα κάνω μασουράκια 

Η φωνή της λογικής. Θα ήθελα να πω ότι κι εγώ έτσι κάνω πλέον (σταμάτησα να αγοράζω παιχνίδια με το κιλό μέχρι να προχωρήσω κάπως το backlog), αλλά την παραγγελία του Pro Controller που έχει έρθει εδώ και 10 μέρες στο γραφείο, ακόμα να πάω να την πάρω επειδή βαριέμαι. Κατά τ' άλλα αγοράστηκε ως "σούπερ απαραίτητο" αξεσουάρ για την κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, najinblue3 said:

@Mistwalker αυτο που λες, οτι δεν εχουν games, δεν βλεπω να ισχυει. Δε βγαινουν καινουργια, αλλα εχει ενα καρο να παιξεις, εκτος αν τα εχεις παιξει ολα για φετος. Εγω οτι εχω παρει δεν το εχω ολοκληρωσει ακομα. Δε καταλαβαινω γτ γκρινιαζετε, οταν εχει games που μπορεις να αφιερωσεις 1000+ ωρες. 

Το έχω ρωτήσει και εγώ αυτό πιο παλιά. 

Προφανώς το μεγάλο ποσοστό έχει πολύ περισσότερο χρόνο διαθέσιμο. 

Αλίμονο από εμάς! :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλα μιλαμε για εκπληκτικο παιχνιδι................. Θελαμε και metroid στην αρχη....... χαχαχαχαχαχα

https://nintendoeverything.com/bakugan-champions-of-vestroia-announced-for-switch/

Λυπαμαι βεβαια τους developers γιατι θα φαει το παιχνιδι πολυ hate για τους λαθους λογους.

Οσο για τα παιχνιδια και το backlog,εννοειται εχουμε ολοι τεραστιο που δεν προκειται ποτε να το τελειωσουμε.Ο λογος που ομως για μενα τουλαχιστον που  αυτα τα παιχνδια ειναι backlog ειναι επειδη βαριεμαι  να τα παιξω αλλα και ελλειψη χρονου.Προτιμω να παιξω παιχνιδια που οντως γουσταρω.Να μου πειτε ομως τοτε γιατι τα αγορασα εεε κλασσικα,εκπτωσεις-προσφορες κτλπ.

Ας μας δειξει επιτελους τι ετοιμαζει για το υπολοιπο της χρονιας.

edit : ημερομηνια κυκλοφοριας του bakugan 3 Nοεμβρη......Ετσι παιχνιδι για τις γιορτες.Θα ξεπουλησει......

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε η χρόνια είναι χάλια . Τελείωσα με το μπακλογκ μου αρχές καραντίνας και φέτος κυριολεκτικά δεν έχει κυκλοφορησει τίποτα η νιντεντο για τα γουστα μου(πολλών γουστα )

Εκει που δυο μισή χρόνια είχε πάρει φωτιά το σουιτς μου ,φέτος κατάφερε η νιντεντο να πάρει φωτιά το πς4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kolivas είπε

Τι να λέμε η χρόνια είναι χάλια . Τελείωσα με το μπακλογκ μου αρχές καραντίνας και φέτος κυριολεκτικά δεν έχει κυκλοφορησει τίποτα η νιντεντο για τα γουστα μου(πολλών γουστα )

Εκει που δυο μισή χρόνια είχε πάρει φωτιά το σουιτς μου ,φέτος κατάφερε η νιντεντο να πάρει φωτιά το πς4.

Γράφεις επικίνδυνα λόγια.Τελιωσες το backlog  σου και δεν βρίσκεις games του γούστου σου στο switch;😱🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Το παραπανω video του Treehouse το οποιο ειχε 50% Dislikes βλεπω οτι το κατεβασανε τελειως απο το youtube και τα ανεβασανε ξεχωριστα(δεν ξερω αν κατεβηκε για αυτο το λογο).

Βλεπω οτι και στο video του Bakugan τα 2/3 ειναι dislikes,τωρα δεν ξερω αν θα το κατεβασουν και αυτο.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι οικονομία και χαζομάρες λέτε; Νομίζετε αν γίνει το μπαμ θα σας σώσουν τα μηδέν και ένα στην τράπεζα ή τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι; Ούτε καν. Για αυτό αγορές first party Nintendo games που έχουν πιο σταθερή αξία στο χρόνο και από το χρυσό! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nzeppos είπε

Η φωνή της λογικής. Θα ήθελα να πω ότι κι εγώ έτσι κάνω πλέον (σταμάτησα να αγοράζω παιχνίδια με το κιλό μέχρι να προχωρήσω κάπως το backlog), αλλά την παραγγελία του Pro Controller που έχει έρθει εδώ και 10 μέρες στο γραφείο, ακόμα να πάω να την πάρω επειδή βαριέμαι. Κατά τ' άλλα αγοράστηκε ως "σούπερ απαραίτητο" αξεσουάρ για την κονσόλα...

εγώ στην αρχή ήμουν προβληματισμένος για το αν άξιζε η αγορά μιας και είχα αντάπτοτα για ps4, αλλά τελικά θα πω ότι άξιζε δεν ήταν κακή αγορά 

δεν ασχολούμαι πλέον με το να ανοίγω τη κονσόλα από το κουμπί και η αυτονομία του σε σχέση με το ds4 είναι γιγάντια, βασικά και σε σχέση με το xone controller με eneloop κρατάει παραπάνω  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

Γράφεις επικίνδυνα λόγια.Τελιωσες το backlog  σου και δεν βρίσκεις games του γούστου σου στο switch;😱🤣

Έχω γύρω στα 50-60 τερματισμένα . 

Παιζω μετροιντβανια ,πλατφορμ , 3 rd person action, andveture,fighting ,αρκετά ρετρό κ κάποια διάσπαρτα . Θα σου δωσω ν καταλαβεις . Από νιντεντο εξσλουσιβ έχω τερματίσει όλα όσα με ενδιαφέρουν και είναι αρκετά  . Τώρα κάτι Μάριο ραμπιτς τα πήρα για την συλλογή περισσότερο .

Απο Ιντυ hollow knight ,ori ,blazing chrome κτλπ επίσης τερματισμένα όλα. Έχω κάτι mummy demastered κτλπ να παίξω κ επειδή είμαι τρελός φαν μετροιντβανια θα παιχτούν κ αυτά .

Απο 3 rd party dark souls ,Witcher ,assasin ,τα fighting λιώσιμο κ αυτά  επίσης μιας και Μου δίνουν φορητότητα που με βολεύει απίστευτα .first person shooter που βγαινουν συνέχεια δεν παίζω .. έχω κάποια παλιά ρεσιτεντ εβιλ να παίξω και κάτι σταρλινκ
Τώρα από όλα αυτά Π μ μειναν να παίξω δεν ήταν προτιμότερο να παίξω σεκιρο ,Spider-Man ,shadow of the colossus???

Αυτό έκανα αν κ επαναλαμβάνω έχω πολύ λίγοτερο διαθέσιμο χρόνο στην τιβι αλλά σιγουρα ήταν καλύτερα παιχνίδια από αυτά που μ μειναν να παίξω στο σουιτς .

Στερευει το πηγάδι και αυτό Π με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι δεν υπάρχει πλανο να ξέρουμε τι έρχεται ...με μπουγκανταν πως λέγεται αυτό το σημερινό τι να καλυφθουμε; 

Τωρα καταλαβα ότι συμφωνείς μαζί μου . Χαχα είπα τουλάχιστον αυτά Π ήθελα κ εγώ .Ε το παραχεσαν ας το παραδεχτούμε όλοι . Μόνο οι φαν των jrpg και των fps είναι βολεμένοι φέτος από σουιτς μεριά .

Επεξ/σία από kolivas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kolivas είπε

Έχω γύρω στα 50-60 τερματισμένα . 

Παιζω μετροιντβανια ,πλατφορμ , 3 rd person action, andveture,fighting ,αρκετά ρετρό κ κάποια διάσπαρτα . Θα σου δωσω ν καταλαβεις . Από νιντεντο εξσλουσιβ έχω τερματίσει όλα όσα με ενδιαφέρουν και είναι αρκετά  . Τώρα κάτι Μάριο ραμπιτς τα πήρα για την συλλογή περισσότερο .

Απο Ιντυ hollow knight ,ori ,blazing chrome κτλπ επίσης τερματισμένα όλα. Έχω κάτι mummy demastered κτλπ να παίξω κ επειδή είμαι τρελός φαν μετροιντβανια θα παιχτούν κ αυτά .

Απο 3 rd party dark souls ,Witcher ,assasin ,τα fighting λιώσιμο κ αυτά  επίσης μιας και Μου δίνουν φορητότητα που με βολεύει απίστευτα .first person shooter που βγαινουν συνέχεια δεν παίζω .. έχω κάποια παλιά ρεσιτεντ εβιλ να παίξω και κάτι σταρλινκ
Τώρα από όλα αυτά Π μ μειναν να παίξω δεν ήταν προτιμότερο να παίξω σεκιρο ,Spider-Man ,shadow of the colossus???

Αυτό έκανα αν κ επαναλαμβάνω έχω πολύ λίγοτερο διαθέσιμο χρόνο στην τιβι αλλά σιγουρα ήταν καλύτερα παιχνίδια από αυτά που μ μειναν να παίξω στο σουιτς .

Στερευει το πηγάδι και αυτό Π με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι δεν υπάρχει πλανο να ξέρουμε τι έρχεται ...με μπουγκανταν πως λέγεται αυτό το σημερινό τι να καλυφθώ ; 

Στην ίδια κατάσταση είμαι και γω όπου ότι exclusive μου άρεσε το τερμάτισα ή τα online τύπου mario kart τα ψιλοβαρεθηκα.Τα indies που έχω τελείωσαν και αυτά με εξαίρεση μερικά καλά όπου δεν τα πήρα γιατί τα έχει δώσει το epic δωρεάν και για third party δεν τα κοιτάω καν στο switch αφού η εμπειρία είναι πολυ χειρότερη και πιο ακριβή όπως και τα nintendo port full price είναι κοροϊδία για μένα.

2 χρονακια και γω τα πέρασα καλά με το switch αλλά πλέον η κονσόλα δεν μου προσφέρει απόλυτος τίποτα αφού δεν έχει games της προκοπής για μένα αλλά και όπως είπες δεν υπάρχει πλάνο να ξέρουμε τι να περιμένουμε και αυτό έχει εκνευρίσει πολύ κόσμο. 

Εγώ το ξαναεβαλα το switch στο κουτί του και μάλλον εκεί θα μείνει για φέτος και επιστροφή στο pc gaming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...