Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Χωρις να θελω να φανω fanboy στην καλυτερη μετριοτητα θα ειναι.

Μετα και τα galaxy 1&2 και το movement του mario στο odyssey μου φαινονται ολα τα 3d platform σε συγκριση με τον mario απλα αθλια.Μπορει το game οντως να αξιζει αλλα απο αυτα που ειδα mehh.

Δυστυχώς η κατηγορία με τα καλά 3d platforms είναι πολύ μικρή και ο Mario πάντα ήταν και θα είναι στην κορυφή με διάφορα.Η επόμενη καλύτερη επιλογή για 3d platform πιστεύω ανήκει στο crash.

Τώρα για το balan θα δείξει όταν βγει αν θα είναι καλό.Από trailer δεν μπορούμε να πούμε πολλά άλλα φαίνεται πολύ ενδιαφερον.Mπορεί να κάνω λάθος αλλά μου φαίνεται ότι το game είναι η συνέχεια του nights που ζητούσε ο κόσμος και δεν την έκανε ποτέ η sega αλλά ήρθε ανανεωμένο με άλλο ονομα από τη square με gameplay μίξη nights και sonic.

 

 

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αληθεια ειναι οτι και εμενα μου εβγαλε κατι απο nights(το οποιο δεν το εχω παιξει ποτε κιολας αλλα μου εβγαλε vibes ).

Τωρα οπως σωστα ειπες στην κατηγορια 3d platform δεν υπαρχει τιποτα μετα το mario.Το εχουν παρατησει κιολας μου φαινεται και οι υπολοιπες εταιρειες και δεν καθονται να φτιαξουν,ειδικα οταν θα πρεπει να συγκριθουν με το mario.

Και κακα τα ψεματα η Nintendo ασχολειται εδω και 25 χρονια με την κατηγορια αυτη ,εχει θεσει τα benchmarks του τι σημαινει 3d platform και απλως οι υπολοιπες απλα ακολουθουν.

Αααχχχ αντε να ανακοινωσουν τα 3d remasters των Mario.

p.s. Το προσφατο παιχνιδι που μου εδωσε παντως καπως vibes του mario galaxy ηταν το astro bot για το ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για όποιον έχει τελειώσει το astral chain

Από άποψη ιστορίας το file 12 έχει κάποιο νόημα ή το περνάω και πάω σε άλλο παιχνίδι;

Έχω κλείσει 40ωρο στο συγκεκριμένο και είμαι στο file 11 και θέλω να ξέρω αν έχει κάποιο νόημα το 12 ή είναι απλά grinding για να πεις ότι τα έκανες όλα;

Δεν με νοιάζει να τα κανω όλα αν δεν παίζει σενάριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τους δημιουργούς του suikoden.

Για όποιον θέλει να ρίξει λεφτα στο kickstarter να ξέρει ότι το game θα έρθει σε 2 χρόνια και ευτυχώς δεν μασάνε τα λόγια τους όπου λένε ότι εστιάζουν σε next gen και αν η nintendo μέχρι τότε βγάλει νεο hardware και πιο δυνατο θα κυκλοφορήσουν την ίδια έκδοση με pc που είναι το main target.Αν σε 2 χρονια το switch είναι ακομα αυτό που έχουμε  θα είναι σε downgrade εκδοση.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Από τους δημιουργούς του suikoden.

Για όποιον θέλει να ρίξει λεφτα στο kickstarter να ξέρει ότι το game θα έρθει σε 2 χρόνια και ευτυχώς δεν μασάνε τα λόγια τους όπου λένε ότι εστιάζουν σε next gen και αν η nintendo μέχρι τότε βγάλει νεο hardware και πιο δυνατο θα κυκλοφορήσουν την ίδια έκδοση με pc που είναι το main target.Αν σε 2 χρονια το switch είναι ακομα αυτό που έχουμε  θα είναι σε downgrade εκδοση.

το link το έχει κανείς για το kickstarter η δεν το έχουν ανεβάσει ακόμα γιατί δεν το βρίσκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chek2fire είπε

το link το έχει κανείς για το kickstarter η δεν το έχουν ανεβάσει ακόμα γιατί δεν το βρίσκω. 

Rabbit & Bear Studios is targeting a Fall 2022 launch. As for the Kickstarter campaign, that goes live on July 27. 

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλημέρα να σας ρωτήσω το επιπλέον story στο xc1 αξίζει να ασχοληθώ ? χθες τελείωσα το 1 κ δεν θέλω να χαλάσω την όμορφη εμπειρία που είχα με αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, papp0us είπε

Επειδή έχω ψηθεί για DD Dark Arisen ξέρουμε αν ειναι fully playble στο Lite, δηλαδή μόνο φορητό και χωρίς Pro Controller;

Γιατί να μην είναι; Βέβαια να ειπωθεί ότι το παιχνίδι είναι φτιαγμένο για μεγάλη οθόνη. Σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια έχει πραγματικό σκοτάδι και αυτό σε μικρή οθόνη είναι ζόρικο. Κατά τα άλλα μια χαρά playable είναι. Από τα καλύτερα games που θα παίξεις γενικότερα αν δεν έχεις ασχοληθεί μαζί του στο παρελθόν. Τα μόνα ουσιαστικά θεματάκια του είναι η μικρή ποικιλία εχθρών και quests με έναν αρκετά μεγάλο κόσμο που είναι άδειος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Γιατί να μην είναι; Βέβαια να ειπωθεί ότι το παιχνίδι είναι φτιαγμένο για μεγάλη οθόνη. Σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια έχει πραγματικό σκοτάδι και αυτό σε μικρή οθόνη είναι ζόρικο. Κατά τα άλλα μια χαρά playable είναι. Από τα καλύτερα games που θα παίξεις γενικότερα αν δεν έχεις ασχοληθεί μαζί του στο παρελθόν. Τα μόνα ουσιαστικά θεματάκια του είναι η μικρή ποικιλία εχθρών και quests με έναν αρκετά μεγάλο κόσμο που είναι άδειος.

Κυρίως τα Controls με ανησυχούν, επειδή λίγο που ειχα δοκιμάσει το Witcher 3 σε ένα φιλο είχα δέσει τα δάχτυλα κόμπο σε μια φάση. Ενιγουει 30 ευρουλάκια ειναι, παίζει συχνά στο 20αρικο, μάλλον θα χωθώ, έχω διαβάσει και εγώ τα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Γιατί να μην είναι; Βέβαια να ειπωθεί ότι το παιχνίδι είναι φτιαγμένο για μεγάλη οθόνη. Σε αντίθεση με άλλα παιχνίδια έχει πραγματικό σκοτάδι και αυτό σε μικρή οθόνη είναι ζόρικο. Κατά τα άλλα μια χαρά playable είναι. Από τα καλύτερα games που θα παίξεις γενικότερα αν δεν έχεις ασχοληθεί μαζί του στο παρελθόν. Τα μόνα ουσιαστικά θεματάκια του είναι η μικρή ποικιλία εχθρών και quests με έναν αρκετά μεγάλο κόσμο που είναι άδειος.

Αν το θυμάμαι καλά από τότε που το έπαιζα σε PC, τα control δεν είναι τόσο απαιτητικά όσο του Witcher 3. Πάντως εγώ δεν θα το έπαιρνα για να το παίξω σε portable mode, γιατί το μισό παιχνίδι είναι η ατμόσφαιρά του και ειδικά τη νύχτα. Όταν λέει ο ikaruga "πραγματικό σκοτάδι" το εννοεί με όλη τη σημασία της λέξης. Στα πέντε μέτρα δεν βλέπεις τίποτα και λίγο πιο πέρα μπορεί να είναι τρίμετρο gryphon με διπλάσιο level από το δικό σου. Οπότε θέλει μεγάλη οθόνη άρα και κατά προτίμηση κανονικό χειριστήριο.

Οπωσδήποτε βέβαια δεν είναι Witcher 3, αλλά τα 20 ευρώ πιστεύω τα αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Έχει γίνει ένα τεράστιο leak με assets από παλιά παιχνίδια της Nintendo και μαζί διάφοροι διάλογοι developers της εταιρείας. 

Το τελευταίο τρίμηνο τους πάνε τρενάκι. Πάντως θα ήθελα ένα "μέρος" που να τα έχουν μαζέψει όλα να τα κατεβάσω για το αρχείο μου. Ειδικά βλέποντας δυο χρόνια πριν που φρόντισε η Ν να κλείσει το [το πιο ολοκληρωμένο website με roms του οποίου αυτή την στιγμή μου διαφεύγει το όνομα του], πιστεύω επιβάλλεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...