Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Φυσικά και υπάρχουν πιο αντικειμενικά fanboys, δεν νομίζω εδώ μέσα ότι έχει πέσει λίγο κράξιμο από όλους μας προς την "αγαπημένη" μας εταιρία.

Θες δηλαδη να μου πεις οτι απο το 2013 μεχρι και σημερα στις αλλες πλατφορμες δεν πεφτει καθολου κραξιμο για τις αλλες εταιρειες.

Αν πραγματικα το πιστευεις αυτο,τοτε οκ.

Ασε που εξακολουθεις να χανεις το ολο νοημα στο παραπανω,κοινως στο γιατι ''fanboy''και ''αντικειμενικος'' δεν πανε μαζι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Vagosman είπε

Ότι να ναι.Λες και το έγραψε κάνα nintendo fangirl ειναι το άρθρο.

Από τη μία καλα κάνει και διαφημίζει το δυνατό σημείο του switch που είναι η φορητότητα αλλά ότι άλλο γράφει δεν στέκει σαν σύγκριση με τα twins.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θες δηλαδη να μου πεις οτι απο το 2013 μεχρι και σημερα στις αλλες πλατφορμες δεν πεφτει καθολου κραξιμο για τις αλλες εταιρειες.

Αν πραγματικα το πιστευεις αυτο,τοτε οκ.

Ασε που εξακολουθεις να χανεις το ολο νοημα στο παραπανω,κοινως στο γιατι ''fanboy''και ''αντικειμενικος'' δεν πανε μαζι. 

Το καθόλου είναι σχετικό, μιλάμε για το πιο είναι το status quo μεταξύ των fans. Στις πρώτες θέσεις είναι η sony-drones μαζί με τους PCMR, δεύτερη θέση οι nin-bots και τελευταίοι οι MS zombies αλλά αυτοί γενικότερα είναι παραστρατημένοι οπότε ποιος χέστηκε γι αυτούς. Δεν χάνω καθόλου το νόημα πάντως, το fanboy εκ των πραγμάτων σημαίνει ότι ασχολείσαι αποκλειστικά με την εταιρία επιλογής σου και αγνοείς/χλευάζεις τους άλλους. Ομως η αλήθεια είναι ότι fanboy με fanboy έχει διαφορά. Το ένα fanboy αρνείται να ασχοληθεί με οτιδήποτε άλλο ενώ το άλλο fanboy δεν χλευάζει την ιδέα να δει και άλλες προτάσεις που εκ των πραγμάτων αυτόματα βγαίνει από την κατηγορία fanboy. 

Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι sony fans δεν έχουν τίποτε άλλο και παραδοσιακά δεν ασχολούνται με τίποτε άλλο. Καμία σχέση με τους υπόλοιπους.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθω και διαφωνω ειδικα μιας και αναφερθηκε το τι γραφεται στο εδω forum(που στην περιπτωση της sony εχω μια πολυ καλη ιδεα του τι εχει γραφτει απο το 2013 και σιγουρα δεν ειναι ετσι τα πραγματα),αλλα τελος παντων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εξακολουθω και διαφωνω ειδικα μιας και αναφερθηκε το τι γραφεται στο εδω forum(που στην περιπτωση της sony εχω μια πολυ καλη ιδεα του τι εχει γραφτει απο το 2013 και σιγουρα δεν ειναι ετσι τα πραγματα),αλλα τελος παντων.

Δεν είσαι ο μόνος που έχει καλή ιδέα τι συμβαίνει στο εδώ forum και ορισμένοι από εμάς ξεφεύγουμε και από τα εγχώρια προϊόντα αλλά δεν χρειάζεται να κάνουμε διαφήμιση. Είναι ευρέως γνωστό και αποδεκτό αυτό που γράφω, δεν χρειάζεται επιστημονική εξήγηση. Κάποια πράγματα είναι κλισέ γιατί πολύ απλά είναι η πραγματικότητα. Το κάθε γκρουπ fanboy έχει συγκεκριμένα χαρακτηριστικά τα οποία δεν αμφισβητούνται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εξακολουθω και διαφωνω ειδικα μιας και αναφερθηκε το τι γραφεται στο εδω forum(που στην περιπτωση της sony εχω μια πολυ καλη ιδεα του τι εχει γραφτει απο το 2013 και σιγουρα δεν ειναι ετσι τα πραγματα),αλλα τελος παντων.

Αν δεις το τι γραφεται εδω στο ινσομνια, τα περισσοτερα fanboys ανηκουν στην nintendo. Οτι υπαρχουν αντικειμενικα και μη-αντικειμενικα fanboys το αφηνω ασχολιαστο.

 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Το καθόλου είναι σχετικό, μιλάμε για το πιο είναι το status quo μεταξύ των fans. Στις πρώτες θέσεις είναι η sony-drones μαζί με τους PCMR, δεύτερη θέση οι nin-bots και τελευταίοι οι MS zombies αλλά αυτοί γενικότερα είναι παραστρατημένοι οπότε ποιος χέστηκε γι αυτούς. Δεν χάνω καθόλου το νόημα πάντως, το fanboy εκ των πραγμάτων σημαίνει ότι ασχολείσαι αποκλειστικά με την εταιρία επιλογής σου και αγνοείς/χλευάζεις τους άλλους. Ομως η αλήθεια είναι ότι fanboy με fanboy έχει διαφορά. Το ένα fanboy αρνείται να ασχοληθεί με οτιδήποτε άλλο ενώ το άλλο fanboy δεν χλευάζει την ιδέα να δει και άλλες προτάσεις που εκ των πραγμάτων αυτόματα βγαίνει από την κατηγορία fanboy. 

Δεν είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι sony fans δεν έχουν τίποτε άλλο και παραδοσιακά δεν ασχολούνται με τίποτε άλλο. Καμία σχέση με τους υπόλοιπους.  

Αυτό που παρατηρείται με "φανατικούς κατόχους" Sony, είναι ότι όπως λες και εσύ, νομίζουν ότι παίζουν τα πάντα στην κονσόλα τους και καμιά κονσόλα δεν μπορεί να τους δώσει παραπάνω πράγματα.Οι της Nintendo ξέρουν πολύ καλά ότι αν δε πάρουν κάτι να τρέχει 3rd parties games,θα χάσουν πολλά οπότε πάνε και τσιμπάνε και κάτι άλλο.Γενικα ο πιο μικρόκοσμος, ανήκει στους Sony fans.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικότερα αυτό που ισχύει είναι πως οι NF επέκτειναν τις επιλογές τους εδώ και δεκαετίες ξεκινώντας με το N64 (για τους γνωστούς λόγους) και φτάνοντας στο αποκορύφωμα με το Wii. Και εμένα η αίσθηση μου είναι πως οι SF δεν δείχνουν ενδιαφέρον για περαιτέρω επιλογές πέρα από το οικοσύστημα τους. Επίσης δείχνουν να παπαγαλίζουν πολύ περισσότερο συγκριτικά ότι προέρχεται από το PR του PS ακόμα και όταν αυτό έρχεται σε αντίφαση σε σχέση με παλιότερες δηλώσεις. Γενικώς αυτό είναι ένα φαινόμενο που πρέπει να εξαλειφθεί γιατί εννοεί τις εταιρίες και έχει μηδενικά οφέλη για τους καταναλωτές και πλέον παράλληλα δεν συμφέρει ούτε την ίδια την βιομηχανία σε κάποια σημεία.
Οι χειρότεροι όλων πάντως είναι οι μασκοφόροι, αυτοί που το παίζουν αντικειμενικότεροι επειδή παίζουν τα "πάντα" και έχουν όλες τις κονσόλες προσπαθώντας οι απόψεις τους να γίνονται αρεστές αλλά τελικά είναι fans ενός οικοσυστήματος. Αυτό παρατηρήθηκε έντονα την περίοδο του ps3 όπου έπεσαν αρκετές μάσκες.

Anyway, σε άλλα νέα δεν υπάρχουν νέα από την Ν. Τα έχουν κάνει σαλάτα, το μοντέλο τους να λειτουργούν πάντα στα όρια τους δημιούργησε τεράστια προβλήματα στο παρόν και στο μέλλον. Από την άλλη το NSW πουλάει αρκετά καλά και αυτό θα επαληθευτεί με την ανακοίνωση των οικονομικών αποτελεσμάτων του Q1 την Πέμπτη όπου θα ακολουθήσει και η σχετική ανάλυση. Έχω ιδιαίτερες αμφιβολίες αν η δυναμική αυτή θα συνεχιστεί για το υπόλοιπό του οικονομικού έτους. Η Ν μάλλον θα στρώσει το έδαφός για το 2021 όπου αναμένεται και η επόμενη έκδοση του NSW. 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως φαινεται στην Ευρωπη Ο bob σφουγγαρακης πουλησε καλα στο Switch μαζι με το Cuphead 

https://www.nintendolife.com/news/2020/08/nintendo_reveals_the_top_15_most-downloaded_switch_games_in_july_2020_europe

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/8/2020 στις 3:05 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

Ποιο είναι το link για το ελληνικό store ώστε να αγοράσω παιχνίδια; Αλλάζω από πάνω region και με πάει στην cdmedia..

https://www.nintendo.co.uk/Official-UK-Store/Nintendo-eShop/Nintendo-eShop-1806894.html

αυτό μας κάνει του uk;

Και μια ερώτηση ακόμα, εαν πάρω retail ένα παιχνίδι μπορώ να το κάνω εγκατάσταση στην μνήμη και να το παίζω χωρίς να χρειάζομαι την κάρτα του?

τελικά εμένα τον μεγαλύτερο φανμποη θα του πείτε ποιό είναι το link για να κάνω αγορές από το store?Αυτό που δίνω είναι εντάξει το σωστό?

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

τελικά εμένα τον μεγαλύτερο φανμποη θα του πείτε ποιό είναι το link για να κάνω αγορές από το store?Αυτό που δίνω είναι εντάξει το σωστό?

Γιατί να κάνεις αγορά από το store και όχι από την κονσολα κατευθείαν;

Βρήκα αυτό σε ένα άρθρο για το drift repair αλλά δεν λέει αν είναι global

Joy-Cons may be sent in for free repairs to an Authorized Service Center in a player’s region. Up to 4 Joy-Cons can be sent in per repair form. Nintendo advises to only send in Joy-Cons and not the Nintendo Switch console itself for Joy-Con repairs. Nintendo Switch Lite users will have to send in the entire console, however. It should be noted that if a Joy-Con cannot be repaired, it will be replaced with a standard color Joy-Con. Users must enter the 11-digit Nintendo Switch System Serial Number and number of Joy-Cons needing repair in the repair form prior to submission. Nintendo has also been offering refunds to those who previously had to pay to send in their faulty Joy-Cons.

Μπας και ισχύει και για μας αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

τελικά εμένα τον μεγαλύτερο φανμποη θα του πείτε ποιό είναι το link για να κάνω αγορές από το store?Αυτό που δίνω είναι εντάξει το σωστό?

Εγώ από το uk μπαίνω και αγοράζω κανονικά, μετατρέπεται η τιμή σε ευρώ μόλις κάνεις login και είναι το ίδιο με το ευρωπαικό eshop!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Γιατί να κάνεις αγορά από το store και όχι από την κονσολα κατευθείαν;

Βρήκα αυτό σε ένα άρθρο για το drift repair αλλά δεν λέει αν είναι global

Joy-Cons may be sent in for free repairs to an Authorized Service Center in a player’s region. Up to 4 Joy-Cons can be sent in per repair form. Nintendo advises to only send in Joy-Cons and not the Nintendo Switch console itself for Joy-Con repairs. Nintendo Switch Lite users will have to send in the entire console, however. It should be noted that if a Joy-Con cannot be repaired, it will be replaced with a standard color Joy-Con. Users must enter the 11-digit Nintendo Switch System Serial Number and number of Joy-Cons needing repair in the repair form prior to submission. Nintendo has also been offering refunds to those who previously had to pay to send in their faulty Joy-Cons.

Μπας και ισχύει και για μας αυτό;

με βολεύει πολύ να κάθομαι στο PC και να κοιτάζω τι θέλω, όχι για κανέναν άλλον λόγο.

1 ώρα πριν, Xentimus είπε

Εγώ από το uk μπαίνω και αγοράζω κανονικά, μετατρέπεται η τιμή σε ευρώ μόλις κάνεις login και είναι το ίδιο με το ευρωπαικό eshop!

Ωραία, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...