Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ χαοτική η μάχη στο Astral Chain. Έχω παίξει κάνα 5ωρο.

Πολλοί κακοί ταυτόχρονα στην οθόνη, όλα συμβαίνουν με ξέφρενες ταχύτητες, το μάτι δεν μπορεί να εστιάσει σε γραφικά ή κάτι άλλο. Και στο Bayonetta που είχα βάλει παλιότερα τα ίδια γίνονταν και το άφησα.

Τί διάολο, γεράσαμε?

Εντάξει, μου αρέσει το game και με βλέπω να το τερματίζω, αλλά στις μάχες γίνεται ένας κακός χαμός.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, panther_512 said:

Τί διάολο, γεράσαμε?

7a0ac281c6c39c73aca2de718136dfe9.gif

Πέρα απο την πλάκα, ακόμη στα -άντα είμαι αλλά πραγματικά κάποιες φορές είναι λες και "χειρίζομαι" το σώμα εξηντάρη όσο αφορά αντανακλαστικά και attention, οπότε σε νιώθω (βλ. πιο πίσω τα περί Necrodancer :P

Edit:

1 hour ago, EverythingYouBelieve said:

Έλεγα να πάρω το Switch μαζί μου στις διακοπές για πρώτη φορά, δεν ξέρω πόσο θα ασχοληθώ μα θα έχω κάποιες στιγμές.

Καμία πρόταση για κάτι χαλαρό χωρίς αντανακλαστικά; Σκεφτόμουν το Octopath ή το Mario+Rabbids.

Αν δεν σε χαλάει το... διάβασμα και σ'αρέσουν τα adventure games, παίζει προσφορά στα Ace Attorney Trilogy (αν δεν τα είχες δει πιο παλιά) και Quarantine Circular ("spiritual" sequel του αρκετά καλού mini-adventure Subsurface Circular, το οποίο είναι επίσης σε αρκετά χαμηλή τιμή στο Switch eShop) - αλλιώς αυτά που προτείνει πιο πάνω ο ikaruga είναι επίσης decent επιλογές (ειδικά το Wargroove είναι πάνω-κάτω ένα budget Advance Wars σε fantasy setting και ταιριάζει γάντι για low-effort/low-reflex sessions).

Επεξ/σία από Greygore
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συνεχίζει.Πραγματικα πάει τρένο χωρίς να παρουσιάζει κάποια δυνατά χαρτιά που αναμένουμε.Ουτε οι ίδιοι πιστεύω δε περίμεναν τέτοια απήχηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Vagosman είπε

Το πολυχρωματικο πως το κάνεις;

Τι εκτυπωτή πήρες;

Τον ender 3 v2. Η εκτυπωση ηταν σε κομματια που κουμπωνουν μεταξυ τους

C1wEYtdWEAAyxDL.jpg_large.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panther_512 είπε

Πολύ χαοτική η μάχη στο Astral Chain. Έχω παίξει κάνα 5ωρο.

Πολλοί κακοί ταυτόχρονα στην οθόνη, όλα συμβαίνουν με ξέφρενες ταχύτητες, το μάτι δεν μπορεί να εστιάσει σε γραφικά ή κάτι άλλο. Και στο Bayonetta που είχα βάλει παλιότερα τα ίδια γίνονταν και το άφησα.

Τί διάολο, γεράσαμε?

Εντάξει, μου αρέσει το game και με βλέπω να το τερματίζω, αλλά στις μάχες γίνεται ένας κακός χαμός.

Skill based. Του τέστιν θες χρόνο για να το συνηθίσεις. Εγώ στην αρχή το θεώρησα αργό, μετά αναθεώρησα όσο προχωρούσε καθώς από το δεύτερο boss και έπειτα το παιχνίδι είναι άξιο παιδί της Platinum games. Να είναι καλά το Street Fighter που παίζω και μπορώ να εστιάσω οπουδήποτε σε τέτοια παιχνίδια. Να πω ότι παρόλο που το Astral Chain είναι φτιαγμένο να τρέχει σε μεγάλη οθόνη στην φορητή του μορφή είναι πολύ πιο focused. Ιδια περίπτωση όπως όταν διαβάζεις βιβλίο στην ΤV vs όταν διαβάζεις το κανονικό βιβλίο στα χέρια σου σε φυσική μορφή. Εχεις εντελώς διαφορετικό focus. Δεν είναι τυχαίο που τα καλύτερα ranking τα παίρνω στον καμπινέ. Συνδυασμός "βιβλίου" και hard focus σε ένα μόνο task. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, jumpmaster είπε

Switch v1 unpatched σφραγισμένο 299 (σε κατάστημα)

Αξίζει να το πάρω?

Μονο αν σε ενδιαφερει να ασχοληθεις με πειραγμα.

Αλλιως εννοειται αξιζει το V2 περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cubilone είπε

To be fair, θα πρέπει σε αυτή την κατάταξη να έχουμε και πωλήσεις GB, GBC, GBA, DS, 3DS.

Λεει ''home video game consoles'',αρα δεν υπολογιζει και τα φορητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Λεει ''home video game consoles'',αρα δεν υπολογιζει και τα φορητα.

Το καταλαβαίνω, αλλά επειδή το Switch είναι και φορητό και κονσόλα, δηλαδή είναι ο αντικαταστάτης και του WiiU και του 3DS, έχει νόημα μια τέτοιοα σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γραφημα μιλαει μονο για σταθερες κονσολες ομως,αρα δεν εχει καποιο νοημα να αναφερθουν σε αυτο συγκεκριμενα τα φορητα που αναφερεις.

Απο εκει και περα μπορει να υπαρξει αλλο γραφημα που να εχει ολες τις κονσολες μεσα,σταθερες και φορητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2020 στις 6:16 ΜΜ, lysopaine είπε

η skull&co λόγω οτι δεν υπερβαίνει το ποσό των 22 ή 25 μιας κ έχει δωρεάν μεταφορικά δεν έχει τελωνείο, η satisfye έχει κανονικά κ δεν νομίζω οτι συμφέρει γιατί έχει πολύ ακριβά μεταφορικά

Δεν μπορώ να βρω gripcase για αυτά τα χρήματα στο σάιτ τους, έχει μόνο bundle.https://skullnco.com/collections/switch-gripcase

Τώρα μέχρι τι ποσό περνάει τελωνείο τσάμπα εκτός ΕΕ; Ή είναι τυχαίο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, cubilone είπε

Δεν μπορώ να βρω gripcase για αυτά τα χρήματα στο σάιτ τους, έχει μόνο bundle.https://skullnco.com/collections/switch-gripcase

Τώρα μέχρι τι ποσό περνάει τελωνείο τσάμπα εκτός ΕΕ; Ή είναι τυχαίο;

αν θυμάμαι καλά πάνω από 22 έχει τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...