Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 hours ago, Malthador said:

Το τσίμπησα και το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον. 

Και οι νουβέλες έτσι είναι γραμμένες; Μια single-player ιστορία που την χτίζεις μόνος σου ανάλογα με την κάθε επιλογή; Είναι ωραίο αυτό το απλοϊκό Dnd για να μπάσεις μικρότερες ηλικίες στα RPG's. 

Έχουν μεταφραστεί στα ελληνικά; 

Δεν είναι ακριβώς "νουβέλες", με την έννοια πως δεν διαβάζονται σειριακά σελίδα-σελίδα - συνήθως κάθε επιλογή σε στέλνει σε διαφορετικό σημείο του βιβλίου (π.χ. "Βρίσκεσαι σε ένα σταυροδρόμι. Αν θες να κατευθυνθείς ανατολικά, γύρνα στη σελίδα 174. Αν θες να εξερευνήσεις βόρεια, γύρνα στη σελίδα 36") αλλά ναι, είναι κατ'εξοχήν single player adventures με κάποια ελαφρά στοιχεία RPG και inventory management (αν δεν κάνω λάθος, η εταιρία είχε κυκλοφορήσει κάπου 60 περιπέτειες μεταξύ 1980 και 1995, αλλά υπήρχαν και κάποια επιπλέον βιβλία σχεδιασμένα για 2 παίκτες).

Το comment περί D&D lite είναι αρκετά ακριβές, μια και τα συγκεκριμένα είχαν σχεδιαστεί ως εισαγωγή στον κόσμο των tabletop RPG (εκτός απο παραδοσιακά high fantasy, ορισμένα της σειράς είναι sci-fi και υπάρχουν και 1-2 superhero-themed αν θυμάμαι σωστά), με την εταιρία να κυκλοφορεί και κάποια πιο... παραδοσιακά RPG rulebooks με την σειρά Advanced Fighting Fantasy - δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω αν είχαν γίνει ποτέ localize στα Ελληνικά, μια και τα μόνα που έχω ήταν... ξένης εισαγωγής (Deathtrap Dungeon, Forest of Doom και City of Thieves απο την συλλογή των 60 βιβλίων). Με ένα γρήγορο Google search, δεν βρίσκω κάτι αλλά ίσως αν επικοινωνήσεις με κάποιο μαγαζί τύπου Κάϊσσα να ξέρουν κάτι παραπάνω.

Στα πιο... on-topic, αν σου αρέσει το Warlock of Firetop Mountain, στο Switch eShop υπάρχει επίσης το Deathtrap Dungeon Trilogy (είναι λίγο πιο combat-oriented αλλά "πατά" πάνω στα ίδια βασικά στοιχεία), ενώ είμαι σίγουρος πως σε κάποια φάση θα δούμε και ports των OG Fighting Fantasy videogames με την σειρά Sorcery! (τα οποία προς το παρόν τα βρίσκεις σε Steam και smartphones).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Spiritfarer φαίνεται πολύ καλό!

Και το A Short Hike είναι must, για τις 2 ώρες που κρατάει είναι διαμαντάκι!

Επεξ/σία από cubilone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να κανω μια noob ερώτηση. Υπάρχει καποιος τροπος να δω ποσες ώρες εχω παιξει καποιο παιχνιδι? Τερμάτισα το Walking Dead και θα ήθελα να δω ποσες ώρες μου πηρε..

Και μπονους ερωτηση. Υπάρχει καποιο αλλο προτεινόμενο παιχνίδι στο στυλ του WD? Aλλα σίγουρα οχι της Telltale διότι εχω παιξει το εξαιρετικό Wolf Among Us αλλα τα αλλα της δεν μου αρέσουν καθόλου σαν stories. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλαψα με το ρώσο και το Card Shark. Δωρεάν μαθήματα μάρκετινγκ...
 

Καναδυο ερωτήσεις τώρα:

- Για αγορές από eshop άλλων region βρίσκετε πιο βολικό να αλλάζετε προσωρινά το region του account σας, ή να έχετε δεύτερο-τρίτο account σε άλλα region?

- Και στην πρώτη περίπτωση, τα παιχνίδια φαίνονται στο μέλλον διαθέσιμα για redownload και χωρίς να χρειάζεται να ξαναγυρίσουμε προσωρινά το account, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, stormrain said:

Να κανω μια noob ερώτηση. Υπάρχει καποιος τροπος να δω ποσες ώρες εχω παιξει καποιο παιχνιδι? Τερμάτισα το Walking Dead και θα ήθελα να δω ποσες ώρες μου πηρε..

Και μπονους ερωτηση. Υπάρχει καποιο αλλο προτεινόμενο παιχνίδι στο στυλ του WD? Aλλα σίγουρα οχι της Telltale διότι εχω παιξει το εξαιρετικό Wolf Among Us αλλα τα αλλα της δεν μου αρέσουν καθόλου σαν stories. 

Κάπου στο προφίλ μπορείς να δεις την επιλογή "Profile", έχει λίστα με όλα τα παιχνίδια που έχεις παίξει και πόσες ώρες (περίπου) έχεις στο καθένα - δυστυχώς δεν μπορείς να δεις πιο ακριβείς πληροφορίες (νομίζω με το smartphone app μπορείς να δεις ακριβώς ώρες/λεπτά αλλά μόνο για παιχνίδια που έχεις παίξει τις τελευταίες 24 ώρες).

 

EfuccNeU8AA0FwI.jpg.39a94b3ee3e3c31530dedf64de1719c3.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, stormrain είπε

Και μπονους ερωτηση. Υπάρχει καποιο αλλο προτεινόμενο παιχνίδι στο στυλ του WD? Aλλα σίγουρα οχι της Telltale διότι εχω παιξει το εξαιρετικό Wolf Among Us αλλα τα αλλα της δεν μου αρέσουν καθόλου σαν stories. 

Μπορείς να δοκιμάσεις τις γιαπονεζιες τύπου Α Ι ή ακόμα και κάτι στο στυλ του Joe Denver lone wolf. Δεν είναι ακριβώς έτσι αλλά πιστεύω θα καλύψουν αυτό το θέλω σου σε κάτι στυλ νουβέλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Lone Wolf το έχω τελειώσει. 

Δεν είναι ακριβώς στο ίδιο στυλ αλλά θεωρώ και εγώ πως μπορεί να σου αρέσει. 

Έχει αρκετές μάχες μέσα και leveling system. Δες και κανένα trailer. 

Παίζει συχνά στα 5€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, NickTG είπε

To Lone Wolf το έχω τελειώσει. 

Δεν είναι ακριβώς στο ίδιο στυλ αλλά θεωρώ και εγώ πως μπορεί να σου αρέσει. 

Έχει αρκετές μάχες μέσα και leveling system. Δες και κανένα trailer. 

Παίζει συχνά στα 5€.

Thanks το τσεκαρω.  Το ματι μου επεσε μόλις σε ένα Neo Cab που δεινχει να έχει ενδιαφέρον.  Το έχει τσεκαρει μήπως κανείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Ξαφνικά το switch μου δεν φορτίζει πλέον και δεν έχει και μπαταρία αφού είναι άδεια. Το βάζω στο ρεύμα , άλλα τίποτα. Ανάβει μόνο το λαμπάκι που δείχνει την μπαταρία άδεια. Έχω δοκιμάσει και άλλο φορτιστεί άλλα πάλι τα ίδια. Γνωρίζει κανείς κάποιο service που μπορώ να το πάω Θεσσαλονίκη ? Είναι εκτός εγγύησης .

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα παιδιά ,

Ξαφνικά το switch μου δεν φορτίζει πλέον και δεν έχει και μπαταρία αφού είναι άδεια. Το βάζω στο ρεύμα , άλλα τίποτα. Ανάβει μόνο το λαμπάκι που δείχνει την μπαταρία άδεια. Έχω δοκιμάσει και άλλο φορτιστεί άλλα πάλι τα ίδια. Γνωρίζει κανείς κάποιο service που μπορώ να το πάω Θεσσαλονίκη ? Είναι εκτός εγγύησης .

Ευχαριστώ

Για πατα στο παρακατω μπας και διορθωθει το προβλημα

Ιn other news

https://www.resetera.com/threads/switch-switch-pro-controller-ui-found-in-tony-hawk-pro-skater-1-2-remake-demo-files.271278/

Κλασσικα μετα απο περιπου 6 μηνες θα το βγαλουν και για το switch.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...