Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, EverythingYouBelieve είπε

Κανένα πρόβλημα με αυτό όσο κρατάει υβριδικό χαρακτήρα, NEW να μην την πούνε!

Προφανώς και θα λέγετε New Nintendo Switch επίσης αν βγει μεγαλύτερο Switch Lite θα λέγεται Switch Lite XL. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Παρα πολλα dislikes παλι.

Τουλαχιστον στο προηγουμενο partner direct δειξανε smt5,ενα παιχνιδι που περιμενει πολυς κοσμος.Εγω δεν ειμαι βεβαια ενας απο αυτους αλλα τουλαχιστον κατι δειξανε .

Στο σημερινο ομως,για μενα προσωπικα , η μια φολα μετα την αλλη.Εχασα κυριολεκτικα 12 λεπτα απο την ζωη μου.Ξερω παιζει το προσωπικο γουστο του καθενος αλλα δεν μπορω να φανταστω πως καποιοι ειναι ευχαριστημενοι με αυτα που δειξανε.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Εχασα κυριολεκτικα 12 λεπτα απο την ζωη μου.

Κακως που δεν τα εκανες fast forward :P

Εγω με το που το ανοιξα το video και ειδα μπολικα dislikes,το περασα στα γρηγορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Κακως που δεν τα εκανες fast forward :P

Εγω με το που το ανοιξα το video και ειδα μπολικα dislikes,το περασα στα γρηγορα.

Ειδα οτι ειναι 12 λεπτα λεω ας το δω κανονικα για το element of suprise.Εε κοιταω ειχαν δειξει 7 λεπτα λεω ενταξει τωρα θα δειξουν μια μεγαλη βομπα.any second now....

Τhanks for watching.........Xαλια μαυρα.

Παντως τωρα οι φημες που λεγανε για general direct στις 28 πεσανε εξω.Μαλλον παει για σεπτεμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Bourdoulas said:

Καλά αποκλείεται να βγάλει major τίτλο μόνο για το νέο μηχάνημα

Προφανώς και δεν πρόκειται να βγάλουν Nintendo exclusive για το νέο μηχάνημα. Αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην μπορούν να βγουν multi-platforms που αλλιώς δεν θα έβγαιναν καν λόγω ισχύος. Π.χ. μπορώ να δω ένα Cyberpunk 2077 αποκλειστικά για το Pro Switch.

1 minute ago, dekulinkgr said:

Ειδα οτι ειναι 12 λεπτα λεω ας το δω κανονικα για το element of suprise.Εε κοιταω ειχαν δειξει 7 λεπτα λεω ενταξει τωρα θα δειξουν μια μεγαλη βομπα.any second now....

Τhanks for watching.........Xαλια μαυρα.

Παντως τωρα οι φημες που λεγανε για general direct στις 28 πεσανε εξω.Μαλλον παει για σεπτεμβρη.

Τώρα ήταν αυτά games που να άξιζαν ολόκληρο direct; Δηλαδή απορώ ποιός ενθουσιάστηκε έστω και με ένα από αυτά. Κατ' αρχάς ποιά σοβαρή παρουσίαση ξεκινάει με τρία rhythm games σερί, ότι να 'ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάπα το καρπούζι,για άλλη μια φορά η Ν απογοητεύει. Το 2020 είναι κατατάσσεται άνετα ως η χειρότερη χρονιά του συστήματος με εξαίρεση εμπορικά το AC το οποίο έσωσε αρκετά την κατάσταση. Είναι ξεκάθαρο πως ο νέος σχεδιασμός των partner directs δεν αποδίδει, είναι απλά χάσιμο χρόνου αφού δεν προσφέρουν κάτι ουσιαστικό.

Γενικότερα, για άλλη μια γενιά, η Ν αποτυγχάνει σε απόλυτο βαθμό ως προς την συνέπεια. Εδώ και δεκαετίες η συνέπεια δεν υφίσταται στα συστήματα της Ν και ενώ θα έπρεπε να καλυτερεύσει η κατάσταση με την συγκέντρωση όλων των εσωτερικών στούντιο και συνεργατών της σε ένα μόνο σύστημα τελικά συμβαίνει το άκρως αντίθετο.
Η επιμονή της εταιρίας να δουλεύει συνεχώς στα όρια της οδήγησε στην σημερινή κατάσταση με την μεσολάβηση της πανδημίας. Το βλέπουμε και στην RS που λόγω επίσης της εμμονής να παραμένουν στούντιο της μιάμισης ομάδας μετά από ακύρωση project έχουν καταλήξει σε έξι χρόνια χωρίς κυκλοφορία. Δεν λειτουργεί αυτό το μοντέλο τόσο για την ροή κυκλοφοριών όσο και για την εκμετάλλευση και ανάδειξη ιδεών από νέα ταλέντα. Η Ν οφείλει μετά από τόσες δεκαετίες στο χώρο των videogames να βρει λύσεις χωρίς να διαταράσσει την πολυπόθητη ποιότητα που ευαγγελίζονται.

Θέλω να πιστεύω ότι η συνάντηση που έχει δρομολογηθεί με τους μετόχους στα μέσα Σεπτέμβρη αφορά τα σχέδια της Ν σχετικά με την ενοποίηση κάποιων στούντιο στο Τόκιο πέρα από τα όποια πλάνα σχετικά με τα 35 χρόνια SM και Theme Parks.

 

 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πάρω το captain tsubasha, αλλά το παιχνιδι από το λίγο που έδειξαν φαίνετε να σέρνεται . Άλλη μια απογοήτευση σε ένα ακόμα  αδιάφορο ντιρεκτ. Ευτυχώς που βγήκε το περσόνα 4 στο πισι το καλοκαίρι....  Συνέχεια με μπακλογκ μέχρι και του χρόνου από τι φαίνετε ....

2 λεπτά πριν, alphay είπε

Δεν γνώριζα ότι είχε βγει final fantasy στο gameboy.

Ας πούμε ότι ήταν δύσκολο να τα βρεις στην Ελλάδα όταν είχαν βγει . Αν δε κάνω λάθος τα παιχνίδια αυτα άνοικαν στη σειρά των SAGA και σε Ευρώπη Αμερική τα ονόμασαν final fantasy legend .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, alphay said:

Δεν γνώριζα ότι είχε βγει final fantasy στο gameboy.

Spin-offs είναι, αν και τεχνικά δεν θεωρούνται FF, SaGa games είναι περισσότερο, αλλά ως γνωστόν η Square τα πήγαινε χάλια με τις ονοματολογίες της από πάντα.

Δεν είναι για τρέλα, θα προτιμούσα να έφερναν το Mystic Quest, κλάσεις καλύτερο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Spin-offs είναι, αν και τεχνικά δεν θεωρούνται FF, SaGa games είναι περισσότερο, αλλά ως γνωστόν η Square τα πήγαινε χάλια με τις ονοματολογίες της από πάντα.

Δεν είναι για τρέλα, θα προτιμούσα να έφερναν το Mystic Quest, κλάσεις καλύτερο game.

Το mystic quest υπάρχει ήδη στη συλλογή collection of mana .και σε φυσικαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Choronzon said:

Το mystic quest υπάρχει ήδη στη συλλογή collection of mana .και σε φυσικαλ

Thx, μου είχε διαφύγει, θα του κάνω ένα revisit. :D

Είχα άπειρες ώρες γραμμένες στο OG, για μένα το καλύτερο game του Game Boy μετά το Link's Awakening.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Thx, μου είχε διαφύγει, θα του κάνω ένα revisit. :D

Είχα άπειρες ώρες γραμμένες στο OG, για μένα το καλύτερο game του Game Boy μετά το Link's Awakening.

Μια από τα ίδια ! Αρκεί να σου πω ότι σε εκείνο το palm trees and eight είχα κολλήσει για ένα χρόνο περίπου ( guides γιοκ εκείνη την εποχή ...) . Συμφωνώ ,το καλύτερο game  στο GB μετά το links awakening, και με τρίτο στη λίστα για μένα το φοβερό gargoyles quest .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...