Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Nick77 είπε

Είμαι κομμάτι της μειοψηφίας που χρησιμοποιεί το Switch κατά 99% ως home console και όχι ως φορητό.

Δεν εισαι μειοψηφια :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/8/2020 στις 7:34 ΜΜ, lysopaine είπε

Λοιπόν το παρήγγειλα και ήρθε σήμερα. Χωρίς να έχω δοκιμάσει ποτέ το αυθεντικό Satisfye, αν δεν ήξερα ότι είναι απομίμηση θα με έπειθε ότι είναι το κανονικό. Και με την έξτρα θήκη, τζαμάκι και thumbgrips, έχει αρκετό πράμα το πακέτο που πήρα εγώ. Θα το πρότεινα. Αν θέλεις τραβάω και φωτογραφίες. 

Επεξ/σία από cubilone
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, ditsikts said:

Καλημέρα! Το trials of mana είναι παρόμοιο με το dragon quest 11, σε gamplay/δυσκολία κτλ?

Σε ότι αφορά το gameplay είναι παρόμοια, real-time και τα δύο. Σε δυσκολία εμπίπτουν και τα δύο στο φάσμα του easy με το DQ11 να είναι μάλλον ευκολότερο. Αν διαλέξεις το Trials of Mana ξεκίνησέ το στο Hard για να έχει λίγο νόημα. Σε ένα συγκεκριμένο boss κάνει ένα μικρό spike η δυσκολία, αλλά τίποτα που να μην managάρεται με σωστό equipment και μαγεία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο για τον @najinblue3

Σε οτι αφορα τα resident evil ο συγκεκριμενος ειναι πολυ εγκυρος οποτε θα εχουμε ανακοινωση για νεο MH.

Aναφερει βεβαια οτι δεν θεωρει πιθανον τα resi 2,3 και 7 για την κονσολα καθως προσπαθησαν να μεταφερουν το 7 αλλα συναντησαν προβληματα.Για να ερθει καποιο resi τιτλος θα πρεπει να ειναι φτιαγμενο για το switch και οχι μεταφορα απο τις αλλες κονσολες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Paper Mario dev unsure if the series will continue to move away from RPG roots

Ότι να 'ναι πραγματικά. Έχουν φτιάξει πόσα RPG με elements που ταιριάζουν γάντι στο στυλ του σύμπαντος και στο ύφος των χαρακτήρων και πάνε και τα καταστρέφουν για να κάνουν τη σειρά baby-friendly ή δεν ξέρω κι εγώ τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Malthador είπε

Paper Mario dev unsure if the series will continue to move away from RPG roots

Ότι να 'ναι πραγματικά. Έχουν φτιάξει πόσα RPG με elements που ταιριάζουν γάντι στο στυλ του σύμπαντος και στο ύφος των χαρακτήρων και πάνε και τα καταστρέφουν για να κάνουν τη σειρά baby-friendly ή δεν ξέρω κι εγώ τι.

Το The Thousand Year Door στο Gamecube είναι το αγαπημένο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dekulinkgr αν αυτο αληθευει θα παρω το switch xl pro max pro η οπως λεγεται day one. Απλα πολυ φοβαμαι, οτι προκειται για εναν τιτλο που ειχαν στα σκαρια για μικρα παιδια, τυπου stories. Μακαρι να μην ειναι αυτο, μακαρι να μας φερουν επιτελους εναν τιτλο monster hunter βαρβατο να το λιωσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να αλλάξω απλά το region του account μου για να αγοράσω ένα παιχνίδι και μετά να τον επαναφέρω Ελλάδα και να παίξω κανονικά το παιχνίδι που πήρα?

Πχ το nba2k20 https://eshop-prices.com/games/3076-nba-2k20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 minutes ago, xtrmsnpr said:

Μπορώ να αλλάξω απλά το region του account μου για να αγοράσω ένα παιχνίδι και μετά να τον επαναφέρω Ελλάδα και να παίξω κανονικά το παιχνίδι που πήρα?

Πχ το nba2k20 https://eshop-prices.com/games/3076-nba-2k20

Ναι, τα έχουμε αναλύσει πολλές φορές. Ας κάνουμε ένα recap το τι ισχύει γιατί είστε αρκετοί νέοι owners στο νήμα τελευταία:

  • Μπορείτε να αλλάζετε το region κατά βούληση, δεν υπάρχει περιορισμός. Το region αλλάζει από το my.nintendo, μετά μπαίνετε στο eshop από την κονσόλα και λογκάρετε ξανά. 
  • Τα coins δεν μεταφέρονται από το ένα region στο άλλο. 
  • Κάποιες τράπεζες χρεώνουν έξοδα για αγορά σε άλλο νόμισμα. Π.χ. η Eurobank χρεώνει ένα δίευρω, η Alpha δεν χρεώνει τίποτα για την ώρα. Δηλαδή, μπορεί να έχετε σκοπό να γλυτώσετε φραγκοδίφραγκα και να σας βρει ξινό στο τέλος. Θέλει προσοχή. 
  • Το Paypal πιθανότατα δεν δουλεύει σε region διαφορετικό από αυτό που έχει δηλωμένο. Αλλά δεν είναι στάνταρ αυτό. 
  • Κάποια regions δεν σας επιτρέπουν να αλλάξετε region αν δεν έχετε εξαργυρώσει όλα τα funds που προσθέτετε. Ξέρω ότι γίνεται σίγουρα στο US αυτό, σας κλειδώνει μέχρι να φάτε όλα τα funds. 
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, τα έχουμε αναλύσει πολλές φορές. Ας κάνουμε ένα recap το τι ισχύει γιατί είστε αρκετοί νέοι owners στο νήμα τελευταία:

  • Μπορείτε να αλλάζετε το region κατά βούληση, δεν υπάρχει περιορισμός. Το region αλλάζει από το my.nintendo, μετά μπαίνετε στο eshop από την κονσόλα και λογκάρετε ξανά. 
  • Τα coins δεν μεταφέρονται από το ένα region στο άλλο. 
  • Κάποιες τράπεζες χρεώνουν έξοδα για αγορά σε άλλο νόμισμα. Π.χ. η Eurobank χρεώνει ένα δίευρω, η Alpha δεν χρεώνει τίποτα για την ώρα. Δηλαδή, μπορεί να έχετε σκοπό να γλυτώσετε φραγκοδίφραγκα και να σας βρει ξινό στο τέλος. Θέλει προσοχή. 
  • Το Paypal πιθανότατα δεν δουλεύει σε region διαφορετικό από αυτό που έχει δηλωμένο. Αλλά δεν είναι στάνταρ αυτό. 
  • Κάποια regions δεν σας επιτρέπουν να αλλάξετε region αν δεν έχετε εξαργυρώσει όλα τα funds που προσθέτετε. Ξέρω ότι γίνεται σίγουρα στο US αυτό, σας κλειδώνει μέχρι να φάτε όλα τα funds. 

Thx. Δεν ήξερα ότι έχει γραφτει εδώ, το insomnia έχει αυτό το υπέροχο searchΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ, οπότε δεν μπήκα στον κόπο να ψάξω.

Άρα αλλάζω απλώς από εκεί και έτοιμο, δεν χρειάζεται να δημιουργήσω άλλον λογαριασμό ή user έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, xtrmsnpr said:

Άρα αλλάζω απλώς από εκεί και έτοιμο, δεν χρειάζεται να δημιουργήσω άλλον λογαριασμό ή user έτσι?

Εγώ αυτό κάνω, έχω έναν main user που κάνει όλες τις αγορές. 

Αν θες να έχεις ξεχωριστό αξίζει στο US eshop, για να μην ασχοληθείς πως θα ξεκλειδωθεί μετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Εγώ αυτό κάνω, έχω έναν main user που κάνει όλες τις αγορές. 

Αν θες να έχεις ξεχωριστό αξίζει στο US eshop, για να μην ασχοληθείς πως θα ξεκλειδωθεί μετά. 

Εντάξει δεν είναι κόπος η αλλαγή. Ευχαριστώ! Το άλλαξα σε ΗΠΑ ,πάω για αγορά.

Μπα δεν περνάει η αγορά, ούτε με PayPal ούτε με την κάρτα απευθείας. (Ούτε Πειραιώς, ούτε eurobank)

Αγόρασα εν τέλει μια Nintendo card 10$ και την ξόδεψα όλη για να μπορέσω να αλλάξω region 😝. Τα έκανα λίγο μαντάρα.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...