Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά μου ειχαν αναφερει πως τα regions Νορβηγιας, Νότιας Αφρικής (παιζουν στα αγγλικα) και της Ρωσίας (στα ρωσικά, αλλα με πεσμένο το ρούβλι εχει την καλυτερη ισοτιμία) μπορεις να παρεις καλυτερες προσφορες. Στη Ρωσία για παραδειγμα πχ το Breath of the wild παιζει να βγαινει 10€ φθηνοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο να μπορώ να τεστάρω είτε το switch είτε το lite. Γλυκοκοιτάζω την αγορά ενός switch για λόγους φορητοτητας και λόγω Zelda αλλά πραγματικά δεν έχω δει ποτέ από κοντά ένα. Κανείς γνωστός μου δεν έχει και στα καταστήματα ποτέ δεν έχουν εκθεσιακα για δοκιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο να μπορώ να τεστάρω είτε το switch είτε το lite. Γλυκοκοιτάζω την αγορά ενός switch για λόγους φορητοτητας και λόγω Zelda αλλά πραγματικά δεν έχω δει ποτέ από κοντά ένα. Κανείς γνωστός μου δεν έχει και στα καταστήματα ποτέ δεν έχουν εκθεσιακα για δοκιμή. 

Ειχαν παλια στις αλυσιδες(πχ Πλαισιο),αλλα εγιναν κλασσικα καποια περιστατικα κλοπων και απο τοτε σκουρα τα πραγματα στα εκθεσιακα μοντελα.

Εαν βρεις σε καποια αλυσιδα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο να μπορώ να τεστάρω είτε το switch είτε το lite. Γλυκοκοιτάζω την αγορά ενός switch για λόγους φορητοτητας και λόγω Zelda αλλά πραγματικά δεν έχω δει ποτέ από κοντά ένα. Κανείς γνωστός μου δεν έχει και στα καταστήματα ποτέ δεν έχουν εκθεσιακα για δοκιμή. 

εχει Public γλυφαδας την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα...κλειστο ναι μεν αλλα αν ρωτησεις δεν νομίζω να μην υπαρχει λογος να στο ανοιξουν να παιξεις (μπορει και να ετυχε να ηταν κλειστο οταν περασα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Malthador είπε
....

Ο Wada αναφέρει λόγους για τους οποίους πιστεύει ότι κατέληξαν η Ν να τους αποκλείσει από τα κεντρικά της γραφεία οι οποίοι μπορεί να αποκλίνουν αρκετά από την πραγματικότητα. Δεν έχουμε καμία εικόνα από την μεριά της Ν ακόμα και σήμερα. Το μόνο που ίσως να ισχύει είναι κάτι που αναφέρεται ως υποσημείωση σε ένα άρθρο-αφιέρωμα του polygon σχετικά με το FF7:

Note: In October 2001, then Square president Hisashi Suzuki said in an interview that Nintendo became especially frustrated not when Square left, but later when Square helped convince others, such as Enix, to leave as well. Suzuki declined an interview request for this story.

Το μόνο σίγουρο είναι πως η SS τότε ήταν το σκυλάκι της Sony η οποία προφανώς ήθελε να εξαλείψει τον ανταγωνισμό. H Sega ήταν εύκολος στόχος αλλά με την Ν έφαγαν τα μούτρα τους.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, lebron15 είπε

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στο οποίο να μπορώ να τεστάρω είτε το switch είτε το lite. Γλυκοκοιτάζω την αγορά ενός switch για λόγους φορητοτητας και λόγω Zelda αλλά πραγματικά δεν έχω δει ποτέ από κοντά ένα. Κανείς γνωστός μου δεν έχει και στα καταστήματα ποτέ δεν έχουν εκθεσιακα για δοκιμή. 

Eιχε παρει το ματι μου ενα στον Κωτσο της Πατησιων. Παρε ενα τηλ πρωτα βεβαια πριν πας. Αν πας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να γνωρίζετε ή να έχετε δει οτι κάποιες μεγάλες αλυσίδες έχουν κάμποσο στοκ σε Starlink Starter Pack (το πακέτο με τις φιγούρες κλπ.).

Συγκεκριμένα το τοπικό μου Πλαίσιο (υποθέτω και άλλα) έχει 2-3 κομμάτια απο κάθε έκδοση για τις διάφορες κονσόλες εδω και πολύ καιρό (φούλ στη σκόνη χαχα) στα 19,90.

Αντίστοιχα το Public φαίνεται να έχει "ξεπουλήσει", με το site τους να εμφανίζει τώρα μήνες μονάχα την Xbox έκδοση πλέον στα 9,99.

Πήρα το θάρρος λοιπόν σήμερα και ζήτησα αν γίνεται price match με το Public (χωρίς να αναφέρω κονσόλες και διαθεσιμότητες μιας και εγω ήθελα την Switch version) και έπειτα απο μια πολύ σύντομη ερώτηση στον υπεύθυνο μου έκαναν το price match απευθείας! 

Ξέρω οτι δεν θεωρείται αριστούργημα σαν παιχνίδι αλλά το 10αρικάκι μόνο και μόνο για το πακέτο για τις φιγούρες, το Arwing κλπ θεωρώ οτι τα αξίζει με το παραπάνω!

Επίσης έχουν κάνει price match και σε ολα τα videogames τις αντίστοιχες τιμές του Public (έκπτωση το ΦΠΑ) οι οποίες ισχύουν ακόμα αντίθετα με το Public που έχουν λήξει απο το πρωί ενω δίνουν και παραλαβή απο κατάστημα δωρεάν.

Επειδή έληγε η NSO συνδρομή μου σε 15 μέρες θεώρησα καλό deal το retail Tetris 99 + 12 months NSO στα 24 ευρώ μεταξύ άλλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 hours ago, ikaruga24 said:

Σοβαρά τώρα υπάρχει λόγος που δεν είδαμε τίποτα από αυτό; 

Είδαμε τρία rhythm games και ένα Rocky Balboa, ποιός νοιάζεται για ένα Ys, πφ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The sinking city αυτή τη στιγμή στο store πλήρης edition με ένα δεκάρικο. Την τσιμπάτε χωρίς οίκτο. 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Είδαμε τρία rhythm games και ένα Rocky Balboa, ποιός νοιάζεται για ένα Ys, πφ. 

Το οποίο Ys έχει κυκλοφορία τον Φεβρουάριο για Ps4 και λίγο αργότερα για pc/switch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paper Mario πρώτη φορά έπαιξα είναι πολύ ωραίο παιχνίδι. Όσο προχωράω γίνετε ακόμα καλύτερο 

Little nightmares II για φέτος υποτίθεται το περίμεναμε, υπομονή ένα 6μηνο. Το trailer του φανταστικό 

Windbound περίμενα να το δω και αυτό αλλά δεν με κέρδισε μέχρι στιγμής.. Το περίμενα καλύτερο

Θα το δω και τις επόμενες ημέρες 

The last campfire από εβδομάδα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...