Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκε το The Long Dark στο Switch.

Για οποιον δεν το ξέρει απο το PC οπου ξεκίνησε μέσω kickstarter είναι postapocalyptic χωρίς ζόμπια απο μια μικρή εταιρεία την Hinterland.

Ηλεκτρομαγνητική καταιγίδα σε ρίχνει στον παγωμένο καναδά. Παιχνίδι επιβίωσης με τις καιρικές συνθήκες, άγρια ζωή και φροντίζεις τις ανάγκες σου οπως ύπνο, φαγητό, νερό.

Για οποιον δεν το έχει δοκιμάσει αξίζει αρκετά εφόσον ειναι ικανοποιητικές οι επιδόσεις του.

https://www.nintendo.com/games/detail/the-long-dark-switch/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστη έκπληξη το Ori για εμένα! Δεν περίμενα να το δω στο Switch τόσο σύντομα, και δεν παραξενευόμουν αν δεν έβγαινε και ποτέ.

Λογικά τα EastWard και Silksong θα τα δούμε όταν ανακοινώσουν την νέα κονσόλα έτσι όπως πάει. 😕

Ασχετο, αλλά πήρα το Dead Cells πριν λίγο διάστημα όταν ξεκίνησε να βρίσκεται σε προσφορά. Δεν περίμενα να εθιστώ τόσο πολύ. Να πω βέβαια πως και στην αρχή ξενέρωσα απο την παντελώς απουσία ιστορίας και background (το είχα διαβασει, αλλα δεν περιμενα και τοσο πια χεχε). Εξαιρετικο πάντως. Θα φυγουν πολλές δεκάδες ώρες διασκέδασης.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παααα ρουφιάνα Nintendo μας έβγαλες τη ψυχή αλλα κάτι γίνεται. Ori 2, The Long Dark, Rune factory 5 και Monster hunter STOOOOORIIIES ΔΥΥΥΟΟΟΟ. Πιουτιφουλ, Τσαστ πιουτιφουλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

RUMORS OF NINTENDO AND NETFLIX TEAMING FOR A LEGEND OF ZELDA PROJECT SWIRL ONCE MORE, TOM HOLLAND REPORTEDLY BEING EYED FOR LINK

Αφού δεν έρχεται το Netflix στην Nintendo, πάει η Nintendo στο Netflix.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2018 στις 3:08 ΜΜ, Chocobo είπε

E τοσα χρονια pcgaming και  modding βλεπω τη διαφορα στα fps λες και τρεχει afterburner το switch.

Λογικο μου φαινεται ο φιλος παραπανω να μην καταλαβαινει οταν πεφτει κατω απο 30.Σημερα οταν παιξαμε οι αλλοι δεν καταλαβαν ΚΑΝ τη διαφορα απο τα 60 ενω εγω οταν ξεκινησε ο αγονας ηταν σαν σφαλιαρα στην μαπα.

Ο καθενας αντιλαμβανεται με βαση αυτα που εχει συνηθισει το ματι του να βλεπει.

ε καλα και σε αυτο το νημα https://gamefaqs.gamespot.com/boards/189707-the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild/75097135?page=1

θα δεις σχολια του στυλ στο δασος δεν ειδα κανενα fps drop.

Το οτι δεν το αντιλαμβανεσαι δεν σημενει δεν υπαρχει.

Και αν δεν το αντιλαμβάνεται... Ποια η ουσία των δεκα παραπάνω καρε η των 200 παραπάνω καρε; απλα να λέμε για να λεμε; κονσόλα ειναι. Απο την στιγμή που δεν κολλάει κομπλε 

  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Και αν δεν το αντιλαμβάνεται... Ποια η ουσία των δεκα παραπάνω καρε η των 200 παραπάνω καρε; απλα να λέμε για να λεμε; κονσόλα ειναι. Απο την στιγμή που δεν κολλάει κομπλε 

Καλα που το ξεθαψες αυτο εδω και 2 χρονια;😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Και αν δεν το αντιλαμβάνεται... Ποια η ουσία των δεκα παραπάνω καρε η των 200 παραπάνω καρε; απλα να λέμε για να λεμε; κονσόλα ειναι. Απο την στιγμή που δεν κολλάει κομπλε 

Γιατί υπάρχουν άλλοι που το αντιλαμβάνονται ; Λέω εγώ τώρα.. 

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chocobo είπε

Γιατί υπάρχουν άλλοι που το αντιλαμβάνονται ; Λέω εγώ τώρα.. 

Χαχαχα φιλε με ενα καλεσμα μετα απο 2 χρονια ηρθες αστραπη!😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Χαχαχα φιλε με ενα καλεσμα μετα απο 2 χρονια ηρθες αστραπη!😂

Κάθε μέρα μπαίνω ινσόμνια.Ειδικά αυτές τις μέρες που έχει apple / ps5 xbox νέα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Γιατί υπάρχουν άλλοι που το αντιλαμβάνονται ; Λέω εγώ τώρα.. 

Ειναι να μην μπεις στο τρυπακι με τα frames ειναι σαν τον πιτσιρικα που παει με την πρωτη του γκομενα..αν παει μια φορα θελει ολη μερα μετα. 

Και εγω ελεγα δεν με ενδιαφερουν τα 30 με 60 frames οταν επαιζα ps4 . Μεχρι που επαιξα στο pc με 144hz .και πλεον με χαλανε και τα 100... στα 144 βλεπεις την εικονα και την χερεσαι .. καλα για 60 πλεον δεν το συζητω.. ενοειται μιλαμε για shooters racing ktlp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Ειναι να μην μπεις στο τρυπακι με τα frames ειναι σαν τον πιτσιρικα που παει με την πρωτη του γκομενα..αν παει μια φορα θελει ολη μερα μετα. 

Και εγω ελεγα δεν με ενδιαφερουν τα 30 με 60 frames οταν επαιζα ps4 . Μεχρι που επαιξα στο pc με 144hz .και πλεον με χαλανε και τα 100... στα 144 βλεπεις την εικονα και την χερεσαι .. καλα για 60 πλεον δεν το συζητω.. ενοειται μιλαμε για shooters racing ktlp

Προσωπικά δεν έχω θέμα έχω παίξει και σε 120 144 με τα αντίστοιχα φυσικά fps για να καταλάβεις τη διαφορά.Σε racing , fps μετράει πολύ.Σε άλλα games ίσως και να μην ταιριάζουν κατά τη δική μου άποψη τόσα.
Το original σχόλιο μου όμως ήταν για frame drops κάτω απο 30 κι συγκεκριμένα στο BOTW kokkiri forest έπαιζαν 17-20fps που πλέν μοιάζει με slideshow.Χίλλιες φορές κάτι να τρέχει 30 fix παρά να ταλαντεύεται μεταξύ 20-40fps. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε υπερνικήσει την έννοια του χρόνου σε αυτό το θέμα. Δύο χρόνια δεν σημαίνουν τίποτα, τα λέμε τον επόμενο αιώνα:  "live long and prosper sign".

1 ώρα πριν, Malthador είπε

RUMORS OF NINTENDO AND NETFLIX TEAMING FOR A LEGEND OF ZELDA PROJECT SWIRL ONCE MORE, TOM HOLLAND REPORTEDLY BEING EYED FOR LINK

Αφού δεν έρχεται το Netflix στην Nintendo, πάει η Nintendo στο Netflix.

Εμετός απλά. Είτε για action movie, είτε για τον Hollad. Εξάλλου η Ν (με βάση παλιότερες φήμες) έχει διαγράψει κάθε έννοια action movie μετά από το super mario bros. του 1993.

 

 

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, mansa2k said:

Εμετός απλά. Είτε για action movie, είτε για τον Hollad. Εξάλλου η Ν (με βάση παλιότερες φήμες) να έχει διαγράψει κάθε έννοια action movie μετά από το super mario bros. του 1993.

Γιατί ρε; Ο Holland είναι καλός φλωράκος για Link, ταιριάζει. 

Κι ένας Cumberbatch για Ganondorf και γίναμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Γιατί ρε; Ο Holland είναι καλός φλωράκος για Link, ταιριάζει. 

Κι ένας Cumberbatch για Ganondorf και γίναμε. 

O Cumberbatch καλή επιλογή αλλά ο Link φλώρος; Ο ΛΙΝΚ; ΦΛΩΡΟΣ Ο ΛΙΝΚ; Αν βγάλουν ποτέ action movie θέλω Metroid. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...