Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

70? κλαιω 

τι υπηρεσιες εκανες αν επιτρεπεται?  Εγω που ημουνα ΓΕΠ και ολοι με κραζανε για βυσματια, αλλα δεν ειχα χρονο καθολου ελευθερο... 

Θα τον είχαν ξεχάσει σε κανένα φυλακιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papp0us είπε

Το δυσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο ειναι να περάσεις 42" τηλεόραση με PS4 και Home Cinema. Το 3DS είναι σχεδόν αυτονόητο :)

Μ αρέσει το "όχι ακατόρθωτο" 😋

 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το έχω πει και παλιότερα, μέσα στο στρατό τερμάτισα περίπου εβδομήντα (70) games στο NDS μου. Και υπόψιν, ήμουν στη Χίο, οπότε το καλοκαίρι βγαίναμε και κάθε μέρα με υπηρεσιακά και πηγαίναμε για μπάνιο, αν ήμουν σε κανέναν Έβρο όπου δεν θα υπήρχαν εναλλακτικές, θα είχα τερματίσει άλλα τόσα.

Μιλάμε για 9 μήνες ξύσιμο, θα ψάχνεις να βρεις πράγματα να απασχοληθείς, δεν βγαίνουν αλλιώς, εννοείται θα πάρεις μαζί σου το 3DS.

Τέλεια και έχω αφήσει καμία δεκαριά τίτλους σε 3ds που θα ήθελα να δοκιμάσω 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, najinblue3 said:

70? κλαιω 

τι υπηρεσιες εκανες αν επιτρεπεται?  Εγω που ημουνα ΓΕΠ και ολοι με κραζανε για βυσματια, αλλα δεν ειχα χρονο καθολου ελευθερο... 

Εύκολα 70, παίζει να ήταν και λίγα παραπάνω.

Τα πρωινά ήμουν είτε ταχυδρόμος, είτε 2ο-3ο γραφείο. Από το μεσημέρι και μετά κανονικά σκοπιές σε φυλάκιο (το 96ο ΤΥΠΕΘ που ήμουν εγώ είχε τρία φυλάκια στην ευθύνη του και μοιραζόμασταν ανάλογα με τις ανάγκες). Έξοδος έπαιζε μια φορά στις 20-25 μέρες και παίρναμε κάθε 3η μέρα περίπου υπηρεσιακά και βγαίναμε για κανά 4ωρο τα απογεύματα.

Το τι J-RPG έχω τερματίσει στις σκοπιές του Β2 δεν υπάρχει, τώρα που το σκέφτομαι είναι ελάχιστα τα NDS games που μου έχουν ξεφύγει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εύκολα 70, παίζει να ήταν και λίγα παραπάνω.

Τα πρωινά ήμουν είτε ταχυδρόμος, είτε 2ο-3ο γραφείο. Από το μεσημέρι και μετά κανονικά σκοπιές σε φυλάκιο (το 96ο ΤΥΠΕΘ που ήμουν εγώ είχε τρία φυλάκια στην ευθύνη του και μοιραζόμασταν ανάλογα με τις ανάγκες). Έξοδος έπαιζε μια φορά στις 20-25 μέρες και παίρναμε κάθε 3η μέρα περίπου υπηρεσιακά και βγαίναμε για κανά 4ωρο τα απογεύματα.

Το τι J-RPG έχω τερματίσει στις σκοπιές του Β2 δεν υπάρχει, τώρα που το σκέφτομαι είναι ελάχιστα τα NDS games που μου έχουν ξεφύγει.

εγω οταν μπηκα ειχα αγορασει 7 8 κασσετες στο 3ds, και προλαβα να τελειωσω μονο το 3d land, και αυτο με πηρε 6 7 μηνες. Πολυ λιγος χρονος δυστηχως καθως ημουνα σε Ταξιαρχια και ο ταξμαν ειχε παθος με τους πληροφορικαριους

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς όσους έχουν Standard Switch και lite. Ποιο είναι καλύτερο για handheld παιχνίδι; Το standard βολεύει ή είναι αρκετά πιο βαρύ από το lite; 

Πήρα πρόσφατα ένα lite με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος με μόνο μειονέκτημα το μέγεθος της οθόνης και σκέφτομαι μήπως το δώσω για να πάω στο standard για να έχω τα συν του dock και να μπορώ να παίξω κάνα mario kart/smash bros με παρέα ή με κάνα usb adapter να συνδέσω και το χειριστήριο του one. 

Δηλαδή, βρίσκω το standard καλύτερο σε όλα με μόνο προβληματισμό το αν είναι τόσο άνετο όσο το lite. Btw παίζει και η κοπελιά tetris 99, θα την παλέψει με το βάρος του standard; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lebron15 είπε

Ερώτηση προς όσους έχουν Standard Switch και lite. Ποιο είναι καλύτερο για handheld παιχνίδι; Το standard βολεύει ή είναι αρκετά πιο βαρύ από το lite; 

Πήρα πρόσφατα ένα lite με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος με μόνο μειονέκτημα το μέγεθος της οθόνης και σκέφτομαι μήπως το δώσω για να πάω στο standard για να έχω τα συν του dock και να μπορώ να παίξω κάνα mario kart/smash bros με παρέα ή με κάνα usb adapter να συνδέσω και το χειριστήριο του one. 

Δηλαδή, βρίσκω το standard καλύτερο σε όλα με μόνο προβληματισμό το αν είναι τόσο άνετο όσο το lite. Btw παίζει και η κοπελιά tetris 99, θα την παλέψει με το βάρος του standard; 

E δεν τη λε΄ς και τεράστια διαφορά σε μέγεθος και βάρος, αποκλείεται να σου δημιουργήσει πρόβλημα. Το μόνο θέμα του κανονικού στο Portable είναι οτι είναι ολίγον τι σεισμόπληκτο, σου δίνει την αίσθηση οτι αν φάει μία δε θα έχει δεύτερη. 

Αν δεν βγαίνει απο το σπίτι συχνά, πάρε το κανονικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Ερώτηση προς όσους έχουν Standard Switch και lite. Ποιο είναι καλύτερο για handheld παιχνίδι; Το standard βολεύει ή είναι αρκετά πιο βαρύ από το lite; 

Πήρα πρόσφατα ένα lite με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος με μόνο μειονέκτημα το μέγεθος της οθόνης και σκέφτομαι μήπως το δώσω για να πάω στο standard για να έχω τα συν του dock και να μπορώ να παίξω κάνα mario kart/smash bros με παρέα ή με κάνα usb adapter να συνδέσω και το χειριστήριο του one. 

Δηλαδή, βρίσκω το standard καλύτερο σε όλα με μόνο προβληματισμό το αν είναι τόσο άνετο όσο το lite. Btw παίζει και η κοπελιά tetris 99, θα την παλέψει με το βάρος του standard; 

για handheld το λιτε για μενα ειναι πολυ καλυτερο επειδη το πεταω στο backpack και χωραει παντου, αν θες ομως να παιζεις με παρεα παρε το μεγαλο αδερφακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, papp0us είπε

E δεν τη λε΄ς και τεράστια διαφορά σε μέγεθος και βάρος, αποκλείεται να σου δημιουργήσει πρόβλημα. Το μόνο θέμα του κανονικού στο Portable είναι οτι είναι ολίγον τι σεισμόπληκτο, σου δίνει την αίσθηση οτι αν φάει μία δε θα έχει δεύτερη. 

Αν δεν βγαίνει απο το σπίτι συχνά, πάρε το κανονικό.

Ναι, διάβασα ότι το lite σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο ανθεκτικό και συμπαγές λόγω έλλειψης Joy con κλπ. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω παίξει έξω. Μου αρέσουν πολύ οι ευκολίες που σου προσφέρει η κονσόλα της Nintendo. Την ανοίγεις και παίζεις χωρίς πολλά πολλά. Το One πχ ποτέ δεν το ανοίγω για να παίξω μισή ώρα. 

10 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

για handheld το λιτε για μενα ειναι πολυ καλυτερο επειδη το πεταω στο backpack και χωραει παντου, αν θες ομως να παιζεις με παρεα παρε το μεγαλο αδερφακι

Δεν θέλω να παίζω και έξω. Προς το παρόν συνειδητά δεν το έχω πάρει ποτέ μαζί μου έξω γιατί αν παίζω και μέσα και έξω ζήτω που καήκαμε. 😀

Γενικά, για handheld στο σπίτι λόγω μεγαλύτερης οθόνης θα το προτείνατε; 

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και μονο λογω οθόνης θα ελεγα να πάρεις το κανονικο. Σίγουρα το lite δειχνει πιο στιβαρό, αλλα νομιζω πως θα είσαι καλύτερα με τα εξτραδακια του κανονικού.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, lebron15 είπε

 

Γενικά, για handheld στο σπίτι λόγω μεγαλύτερης οθόνης θα το προτείνατε; 

Οχι με τπτ, εγω παιζω πλεον αποκλειστικα στο lite ασε που και η οθονη του με φαινεται πολυ καλυτερη. Τωρα καποια παιχνιδια τυπου monster hunter xx δε μπορω να παιξω στο lite με τπτ. Ειναι αναλογα και τα παιχνιδια, αλλα animal crossing, pokemon ειναι ταμαμ για το λιτε

αλλα σαν κατοχος και των δυο, θα προτεινα το μεγαλο σαν καλυτερη επιλογη οverall. Το λιτε το βλεπω περισσοτερο σαν συμπληρωμα για να παιζω τις ατελειωτες ωρες στο μετρο και στο λεωφορειο

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγόρασα το 8bitdo sn30 pro για να παίζω σε android το xcloud εν τέλη το χειριστήριο κατέληξε να νε αναπόσπαστο κομμάτι του switch. το υποστήριζει στο 100 % δόνηση κτλ και μπαταρία σούπερ. αν κοιτάτε για χειριστήριο το προτείνω με κλειστά μάτια. το πηρα κάπου 50 ε. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...