Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Π-Α-Ι-Χ-Ν-Ι-Δ-Α-Ρ-Α το Chronotrigger ακόμα και το 2020.Ότι είπε ο @gust , χώνεσαι.

Και το YS το έπαιξα πολύ ευχάριστα.

 

6 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Λίγη βοήθεια σε αναζήτηση παιχνιδιού.

Ψαχνω jrpg. Έχω παίξει Three Houser, Xenoblades, Octopath, DQ, Valkiria Chroniclrs και όλα τα FF ξανά με εξαίρεση το 12 που απεχθάνομαι.

Θέλω δυνατη ιστορία (ψιλο-shounen ει δυνατόν). Αν έχει και μια στοιχειώδη δυσκολία στις μάχες ακόμη καλύτερα.

Έχω δύο switch το ένα CFW συνεπώς υπάρχει και η επιλογή emulator απ' τη στιγμή που τα γραφικά δε με καίνε τόσο.

Καμία πρόταση?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε κερατάδες μου φτιάξατε backlog απ' το πουθενά πάνω που ένιωθα ότι ψάχνω κάνα filler μέχρι το PS5. Άντε να τα βγάλω όλα αυτά με 3-5 ώρες τη βδομάδα τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια καλημέρα σε όλους. Θα σας "σκοτισω" για άλλη μια φορά και θα σας ευχαριστήσω εκ των προτέρων, γιατί ξερω οτι θα λάβω βοήθεια.

Λοιπόν, στις 24 του μήνα λήγει η ονλινε συνδρομή μου. Θα την ανανεώσω βέβαια. Το θέμα είναι άλλο, είχα βάλει το family membership. Δεν ξέρω όμως αν με συμφέρει αυτό ή δίνω παραπάνω χρήματα χωρίς λόγο. Ο γιος μου λοιπόν έχει φτιάξει ένα σωρό προφίλ, πιο πολύ για πλάκα (μικρός είναι και παίζει), αλλά παίζει από ένα προφίλ. Το θέμα είναι ότι αν βάλω το individual membership (1 nintendo account), όταν παίζουμε πχ mario kart , ή uno ή κάποιο άλλο παιχνίδι που μπορούν να παίξουν 2-3 παίχτες online, θα μας αφήνει? Θα μπορούμε να παίξουμε? Ή όχι και για αυτό υπάρχει το family membership?

Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό που λένε με τα account. Σε κάθε switch δεν είναι ΕΝΑ (1) account? Δεν ξέρω αν σας μπερδεψα, ελπίζω όχι.

 

 

Και κάτι άλλο βρε παιδιά, σαν διαπίστευση. Ο γιος μου θεωρεί "παιχνίδια" ότι έχει σε καρτουλες, τα άλλα είναι για το μυαλό του πιο υποδεέστερα!!! Δηλαδή σαν να έχουν "μικρότερη" αξία και ας είναι πχ ένα full game. Μου αρέσει αυτό, διότι θεωρώ κάτι "χειροπιαστό" ως καλύτερο στον τομέα αυτόν , όπως είναι τα παιχνίδια των κονσολών. Αυτό έτσι ως διαπίστωση.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Παλικάρια καλημέρα σε όλους. Θα σας "σκοτισω" για άλλη μια φορά και θα σας ευχαριστήσω εκ των προτέρων, γιατί ξερω οτι θα λάβω βοήθεια.

Λοιπόν, στις 24 του μήνα λήγει η ονλινε συνδρομή μου. Θα την ανανεώσω βέβαια. Το θέμα είναι άλλο, είχα βάλει το family membership. Δεν ξέρω όμως αν με συμφέρει αυτό ή δίνω παραπάνω χρήματα χωρίς λόγο. Ο γιος μου λοιπόν έχει φτιάξει ένα σωρό προφίλ, πιο πολύ για πλάκα (μικρός είναι και παίζει), αλλά παίζει από ένα προφίλ. Το θέμα είναι ότι αν βάλω το individual membership (1 nintendo account), όταν παίζουμε πχ mario kart , ή uno ή κάποιο άλλο παιχνίδι που μπορούν να παίξουν 2-3 παίχτες online, θα μας αφήνει? Θα μπορούμε να παίξουμε? Ή όχι και για αυτό υπάρχει το family membership?

Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό που λένε με τα account. Σε κάθε switch δεν είναι ΕΝΑ (1) account? Δεν ξέρω αν σας μπερδεψα, ελπίζω όχι.

Και κάτι άλλο βρε παιδιά, σαν διαπίστευση. Ο γιος μου θεωρεί "παιχνίδια" ότι έχει σε καρτουλες, τα άλλα είναι για το μυαλό του πιο υποδεέστερα!!! Δηλαδή σαν να έχουν "μικρότερη" αξία και ας είναι πχ ένα full game. Μου αρέσει αυτό, διότι θεωρώ κάτι "χειροπιαστό" ως καλύτερο στον τομέα αυτόν , όπως είναι τα παιχνίδια των κονσολών. Αυτό έτσι ως διαπίστωση.

Ευχαριστώ.

To Family Membership συμφερει αν εχεις πολλα ατομα (αρα και πολλα Switch) για να το μοιραζεσαι. Αν εχεις ενα μονο Switch δεν εχει νοημα εκτος αν βρεις αλλους να μοιραστεις τη συνδρομη. Υπαρχει μαλιστα και νημα στην εδω ενοτητα ακριβως για αυτον τον λογο. 
Αν δεν βρεις, βαλε Individual Membership, απλως πρεπει τα παιχνιδια που θελεις να παιζεις online να τα παιζεις με τον κυριο λογαριασμο σου. 

Σε καθε Switch μπορεις να βαλεις οσα account θελεις. Αυτο ειναι πρακτικο αν κανεις αγορες online απο χωρες που εχουν φθηνοτερα παιχνιδια κλπ. 

Τα physical games οντως φαινονται καλυτερα. Απλως ισως  ειναι λιγο βαρετο να αλλαζεις δισκετες καθε φορα, ειναι πιο ευκολο απλα να διαλεξεις το παιχνιδι που θελεις. Απο την αλλη, ειναι πιο βολικο αν θελεις να ανταλλαξεις/πουλησεις το παιχνιδι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείνετε μακρυά από το vigil longest night .

Το παιχνίδι είναι σχεδόν μπροκεν . Τεράστια λοντιγκ ταιμ . Τρεις φορές μου κρασαρε σε κομβικά σημεία . Και Μπαγκς πολλά .

Προσπαθησα να διορθώσω τα κοντρολς μέσα στο βασικό μου σευβ και μου αποθήκευσε και το Back button και το confirm στο κουμπί Α ... δεν υπάρχει default επιλογή και Μου κράτησε αυτόν το συνδιασμο και στην οθόνη μενού . Όποτε δεν με αφήνει να φορτώσω το σευβ μου για κανένα λόγο ...παίρνει μόνο την επιλογή back και το κονφιρμ έχει εξαφανιστεί 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2020 στις 11:17 ΠΜ, Mitroglou7 είπε

 

Οπότε μάλλον πάω για Mercenaries αν και έχω σκέψεις και για Chrono Trigger (που περιέργως δε το έχω παίξει) και για Last Remnant που επίσης έχω αρχίσει αλλά δεν έχω παίξει σοβαρά.

Το chrono trigger είναι πάρα πολύ σύντομο.Το πολύ 12 ώρες.Ξεκίνα με αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, stormrain είπε

To Family Membership συμφερει αν εχεις πολλα ατομα (αρα και πολλα Switch) για να το μοιραζεσαι. Αν εχεις ενα μονο Switch δεν εχει νοημα εκτος αν βρεις αλλους να μοιραστεις τη συνδρομη. Υπαρχει μαλιστα και νημα στην εδω ενοτητα ακριβως για αυτον τον λογο. 
Αν δεν βρεις, βαλε Individual Membership, απλως πρεπει τα παιχνιδια που θελεις να παιζεις online να τα παιζεις με τον κυριο λογαριασμο σου. 

Σε καθε Switch μπορεις να βαλεις οσα account θελεις. Αυτο ειναι πρακτικο αν κανεις αγορες online απο χωρες που εχουν φθηνοτερα παιχνιδια κλπ. 

Τα physical games οντως φαινονται καλυτερα. Απλως ισως  ειναι λιγο βαρετο να αλλαζεις δισκετες καθε φορα, ειναι πιο ευκολο απλα να διαλεξεις το παιχνιδι που θελεις. Απο την αλλη, ειναι πιο βολικο αν θελεις να ανταλλαξεις/πουλησεις το παιχνιδι.

Δηλαδή από ότι κατάλαβα λάθος έκανα που είχα βάλει family.  Θα αφήσω ένα account και θα παίζουμε μέσω αυτού. Αυτό που λες σαν "βασικό" account το οριζω με κάποιο τρόπο? 

Άρα mario kart, bubble bobble κτλ, θα μπορούμε να παίζουμε 2 και 3 άτομα, είτε τοπικά, είτε online!!! Οπότε ξαναγράφω,τζάμπα λεφτά έδινα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, anarchy79 είπε

Δηλαδή από ότι κατάλαβα λάθος έκανα που είχα βάλει family.  Θα αφήσω ένα account και θα παίζουμε μέσω αυτού. Αυτό που λες σαν "βασικό" account το οριζω με κάποιο τρόπο? 

Άρα mario kart, bubble bobble κτλ, θα μπορούμε να παίζουμε 2 και 3 άτομα, είτε τοπικά, είτε online!!! Οπότε ξαναγράφω,τζάμπα λεφτά έδινα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Ναι θα μπορεις, απλως εννοείται πως καθε ατομο απο αυτα τα 2 3 ατομα  θα εχει το δικο του Switch και τον δικο του λογαριασμό online αν θέλετε να παιξετε οnline.

Βασικό λογαριασμό δεν χρειαζεται να ορίσεις, εγω ας πουμε εχω τον βασικο ελληνικο απο τον οποιο εχω ψωνισει διαφορα παιχνίδια και εχω και εναν αλλον στον οποιο εχω αγοράσει το Fitness Boxing (το οποιο παρεμπιπτόντως και πουλαω). Με τον κυριο λογαριασμό μου παιζω ο,τι θέλω στο Switch, συμπεριλαμβανομένου του Fitness Boxing, αρκει να είναι ενεργός και αυτος ο λογαριασμός. 

Ελπίζω να μη σε μπερδεψα, δεν είμαι κι εγω κανενας guru του Switch :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λέτε για το Chrono Trigger αλλά το έψαξα στο store και βλέπω πως δεν έχει βγει για Switch.

Και μου αναζωπυρώσατε το ενδιαφέρον που πάντα ήθελα να το παίξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2020 στις 8:19 ΠΜ, alexwolf είπε

Παιδιά έχει το steamworld heist ultimate σε έκπτωση 75÷ στο ελληνικό eshop, τελική δηλαδή 5€! Το πήρα χθες το βράδυ και φαίνεται πολύ ωραίο game, είναι turn based με ρομποτ-σεριφηδες. Έχει και τρελές βαθμολογίες στο metacritic, οπότε είναι γενικά safe επιλογή αν σας αρέσει το είδος...

Το εδινε 2,80 προ μηνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδάρα το Octopath Traveler, απόλυτα ταιριαστό σε handheld, πανέμορφο εικαστικά, έχω γράψει 40 ώρες κάνοντας μια καλή γύρα και μαζεύοντας και τους 8 χαρακτήρες, νομίζω θα το πάω για φουλ τερματισμό για όλους.

Δεν έχω καταλάβει κάτι για το σύστημα μάχης και δεν βρίσκω απάντηση στο ίντερνετ. Αφού σπάσουν οι ασπίδες ενός εχθρού υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβουμε τι όπλο θα του κάνει την περισσότερη ζημιά; Δηλαδή, μήπως ο κάθε εχθρός είναι πιο ευάλωτος στις επιθέσεις από τα συγκεκριμένα όπλα που σπάνε τις ασπίδες του; Ή δεν έχει καμία σημασία αφού σπάσουν οι ασπίδες και απλά κάνουμε επίθεση με ότι θεωρούμε καλύτερο;

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...