Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Greygore είπε

Νομίζω εξαρτάται και απο τις "αντοχές" του καθενός, π.χ. στους τελευταίους 6 μήνες ασχολούμαι που και που με τα Dragon Quest I-II-III και την συλλογή Collection of Mana, τα οποία ναι μεν δείχνουν την ηλικία τους (ειδικά το DQ2 είναι για γερά... νεύρα σε ορισμένα σημεία) αλλά δεν θεωρώ πως φτάνουν να είναι πραγματικά unplayable (αν και συμφωνώ πως στην περίπτωση των Fire Emblem ίσως θα έπρεπε να τα είχαν περάσει απο κάποιο filter πρώτα, αν όχι remade sprites κ.τ.λ. όπως κάνουν τα προαναφερθέντα DQ games).

πραγματικα ειναι unplayable, και σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν χρηματα. Εγω ουτε δωρεαν δεν θα τα ακουμπουσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το μεγαλο παιχνιδι του Switch για τις γιορτες θα ειναι τελικα το Hyrule Warriors ή περιμενουμε και καποιο αλλο μεγαλο ονομα(τα pokemon δεν τα υπολογιζω γιατι ειναι dlc)με βαση τις ως τωρα φημες??

Λογικα το hyrule warriors θα ειναι.Τωρα ειναι και ο Δεκεμβρης που δεν εχουν ανακοινωσει παιχνιδι αλλα και ο Ιανουαριος.Ουσιαστικα μετα το hyrule warrios επομενο μεγαλο παιχνιδι ειναι τον Φλεβαρη με το mario 3d world.Πιστευω καποιο παιχνιδι θα ανακοινωσει για τον εναν απο τους 2 μηνες.Τωρα ποιο μπορει να ειναι δεν γνωριζω.Μπορει και καθολου,nintendo ειναι αυτη.

Τωρα οσο αφορα τα παλια παιχνιδια και το limited run(mario3d και τωρα fire emblem) διαβασα ενα post στο resetera σχετικα με αυτο.Να πω βεβαια οτι ειναι απο 4chan οποτε grain of salt , αλλα αυτα που γραφει εχουν πολυ λογικη.

 

Ek9PSCmWMAELzXX.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά το FE, από τη στιγμή που δεν του πέρασαν έστω ένα ρετούς, θα έπρεπε απλά να το προσθέσουν στο NSO και ας το έκαναν με όσες τυμπανοκρουσίες ήθελαν. Για το θέμα limited availability ακόμα δεν θέλω να πιστέψω ότι υπάρχει...

10 ώρες πριν, chek2fire είπε

αν θυμάμαι υπάρχει ένα spell που σου λέει σε τι είναι week το κάθε boss. Ιδίως στα boss είναι φοβερά χρήσιμο αυτό. 

Όντως με τον Cyrus μπορείς να αποκαλύπτεις ένα weakness σε κάθε γύρο αλλά αυτό αφορά μόνο τις ασπίδες του κάθε εχθρού, εγώ αναρωτιέμαι αν ο κάθε εχθρός έχει τα ίδια weaknesses αφού σπάσουν οι ασπίδες ή είναι διαφορετικά εντελώς. Και αν είναι διαφορετικά υπάρχει τρόπος να καταλάβεις ποια είναι για τον καθένα ή δεν παίζει ρόλο και βαράς στο ψαχνό με ότι θεωρείς καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δηλαδή δεν θα πάρεις την limited edition; 😛

Πρέπει να είναι γενικό promotion για τα switch. Κάτι αντίστοιχο έχει και το κανονικό switch που βγαίνει γύρω στα 227€.

Δοκίμασα το πρωί το γκρι και μου έβγαζε γύρω στα 285 τελική τιμή (~275 χωρίς μεταφορικά) από 330-κάτι. Τώρα πια δεν φαίνεται να ισχύει η έκπτωση. Ήταν καλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Δοκίμασα το πρωί το γκρι και μου έβγαζε γύρω στα 285 τελική τιμή (~275 χωρίς μεταφορικά) από 330-κάτι. Τώρα πια δεν φαίνεται να ισχύει η έκπτωση. Ήταν καλή περίπτωση.

της amazon.de ειναι η έκπτωση εχει παρα πολλα προϊόντα με μειωμενες τιμες. εγω πηρα μια θερμοστατική για το φυσικο αεριο απο 80 που χει ελλαδα 65 με μεταφορικα

το switch παίζει ακόμα το κόκκινο μπλε 282 με μεταφορικά. ειναι μεχρι να εξαντληθούν τα προιοντα

image.png.7b700ad76622b9d0b28a83090adb6bf1.png

 

το fit ring βγαινει με μεταφορικα 66 ε 

image.png.be7b0858e33c37c3be122fef93c73482.png

 

σε κάποιους λογαριασμούς δίνει ακόμα 5 ε έκπτωση (Εμένα μου έδωσε στη πρώτη αγορά αν κανω κ αλλη δεν το δίνει)

image.png.8cdbe61eb54b49019d226bf8177340e5.png

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα υπαρχει καποιος που πληρωνει τον pacther για να λεει αυτες τις βλακειες???Οχι τιποτα αλλο αλλα να τους αφησω βιογραφικο να λεω και εγω αυτες τις ηλιθιοτητες......

https://www.resetera.com/threads/nintendo-isnt-that-smart-pachter-says-nintendo-should-scrap-switch-and-only-have-the-switch-lite.311590/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/10/2020 στις 6:33 ΜΜ, Fulgore είπε

Get a free A5 notebook, A2 poster and postcard set when you pre-order Hyrule Warriors: Age of Calamity from the Nintendo Official UK Store

https://www.nintendo.co.uk/News/2020/October/Get-a-free-A5-notebook-A2-poster-and-postcard-set-when-you-pre-order-Hyrule-Warriors-Age-of-Calamity-from-the-Nintendo-Official-UK-Store-1858442.html

Αν ενδιαφερει καποιον και μπορει να αγορασει απο εκει.

Το πέτυχα μπροστά μου και το βάζω ενημερωτικά για την pre-order έκδοση του Hyrule Warriors - Age of Calamity:

Το ShopTo στέλνει Ελλάδα μαζί με τα poster, notebook και postcards στα 48,74 (42,49 + 6,25 μεταφορικά), φθηνότερα από τα σκρουτζομάγαζα (51,60).

https://www.shopto.net/en/swhy03-hyrule-warriors-age-of-calamity-p502336/

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Καλα υπαρχει καποιος που πληρωνει τον pacther για να λεει αυτες τις βλακειες???Οχι τιποτα αλλο αλλα να τους αφησω βιογραφικο να λεω και εγω αυτες τις ηλιθιοτητες......

https://www.resetera.com/threads/nintendo-isnt-that-smart-pachter-says-nintendo-should-scrap-switch-and-only-have-the-switch-lite.311590/

Δεν τον γνωρίζω μα είναι ένα ζήτημα το γιατί αναπαράγονται τέτοιοι τύποι και απόψεις...

Ας δούμε τι θα πουν και τα νούμερα σε μερικές μέρες στις 5 Νοέμβρη που θα ανακοινωθεί το Q2 του οικονομικού έτους.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 22/10/2020 at 12:11, EverythingYouBelieve said:

Παιχνιδάρα το Octopath Traveler, απόλυτα ταιριαστό σε handheld, πανέμορφο εικαστικά, έχω γράψει 40 ώρες κάνοντας μια καλή γύρα και μαζεύοντας και τους 8 χαρακτήρες, νομίζω θα το πάω για φουλ τερματισμό για όλους.

Δεν έχω καταλάβει κάτι για το σύστημα μάχης και δεν βρίσκω απάντηση στο ίντερνετ. Αφού σπάσουν οι ασπίδες ενός εχθρού υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβουμε τι όπλο θα του κάνει την περισσότερη ζημιά; Δηλαδή, μήπως ο κάθε εχθρός είναι πιο ευάλωτος στις επιθέσεις από τα συγκεκριμένα όπλα που σπάνε τις ασπίδες του; Ή δεν έχει καμία σημασία αφού σπάσουν οι ασπίδες και απλά κάνουμε επίθεση με ότι θεωρούμε καλύτερο;

Και πάλι όταν σπάσει η ασπίδα αν είναι weak σε κάτι του χάνεις τρομερά παραπάνω.

Εγώ έπαιζα 2-3 χάνοντας στα δύσκολα fights μόνο και μόνο για να βρω τα weaknesses, αφού έτσι κι αλλιώς πριν από αυτά είχε save point. Αλλιώς υπάρχει και το skill όπως ήδη αναφέρθηκε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 minutes ago, alexwolf said:

Παιδιά μόλις είδα ότι έχει στο eshop το Ni No Kuni: Wrath of the white witch στα 10€ από 60 που είναι συνήθως. Δεν πολυπαιζω jrpg αλλά τα RPG γενικά μου αρέσουν, το έχει παίξει κανένας να μου πει αν αξίζει? Το σύστημα μάχης φαίνεται λίγο περίεργο, που πρέπει να κουνιέσαι και να επιλέγεις ενέργειες ταυτόχρονα.

Το Ni No Kuni είναι ένας από τους δύο λόγους που κράτησα το PS3 μου, ενώ είχα ήδη αγοράσει PS4 (ο άλλος ήταν το Demon's Souls). 

Από μένα είναι «ναι». Ένα από τα προσωπικά αγαπημένα μου JRPG's με εικαστική από το καλύτερο anime studio της Ιαπωνίας και του σύμπαντος.

Θα το τσιμπήσω κι εγώ τώρα που το είπες, δεν το είχα πάρει γραμμή ότι το δίνουν μόνο ένα δεκάρικο, θξ.

Έντιτ: €7 από Αφρική.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σατανάδες, πάνω που είχα πει να μην αγοράσω άλλο τίτλο στο Switch μέχρι να προχωρήσω όσα έχω (και ειδικά μετά που πήρα το εξαιρετικό Thronebreaker και έπαιξα μόλις 10 λεπτά), με βάζετε τώρα στο τριπάκι να πάρω το Nino Kuni.

Συγχύστηκα τώρα, σιχτίρ. Πάω να το πάρω να τελειώνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ένα πράγμα θα σας πω! 

Ντροπή σας! 

Δεν φτάνει που χάλασα 10€ από το πουθενά για το Ni No Kuni που ήδη το έχω στο PS3, αγόρασα και το Bloodroots που είχε σε καλή τιμή. 

Ντροπή σας και πάλι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Malthador είπε

Το Ni No Kuni είναι ένας από τους δύο λόγους που κράτησα το PS3 μου, ενώ είχα ήδη αγοράσει PS4 (ο άλλος ήταν το Demon's Souls). 

Από μένα είναι «ναι». Ένα από τα προσωπικά αγαπημένα μου JRPG's με εικαστική από το καλύτερο anime studio της Ιαπωνίας και του σύμπαντος.

Θα το τσιμπήσω κι εγώ τώρα που το είπες, δεν το είχα πάρει γραμμή ότι το δίνουν μόνο ένα δεκάρικο, θξ.

Έντιτ: €7 από Αφρική.

Πρίν λίγο καιρό ξεκίνησα πολύ επιφυλακτικά το DQ XI σαν πρώτο μου JRPG (και turn based γενικά) και εχω ενθουσιαστεί, εχω γράψει 85 ώρες ήδη και συνεχίζω δυναμικά.

Να το τσιμπήσω κι αυτό? Τι λέει συγκριτικά με το DQ για εμένα σαν casual gamer και αρχάριο στα JRPG?

Στο DQ μου αρέσει η ολη χαλαρή ατμόσφαιρα, η οχι υπερβολική anime/japan αισθητική και το combat system που δεν είναι ιδιαίτερα περίπλοκο για εμένα που δεν είχα εμπειρία...

Έβλεπα παλιότερα reviews & gameplay videos απο πχ. XC2 με το ολο σκηνικό με τα blades, διάφορα δυσνόητα mechanics και το micromanagement που χρειαζόταν και ολο αυτό με είχε κάνει να αποφεύγω τα JRPG's γενικά.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 minutes ago, bad_freddy said:

Πρίν λίγο καιρό ξεκίνησα πολύ επιφυλακτικά το DQ XI σαν πρώτο μου JRPG (και turn based γενικά) και εχω ενθουσιαστεί, εχω γράψει 85 ώρες ήδη και συνεχίζω δυναμικά.

Να το τσιμπήσω κι αυτό? Τι λέει συγκριτικά με το DQ για εμένα σαν casual gamer και αρχάριο στα JRPG?

Στο DQ μου αρέσει η ολη χαλαρή ατμόσφαιρα, η οχι υπερβολική anime/japan αισθητική και το combat system που δεν είναι ιδιαίτερα περίπλοκο για εμένα που δεν είχα εμπειρία...

Έβλεπα παλιότερα reviews & gameplay videos απο πχ. XC2 με το ολο σκηνικό με τα blades, διάφορα δυσνόητα mechanics και το micromanagement που χρειαζόταν και ολο αυτό με είχε κάνει να αποφεύγω τα JRPG's γενικά.

Δεν θα έλεγα ότι ένας πρωτάρης στα JRPG's θα δυσκολευτεί με το πρώτο Ni No Kuni. Η δυσκολία του είναι μέτρια αν μείνεις στο main quest μόνο και μικραίνει σταδιακά ανάλογα με το πόσα sidequests θα κάνεις. Μην κάτσεις και μαζέψεις όλα τα familiars του κόσμου πριν τον τερματισμό γιατί θα γίνεις OP σχετικά γρήγορα και θα σου φανεί ευκολότερο κι από το DQXI.

Να περιμένεις ένα κάποιο learning curve στο συγκεκριμένο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...