Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2

Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο ένα πράγμα θα σας πω! 

Ντροπή σας! 

Δεν φτάνει που χάλασα 10€ από το πουθενά για το Ni No Kuni που ήδη το έχω στο PS3, αγόρασα και το Bloodroots που είχε σε καλή τιμή. 

Ντροπή σας και πάλι! :P

• Haha 7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 17,2k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Ο πίνακας (version 7.0.0) αποτελεί αντιγραφή από μέλος του resetera που το μετέτρεψε ακόμα καλύτερα για τα τωρινά αποτελέσματα. Εδώ μπορείτε να δείτε και την ανάλυση του για περαιτέρω πληροφορίες από

μη το λες . Οχι για ολα λογω χώρου βεβαια.... αλλα οτι μ αρεσει το τσιμπαω 

Τσιμπισα εναν 3d εκτυπωτη και αφου τον δοκιμαζα 2-3 μερες τα 3 πρωτα σοβαρα σχεδια που εχω εκτυπωσει  με τον πιτσιρικα ειναι αυτα.θελει να γεμισει το δωματιο του.😀

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Malthador είπε

Το Ni No Kuni είναι ένας από τους δύο λόγους που κράτησα το PS3 μου, ενώ είχα ήδη αγοράσει PS4 (ο άλλος ήταν το Demon's Souls). 

Από μένα είναι «ναι». Ένα από τα προσωπικά αγαπημένα μου JRPG's με εικαστική από το καλύτερο anime studio της Ιαπωνίας και του σύμπαντος.

Θα το τσιμπήσω κι εγώ τώρα που το είπες, δεν το είχα πάρει γραμμή ότι το δίνουν μόνο ένα δεκάρικο, θξ.

Έντιτ: €7 από Αφρική.

Πρίν λίγο καιρό ξεκίνησα πολύ επιφυλακτικά το DQ XI σαν πρώτο μου JRPG (και turn based γενικά) και εχω ενθουσιαστεί, εχω γράψει 85 ώρες ήδη και συνεχίζω δυναμικά.

Να το τσιμπήσω κι αυτό? Τι λέει συγκριτικά με το DQ για εμένα σαν casual gamer και αρχάριο στα JRPG?

Στο DQ μου αρέσει η ολη χαλαρή ατμόσφαιρα, η οχι υπερβολική anime/japan αισθητική και το combat system που δεν είναι ιδιαίτερα περίπλοκο για εμένα που δεν είχα εμπειρία...

Έβλεπα παλιότερα reviews & gameplay videos απο πχ. XC2 με το ολο σκηνικό με τα blades, διάφορα δυσνόητα mechanics και το micromanagement που χρειαζόταν και ολο αυτό με είχε κάνει να αποφεύγω τα JRPG's γενικά.

Επεξ/σία από bad_freddy
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators
23 minutes ago, bad_freddy said:

Πρίν λίγο καιρό ξεκίνησα πολύ επιφυλακτικά το DQ XI σαν πρώτο μου JRPG (και turn based γενικά) και εχω ενθουσιαστεί, εχω γράψει 85 ώρες ήδη και συνεχίζω δυναμικά.

Να το τσιμπήσω κι αυτό? Τι λέει συγκριτικά με το DQ για εμένα σαν casual gamer και αρχάριο στα JRPG?

Στο DQ μου αρέσει η ολη χαλαρή ατμόσφαιρα, η οχι υπερβολική anime/japan αισθητική και το combat system που δεν είναι ιδιαίτερα περίπλοκο για εμένα που δεν είχα εμπειρία...

Έβλεπα παλιότερα reviews & gameplay videos απο πχ. XC2 με το ολο σκηνικό με τα blades, διάφορα δυσνόητα mechanics και το micromanagement που χρειαζόταν και ολο αυτό με είχε κάνει να αποφεύγω τα JRPG's γενικά.

Δεν θα έλεγα ότι ένας πρωτάρης στα JRPG's θα δυσκολευτεί με το πρώτο Ni No Kuni. Η δυσκολία του είναι μέτρια αν μείνεις στο main quest μόνο και μικραίνει σταδιακά ανάλογα με το πόσα sidequests θα κάνεις. Μην κάτσεις και μαζέψεις όλα τα familiars του κόσμου πριν τον τερματισμό γιατί θα γίνεις OP σχετικά γρήγορα και θα σου φανεί ευκολότερο κι από το DQXI.

Να περιμένεις ένα κάποιο learning curve στο συγκεκριμένο game.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

δεν έχω παίξει το νι νο κούνι 1 αν και θέλω κάποτε

έχω όμως παίξει το 2 το οποίο είναι σκουπίδι μπροστά στο dq11 

το 1 όμως όλοι λένε ότι είναι καλύτερο , τελοσπάντων με αυτά και αυτά το τσίμπησα κι εγώ γιατί είχα και 2.5 ευρώ από πόντους , άρα για 7.5€ ένα αρκετά φημισμένο παιχνίδι που διαφορετικά σε αυτό το σύστημα συγκεκριμένα κοστίζει πολλαπλάσια δεν έχει νόημα να το πολυσυζητάμε είναι μεγάλη προσφορά 

Επεξ/σία από logistoulis
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Για 10ευρω η αγορα του ni no kuni γινεται με κλειστα ματια,εκτος αν δεν αρεσουν σε καποιον αυτου του ειδους τα παιχνιδια.

Το δε συστημα μαχης του ειναι αρκετα απλο,αρα δεν υπαρχει θεμα απο πλευρας δυσκολιας,ειναι αρκετα βατο.

Το μονο που δεν ξερω ειναι η εκδοση του Switch τι ρολο βαραει,μιας και αν δεν κανω λαθος ειναι η εκδοση του ps3 και οχι η remastered εκδοση που βγηκε σε τωρινες κονσολες/pc.

Βεβαια στα χρηματα αυτα δεν νομιζω να χαλαει καποιον αυτο,απλα το αναφερω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μήπως γι' αυτό στο PC είναι 45GB και στο Switch 5;

Όπως και να έχει για παιχνίδι 70+ ωρών, τα 10 ευρώ δεν είναι τίποτα. Κατέβηκε και θα του ρίξω μια ματιά το βράδυ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, nzeppos είπε

Μήπως γι' αυτό στο PC είναι 45GB και στο Switch 5;

Όπως και να έχει για παιχνίδι 70+ ωρών, τα 10 ευρώ δεν είναι τίποτα. Κατέβηκε και θα του ρίξω μια ματιά το βράδυ.

Ναι σίγουρα είναι η έκδοση του ps3 ξερό port και όχι η remastered εκδοχή που έχει βγει σε όλα τα άλλα συστήματα

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πάντως διάβασα λίγο για τις διαφορές μεταξύ port-remastered και αν κατάλαβα καλά δεν είναι κάτι συγκλονιστικό. Κάποια DLC και ελαφρώς καλύτερα γραφικά σε μεγάλες αναλύσεις. Ορίστε ένα παράδειγμα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
23 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Πάντως διάβασα λίγο για τις διαφορές μεταξύ port-remastered και αν κατάλαβα καλά δεν είναι κάτι συγκλονιστικό. Κάποια DLC και ελαφρώς καλύτερα γραφικά σε μεγάλες αναλύσεις. Ορίστε ένα παράδειγμα.

Επειδή το έψαξα κι εγω λίγο η switch version φαίνεται να περιέχει ολα τα dlc κι ας είναι απλό port.

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

έγινε αγορά με την μία. Εχω παίξει στο pc το 2 αλλά δεν με ενθουσίασε και πάρα πολύ αν και λένε ότι το πρώτο game είναι πολύ καλύτερο από την συνέχεια του. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το πήρα και εγώ, μεγαλώνει το back log και δεν παίζω και τίποτα αυτή την περίοδο γιατί έχω πολλά τρεξίματα. Μου φαίνεται δε θα ξαναμπω εδω μέσα.(Το είχα στη wishlist και μου το έβγαλε αμέσως απλά μπήκα εδω μέσα και κατάλαβα ότι ήταν must buy)

• Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
18 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Για να λέμε και την αλήθεια, άπαξ και μάθεις τα συστήματα του xenoblade απλά θα σε συνεπάρει. Είναι αρκετά τρομακτικό στην αρχή καθώς πρόκειται για overload πληροφοριών όμως αξίζει. 

Ξεκινάς με το xenoblade 1 definitive μιας και είναι το πρώτο σύστημα και είναι συνεπώς απλό σε σχέση με τα επόμενα παιχνίδια οπότε θα ψηθείς εκεί και θα είσαι έτοιμος για τα επόμενα. 

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, stafftw είπε

δεν παίζω και τίποτα αυτή την περίοδο γιατί έχω πολλά τρεξίματα

welcome to the club, εχω να πιασω χειριστηριο 3 μηνες

• Sad 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
31 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

welcome to the club, εχω να πιασω χειριστηριο 3 μηνες

Η πλάκα είναι ότι είχα κατεβάσει και το summoners war επειδή έβαλαν αυτό με το auto battle X 10, αλλά ακόμα και αυτό δυσκολεύομαι μερικές φορές να το βάλω 😋

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.