Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-60% το Monster Hunter XX

Οποιος δεν εχει παιξει προτεινω να το παρει asap, ανετα 500 ωρες για εντελως casual run και μπονους προετοιμασια για το Rise

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.theverge.com/2020/11/23/21591120/super-mario-bros-3-record-breaking-auction-price-condition-sealed

156 χιλάδες δολάρια πουλήθηκε super mario 3 σφραγισμένο σε δημοπρασία

super_mario_bros_3.0.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 minutes ago, imr said:

Ποιο από τα 2 να αγοράσω για χαβαλε σε διπλό με την γυναικα? Mario party η Mario και sonicat the Olympics? Η κάτι άλλο?

Mario Kart 8 Deluxe, αν θες να είσαι τρυφερός μαζί της. Smash, αν σου τρώει τα συκώτια και θες να πάρεις εκδίκηση.

Από τα δύο που λες, προτείνω Mario Party, αλλά ιδανικά θέλει περισσότερους από δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, imr είπε

Ποιο από τα 2 να αγοράσω για χαβαλε σε διπλό με την γυναικα? Mario party η Mario και sonicat the Olympics? Η κάτι άλλο?

Mario Party είναι ιδανικό για 4άδα

Farmaggedon είναι για 3άδα πολύ ωραίο (ή και για γονείς με παιδάκι)

Mario και sonic at the Olympics είναι πολύ καλό για ανταγωνισμό 2 ατόμων

Snipperclips πολύ ωραίο συνεργατικό 2 ατόμων

 

κατά τα άλλα συμφωνώ και για mario kart και smash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Mario Kart 8 Deluxe, αν θες να είσαι τρυφερός μαζί της. Smash, αν σου τρώει τα συκώτια και θες να πάρεις εκδίκηση.

Από τα δύο που λες, προτείνω Mario Party, αλλά ιδανικά θέλει περισσότερους από δύο.

 

7 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Mario Party είναι ιδανικό για 4άδα

Farmaggedon είναι για 3άδα πολύ ωραίο (ή και για γονείς με παιδάκι)

Mario και sonic at the Olympics είναι πολύ καλό για ανταγωνισμό 2 ατόμων

Snipperclips πολύ ωραίο συνεργατικό 2 ατόμων

κατά τα άλλα συμφωνώ και για mario kart και smash

Ευχαριστω,

Ναι το Mario Kart ειναι στο προγραμμα θα αγοραστει σε physical ομως. Ημουν μεταξυ των δυο λογω προσφορων στο shop.

Tο Snipperclips το ειχα δει φαινεται ενδιαφερον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πηρα Switch πολυ στοχευμενα για να παιζουμε και παιχνιδια με την κοπελα μου που δεν ειναι gamer (και οταν κοιμάται, ελιωνα εγω ολα τα υπολοιπα :P ). Εχουμε δει ολα τα συνεργατικα ως τώρα και επειδη πολλοι μη gamer εχουν θεμα με 3D καμερα, υπηρχαν εδω αρκετοι τιτλοι που περασε καλα:

Yoshi - Απλοικο αλλα αρκετα διασκεδαστικο. Σιγουρα θα την "κουβαλήσεις" σε ορισμενα σημεια αλλα βγαινει ανετα.

Kirby - Ακομα πιο ευκολο. Λιγο χαμουλης στην οθονη αλλα κ παλι, ο καθενας το τερματιζει.

Snipperclips - Το πιο αγαπημενο μας παιχνιδι για παρεα, ηρεμο και ιδανικο για co-op, μακαρι να ειχε κ αλλα τετοια.

Mario Kart - Ανετα το παιζει κ η κοπέλα κ ο οποιοσδηποτε ερχεται σπιτι μας, πολυ ευκολο για να ψηθει κανεις για 2-3 αγωνες χαβαλε.

Overcooked - Τρομερα ωραιο παιχνιδι για παρεα.

 

Απο την άλλη

Luigi's Mansion - Πολυ ωραιο παιχνιδι αλλα πιο περιπλοκο απο τα παραπανω και μπερδευοταν οποτε δε της κρατησε το ενδιαφερον.

Mario & Sonic Olympics - δε μας αρεσε καθολου.

Smash Bros - Δεν ειναι για μη gamer, παραειναι βιαιο και ξενερώνουν και γινεται λιγο χαμουλης απο button mashing, δυσκολα να κατσουν να μαθουν το gameplay σε βαθος.

edit: Ξεχασα το Mario Party και το 1-2 Switch. Τα θεωρω μέτριοτατα στην καλυτερη. μονο αν τα βρεις σε τρομερα χαμηλη τιμη ή rental.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Εγω πηρα Switch πολυ στοχευμενα για να παιζουμε και παιχνιδια με την κοπελα μου που δεν ειναι gamer (και οταν κοιματε, ελιωνα ολα τα υπολοιπα :P ). Εχουμε δει ολα τα συνεργατικα ως τώρα και επειδη πολλοι μη gamer εχουν θεμα με 3D καμερα, υπηρχαν εδω αρκετοι τιτλοι που περασε καλα:

Yoshi - Απλοικο αλλα αρκετα διασκεδαστικο. Σιγουρα θα την "κουβαλήσεις" σε ορισμενα σημεια αλλα βγαινει ανετα.

Kirby - Ακομα πιο ευκολο. Λιγο χαμουλης στην οθονη αλλα κ παλι, ο καθενας το τερματιζει.

Snipperclips - Το πιο αγαπημενο μας παιχνιδι για παρεα, ηρεμο και ιδανικο για co-op, μακαρι να ειχε κ αλλα τετοια.

Mario Kart - Ανετα το παιζει κ η κοπέλα κ ο οποιοσδηποτε ερχεται σπιτι μας, πολυ ευκολο για να ψηθει κανεις για 2-3 αγωνες χαβαλε.

Overcooked - Τρομερα ωραιο παιχνιδι για παρεα.

Απο την άλλη

Luigi's Mansion - Πολυ ωραιο παιχνιδι αλλα πιο περιπλοκο απο τα παραπανω και μπερδευοταν οποτε δε της κρατησε το ενδιαφερον.

Mario & Sonic Olympics - δε μας αρεσε καθολου.

Smash Bros - Δεν ειναι για μη gamer, παραειναι βιαιο και ξενερώνουν και γινεται λιγο χαμουλης απο button mashing, δυσκολα να κατσουν να μαθουν το gameplay σε βαθος.

Thanks! ακριβως αυτο θελω μια λιστα για μη gamer! θα ξεκινησω με snipperclips και mario kart

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, imr είπε

Ποιο από τα 2 να αγοράσω για χαβαλε σε διπλό με την γυναικα? Mario party η Mario και sonicat the Olympics? Η κάτι άλλο?

Το Mario Party είναι πολύ καλό μα όταν με τη φίλη μου τελειώσαμε και τα 4 boards και μερικά εξτραδάκια νιώσαμε ότι το "ολοκληρώσαμε", θα έπρεπε να το υποστηρίξουν με 1-2 boards και μερικά mini-games ακόμα. Με παραπάνω άτομα όμως εκτοξεύεται η εμπειρία.

Το Mario & Sonic Olympics νομίζω είναι ένα game που θα πας μόνο αν έχεις τελειώσει όλα τα καλά co-op και ψάχνεσαι. Ο Skywalker333 από πάνω, αναφέρει μερικά από τα καλύτερα, να προσθέσω μερικά:

New Super Mario Bros. U Deluxe

Captain Toad: Treasure Tracker

Donkey Kong Country: Tropical Freeze (απαιτητικό)

Rayman Legends: Definitive Edition

Guacamelee! 1 και 2 (απαιτητικά)

Trine (μόνο τα 2 και 4 αξίζουν)

Unravel Two (και το 1 αξίζει αλλά δεν έχει co-op)

Πάντως το Overcooked 2 είναι στην κορυφή (και το 1ο εννοείται για εισαγωγή) και πέρα από το πολύ καλό season pass, συνεχίζουν να προσθέτουν δωρεάν υλικό δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Το Mario Party είναι πολύ καλό μα όταν με τη φίλη μου τελειώσαμε και τα 4 boards και μερικά εξτραδάκια νιώσαμε ότι το "ολοκληρώσαμε", θα έπρεπε να το υποστηρίξουν με 1-2 boards και μερικά mini-games ακόμα. Με παραπάνω άτομα όμως εκτοξεύεται η εμπειρία.

Το Mario & Sonic Olympics νομίζω είναι ένα game που θα πας μόνο αν έχεις τελειώσει όλα τα καλά co-op και ψάχνεσαι. Ο Skywalker333 από πάνω, αναφέρει μερικά από τα καλύτερα, να προσθέσω μερικά:

New Super Mario Bros. U Deluxe

Captain Toad: Treasure Tracker

Donkey Kong Country: Tropical Freeze (απαιτητικό)

Rayman Legends: Definitive Edition

Guacamelee! 1 και 2 (απαιτητικά)

Trine (μόνο τα 2 και 4 αξίζουν)

Unravel Two (και το 1 αξίζει αλλά δεν έχει co-op)

Πάντως το Overcooked 2 είναι στην κορυφή (και το 1ο εννοείται για εισαγωγή) και πέρα από το πολύ καλό season pass, συνεχίζουν να προσθέτουν δωρεάν υλικό δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία του.

Μια μικρή επιφύλαξη για το υπέροχο κατά τα άλλα donkey kong είναι ότι είναι λίγο δύσκολο για έναν non-gamer

Επίσης το overcooked 2 όσο προσπάθησα να το παίξω δε με κέρδισε όπως άλλα.

Μου φαίνεται μονότονο το γεγονός να προσπαθείς μονίμως να βγάλεις περισσότερα πιάτα από τον αντίπαλο.

Όσοι το έχετε παίξει πείτε μου αν κάνω κάτι λάθος και το έχω αντιληφθεί στραβά.

Επεξ/σία από johnny7_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια,

 

Προς το παρων εχω στην λιστα mario kart, snipperclips, και overcooked. 

Mario kart θα το παρω μολις το βρω σε physical

Για co op ποιο ειναι καλυτερο Mario odyssey η Mario bross u?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δ

Μόλις τώρα, imr είπε

Ευχαριστω παιδια,

Προς το παρων εχω στην λιστα mario kart, snipperclips, και overcooked. 

Mario kart θα το παρω μολις το βρω σε physical

Για co op ποιο ειναι καλυτερο Mario odyssey η Mario bross u?

Mario Bros γιατι ειναι ουσιαστικο co-op, το Odyssey ειναι ψιλοανουσιο το "co-op" του, μονο το καπελακι ελεγχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, imr είπε

Ευχαριστω παιδια,

Προς το παρων εχω στην λιστα mario kart, snipperclips, και overcooked. 

Mario kart θα το παρω μολις το βρω σε physical

Για co op ποιο ειναι καλυτερο Mario odyssey η Mario bross u?

Mario bros για παρόμοιους παίκτες, αλλά Mario Odyssey για μικρό παιδί, λόγω απλής-εύκολης χρήσης του καπελακίου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Επίσης το overcooked 2 όσο προσπάθησα να το παίξω δε με κέρδισε όπως άλλα.

Μου φαίνεται μονότονο το γεγονός να προσπαθείς μονίμως να βγάλεις περισσότερα πιάτα από τον αντίπαλο.

Όσοι το έχετε παίξει πείτε μου αν κάνω κάτι λάθος και το έχω αντιληφθεί στραβά.

Αυτό που κάνεις στραβά είναι ότι παίζεις το ανταγωνιστικό κομμάτι του. Το Overcooked λάμπει στο συνεργατικό couch co-op.

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Donkey Kong της βάζεις μόνο αν θες να χωρίσετε, αλλά θες να σου το πει αυτή πρώτη. 

Εύκολα! Ντάξει εμείς μετά από λίγο είπαμε ότι με το που θα συναντάμε δύσκολο σημείο, διάλειμμα για διαφημίσεις να το περάσω εγώ και μετά πάλι μαζί σας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...