Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Η cd media δίνει το Zarude στις Pokemon Sw/Sh, απλά τους στέλνετε μήνυμα στο fb. (όχι σχόλιο στο post).

https://www.facebook.com/NintendoHellas/photos/a.156783144730769/961313367611072/

 

thx, αλλα βλεπω πολλα αρπακτικα απο κατω δε παιζει να μεινε τπτ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

thx, αλλα βλεπω πολλα αρπακτικα απο κατω δε παιζει να μεινε τπτ :P 

Στείλε μωρέ εκεί ένα μήνυμα, ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nintendo Switch System Update 11.0.0 Is Now Live

Βάζει αρκετά πράγματα το update.

«A Nintendo Switch Online icon has been added to the HOME Menu, you can now transfer screenshots to mobile devices and PC, there's the ability to choose which game to download first if you have multiple downloads pending, there's additional language support and much more.»

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά , τελείωσα το Hyper Light Drifter..

Πραγματικά υπέροχο παιχνίδι , το ευχαριστήθηκα 

Τοσο με το στυλ και τη μουσική του,

οσο και με το gameplay ,το οποιο αν και αρκετά δύσκολο , δεν είναι unforgiving 

Δεν το τελικιασα (100%) αλλά με τα πιο πολλά collectibles & challenges μου πήρε 40+ ώρες..

Ενα πραγματικό διαμάντι κατά τη γνώμη μου τόσο σε gameplay όσο και στο story telling ,όπου στην ουσία δεν υπάρχει,και αφήνει τον παίχτη να βγάλει τα συμπεράσματα του και να ανακαλύψει τον κόσμο μέσα από το ίδιο το παιχνίδι..

Σίγουρα για μένα ,δε θα φάει uninstall σύντομα , μια που θα ήθελα να το πάω 100% και έχει και NG+

Το προτείνω ανεπιφύλακτα 👍🏻

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Nintendo Switch System Update 11.0.0 Is Now Live

Βάζει αρκετά πράγματα το update.

«A Nintendo Switch Online icon has been added to the HOME Menu, you can now transfer screenshots to mobile devices and PC, there's the ability to choose which game to download first if you have multiple downloads pending, there's additional language support and much more.»

καλό αυτό με το share τις φώτο. Έχω τραβήξει άπειρες και ήθελα κάπου να τις αποθηκεύσω εκτός κονσόλας η να τις κάνω εύκολα share

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Στείλε μωρέ εκεί ένα μήνυμα, ποτέ δεν ξέρεις.

βρε εγω εστειλα, αλλα τοσα αγριμια απο κατω μαλλον θα τους ξεζουμισανε :P 

αν με απαντησουν θα ενημερωσω

edit: xD μολις μου απαντησαν ! Ετσιμπηθη το zarude! Thx μαν μου! 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Λοιπόν παιδιά , τελείωσα το Hyper Light Drifter..

Πραγματικά υπέροχο παιχνίδι , το ευχαριστήθηκα 

Τότε πας βουρ για moonlighter αν δεν το έχεις ήδη. Παρόμοιο και αντικειμενικά καλύτερο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Τότε πας βουρ για moonlighter αν δεν το έχεις ήδη. Παρόμοιο και αντικειμενικά καλύτερο. 

Ποτέ δεν το τερμάτισα το συγκεκριμένο γιατί είχε έρθει κάποιος 3Α τίτλος της Nintendo. Θα το ξαναρχίσω μια που το ανέφερες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Malthador είπε

Nintendo Switch System Update 11.0.0 Is Now Live

Από τα πιο ουσιαστικά update που έχουν γίνει, μου αρέσει το καινούργιο κουμπί του Online που τα έχει όλα τακτοποιημένα.

Άραγε θα αφαιρέσουν από το Home τα 2 tabs για τα NES και SNES games;

Επίσης, για την απευθείας σύνδεση με PC μέσω usb θα κάνει οποιοδήποτε καλώδιο usb ή θέλει προσοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Τότε πας βουρ για moonlighter αν δεν το έχεις ήδη. Παρόμοιο και αντικειμενικά καλύτερο. 

Ωραίος .. Θα το χω στα υπόψη μου 👍🏻 Ευχαριστω

Προς το παρόν ξεκίνησα το origami king..φάση έχει !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Ωραίος .. Θα το χω στα υπόψη μου 👍🏻 Ευχαριστω

Προς το παρόν ξεκίνησα το origami king..φάση έχει !

Λατρεμένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς ολοκληρώνω διάφορα, ετοιμάζομαι για το Fire Emblem: Three Houses. Μερικές ερωτήσεις γιατί δεν έχω πιάσει ξανά FE και προσπαθώ να αποφύγω τα spoilers.

Οι μάχες του είναι εντελώς turned based ή έχει κάποια μίξη με real time;

Ιδανικά θα ήθελα να το πάω φουλ handheld με ακουστικά, είναι οκ από θέματα performance; Επίσης αν καταλαβαίνω καλά έχει φοβερά anime cutscenes (πχ στο trailer), μήπως θα "χάνουν" στο φορητό και θα είναι καλύτερα σε μεγάλη οθόνη;

Με ποιο House είναι προτιμότερο να ξεκινήσω; Στην περίπτωση δεύτερου playthrough με άλλο House το game παραμένει το ίδιο; Δηλαδή, αξίζει να κάνω 3 playthrough (4 με το dlc αν κατάλαβα καλά) ή θα είναι το ίδιο πράγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Καθώς ολοκληρώνω διάφορα, ετοιμάζομαι για το Fire Emblem: Three Houses. Μερικές ερωτήσεις γιατί δεν έχω πιάσει ξανά FE και προσπαθώ να αποφύγω τα spoilers.

Οι μάχες του είναι εντελώς turned based ή έχει κάποια μίξη με real time;

Ιδανικά θα ήθελα να το πάω φουλ handheld με ακουστικά, είναι οκ από θέματα performance; Επίσης αν καταλαβαίνω καλά έχει φοβερά anime cutscenes (πχ στο trailer), μήπως θα "χάνουν" στο φορητό και θα είναι καλύτερα σε μεγάλη οθόνη;

Με ποιο House είναι προτιμότερο να ξεκινήσω; Στην περίπτωση δεύτερου playthrough με άλλο House το game παραμένει το ίδιο; Δηλαδή, αξίζει να κάνω 3 playthrough (4 με το dlc αν κατάλαβα καλά) ή θα είναι το ίδιο πράγμα;

το παιχνίδι είναι full turn based , το παιχνίδι ανάλογα τον οίκο αλλάζει τα δρώμενα κ μάλιστα σε ένα από αυτούς το μονοπάτι σπάει στα 2 οπότε το παιχνίδι σου προσφέρει συνολικά 4 ροές οπότε αξίζει να τις δεις όλες κατ εμε. Το dlc είναι ανεξάρτητο της βασικής ιστορίας κ δεν αλληλεπιδράει με αυτήν, δεν θα πω όμως περισσότερα για να αποφύγω τα spoiler 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 minutes ago, EverythingYouBelieve said:

Καθώς ολοκληρώνω διάφορα, ετοιμάζομαι για το Fire Emblem: Three Houses. Μερικές ερωτήσεις γιατί δεν έχω πιάσει ξανά FE και προσπαθώ να αποφύγω τα spoilers.

Οι μάχες του είναι εντελώς turned based ή έχει κάποια μίξη με real time;

Ιδανικά θα ήθελα να το πάω φουλ handheld με ακουστικά, είναι οκ από θέματα performance; Επίσης αν καταλαβαίνω καλά έχει φοβερά anime cutscenes (πχ στο trailer), μήπως θα "χάνουν" στο φορητό και θα είναι καλύτερα σε μεγάλη οθόνη;

Με ποιο House είναι προτιμότερο να ξεκινήσω; Στην περίπτωση δεύτερου playthrough με άλλο House το game παραμένει το ίδιο; Δηλαδή, αξίζει να κάνω 3 playthrough (4 με το dlc αν κατάλαβα καλά) ή θα είναι το ίδιο πράγμα;

Μην το παίξεις handheld, εκτός κι αν θες να πάθεις πρεσβυωπία από τα 30 σου.

Αξίζει να κάνεις όλα τα playthroughs.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...