Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Malthador είπε

 

Ω να σου...

Θα αγοράσω κι άλλο DLC σε game που παίζω σπάνια. :/

Τι επικό trailer ήταν αυτό;!! Σε κάποια φάση ξέχασα ότι είναι για το Smash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Τι επικό trailer ήταν αυτό;!! Σε κάποια φάση ξέχασα ότι είναι για το Smash.

Ισχυει, ακομα κι εγω που δεν μου αρεσει καθολου το παιχνιδι, ψαρωσα, εχουν κανει πολυ καλη δουλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

ωραίο game το ghost n goblins αλλά το κακό είναι ότι αυτά τα game είχαν φτιαχτεί για να σου τρώνε τα κέρματα δλδ η δυσκολία τους είναι σε επίπεδο ragequit 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

ωραίο game το ghost n goblins αλλά το κακό είναι ότι αυτά τα game είχαν φτιαχτεί για να σου τρώνε τα κέρματα δλδ η δυσκολία τους είναι σε επίπεδο ragequit 

Μονο την εκδοση του super nintendo ειχα προλαβει.

Φαινεται η Capcom ξεθαβει παλια franchise τωρα τελευταια.

Για να δουμε τι αλλο θα δουμε στο μελλον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κανένα διαμαντάκι - εκτός των γνωστών - στα sales του σαβουροstore? Βαριέμαι να ψάχνω εκεί μέσα... 

Επεξ/σία από james9tito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, james9tito είπε

Υπάρχει κανένα διαμαντάκι - εκτός των γνωστών - στα sales του σαβουροstore? Βαριέμαι να ψάχνω εκεί μέσα... 

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitchDeals/ εγω εδω κοιταω αν εχει καποιο διαμαντακι σε εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Malthador είπε

 

 

Είναι δεδομένο ότι θα κυκλοφορήσει νέα έκδοση το 2021. Η μόνη διαφορά για μένα είναι πως αντί για το πρώτο ημερολογιακό τρίμηνο πλέον το περιμένω στο τελευταίο.

Η νέα έκδοση πρέπει να βελτιώσει τα κακώς κείμενα της τωρινής έκδοσης καθώς και να προσθέσει χαρακτηριστικά με βάση τα δεδομένα της αγοράς. Εφόσον επιτύχουν σε αυτά τα δύο θα μπορέσουν να δημιουργήσουν μια υψηλή δυναμική "ανακύκλωσης" όπου ένα πολύ μεγάλο ποσοστό της υπάρχουσας βάσης θα μεταβεί στο νέο σύστημα ενώ παράλληλα θα μπορέσουν να προσελκύουν και νέο κοινό. Αν και το δεύτερο εξαρτάται πλέον περισσότερο από το software αφού το σύστημα έχει πείσει τους καταναλωτές.

Σε άλλα νέα το NSW δεν πτοήθηκε από την κυκλοφορία των νέων συστημάτων και συνέχισε την δυναμική πορεία του κάτι που επιτυγχάνεται πρώτη φορά στην ιστορία των videogames.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Σε άλλα νέα το NSW δεν πτοήθηκε από την κυκλοφορία των νέων συστημάτων και συνέχισε την δυναμική πορεία του κάτι που επιτυγχάνεται πρώτη φορά στην ιστορία των videogames.

Που απλώς δείχνει ξεκάθαρα την διαφορετικότητα του συστήματος και ότι απλά μπορούν να συνυπάρχουν με τις υπόλοιπες λύσεις. Αυτό για όσους δεν το κατάλαβαν εξ αρχής, όπως ο τύπος που έκανε "προβλέψεις" για την πορεία του συστήματος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Είναι δεδομένο ότι θα κυκλοφορήσει νέα έκδοση το 2021. Η μόνη διαφορά για μένα είναι πως αντί για το πρώτο ημερολογιακό τρίμηνο πλέον το περιμένω στο τελευταίο.

Και γω της ίδιας άποψης είμαι , δε νομίζω να βγει στις αρχές..Όπως και να έχει , αν κρίνουμε από τις πωλήσεις των switch το τελευταιο τρίμηνο , δε νμζ η Ν να σταματήσει υποστήριξη/νέα παιχνίδια , ακόμα και αν βγει το καινουργιο,σύντομα..Σίγουρα δε θα παίζει όλους τους ΑΑΑ 4Κ τίτλους , αλλά πιστεύω ότι δε θα σταματήσει να βγάζει και για το τωρινό switch..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε νομίζω ότι θα βγει νέα κονσόλα από τη nintendo σύντομα

Κοιτάξτε το ιστορικο της, εδώ το wii u που δεν ήταν και τόσο πετυχημένο κράτησε μια πενταετία

Το wii που ήταν επιτυχημένο κράτησε μια 6ετια

Δεν υπάρχει περίπτωση το switch με τέτοια επιτυχία να αντικατασταθεί στη τετραετία όπου μέσα σε αυτή τη τετραετία συμπεριλαμβάνεται και μια νεκρή χρόνια λόγω covid και ας κάνουν οι ανταγωνιστές της ότι θέλουν. Η Nintendo τα τελευταία χρόνια μας έχει δείξει ότι βαδίζει σε τελείως διαφορετικό δρόμο από sony και ms οπότε όσοι λιγουρευεστε γραφικά και επιδόσεις, μάλλον πρέπει να στραφείτε αλλού

Ίσως βγει νέο revision με λίγο καλύτερη οθόνη, λίγο υψηλότερα χρονισμένο επεξεργαστή, gpu κτλ για να τρέχει κάποια παιχνιδια σε περισσότερα fps και ίσως να βγαίνουν και κάποια παιχνίδια τα οποία θα τρέχουν αποκλειστικά σε αυτό το revision αλλά δε νομίζω ότι θα υπάρχει λόγος μετάβασης από το τρέχων switch στο καινούριο, κάτι σαν το 3ds και το new 3ds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, vasilisga είπε

..οπότε όσοι λιγουρευεστε γραφικά και επιδόσεις, μάλλον πρέπει να στραφείτε αλλού

Ίσως βγει νέο revision με λίγο καλύτερη οθόνη, λίγο υψηλότερα χρονισμένο επεξεργαστή, gpu κτλ για να τρέχει κάποια παιχνιδια σε περισσότερα fps και ίσως να βγαίνουν και κάποια παιχνίδια τα οποία θα τρέχουν αποκλειστικά σε αυτό το revision αλλά δε νομίζω ότι θα υπάρχει λόγος μετάβασης από το τρέχων switch στο καινούριο, κάτι σαν το 3ds και το new 3ds

Βασικά,προσωπικά για handheld το θέλω πιο πολύ , μιας που το ΑΑΑ gaming το κάνω στο πισι..Δεν αποκλείεται να είναι ένα απλό ρεβισιον όπως λες,απλά πολλά ακούγονται για 4Κ και γι αυτό το ανέφερα .. 
..Όπως και να έχει δε μετανιώνω τη χρονική στιγμή όπου το απέκτησα , απλά θα προτιμούσα να έχει υποστήριξη το digital store για αρκετά χρόνια ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Που απλώς δείχνει ξεκάθαρα την διαφορετικότητα του συστήματος και ότι απλά μπορούν να συνυπάρχουν με τις υπόλοιπες λύσεις. Αυτό για όσους δεν το κατάλαβαν εξ αρχής, όπως ο τύπος που έκανε "προβλέψεις" για την πορεία του συστήματος. 

Ο Γρυπάρης είναι λανθασμένο παράδειγμα κατά την γνώμη μου αφού υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα ψάρια που η γνώση τους σε θέματα Ν είναι αρκετά περιορισμένη. Στην τελική εξέφρασε ανοιχτά την γνώμη του και αυτό είναι σεβαστό ασχέτως αν εμένα δεν μου είναι συμπαθητικός. Η αλήθεια είναι πως ούτε και εγώ περίμενα πως το NSW θα έφτανε σε αυτά τα νούμερα παρά μόνο υπό προϋποθέσεις που όμως τελικά δεν έπαιξαν πολύ σημασία όπως φαίνεται.

@vasilisga @mAs_81

Αναφέρομαι σε κάτι αντίστοιχο με τα dsi/n3ds/pro/x. Εξάλλου N έχει ξεκαθαρίσει εδώ και καιρό ότι θέλει να κρατήσει την NSW σειρά ενεργή για οκτώ χρόνια.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mansa2k είπε

Είναι δεδομένο ότι θα κυκλοφορήσει νέα έκδοση το 2021. Η μόνη διαφορά για μένα είναι πως αντί για το πρώτο ημερολογιακό τρίμηνο πλέον το περιμένω στο τελευταίο.

Η νέα έκδοση πρέπει να βελτιώσει τα κακώς κείμενα της τωρινής έκδοσης καθώς και να προσθέσει χαρακτηριστικά με βάση τα δεδομένα της αγοράς. Εφόσον επιτύχουν σε αυτά τα δύο θα μπορέσουν να δημιουργήσουν μια υψηλή δυναμική "ανακύκλωσης" όπου ένα πολύ μεγάλο ποσοστό της υπάρχουσας βάσης θα μεταβεί στο νέο σύστημα ενώ παράλληλα θα μπορέσουν να προσελκύουν και νέο κοινό. Αν και το δεύτερο εξαρτάται πλέον περισσότερο από το software αφού το σύστημα έχει πείσει τους καταναλωτές.

Σε άλλα νέα το NSW δεν πτοήθηκε από την κυκλοφορία των νέων συστημάτων και συνέχισε την δυναμική πορεία του κάτι που επιτυγχάνεται πρώτη φορά στην ιστορία των videogames.

εγώ δεν το βλέπω με τίποτα το 21 και δεν υπάρχει λόγος να προχωρήσει σε μια τέτοια κίνηση αυτή την χρονιά. 

Πιστεύω late 22 θα δούμε νέα από την καινύργια ανανεωμένη κονσόλα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...