Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα να παίξω το Bravely Default 2. Όμορφο, βελτιωμένο σε σχέση με τα παλιά, αλλά ρε γύφτοι βάλτε χωρίς περιορισμούς όλο το prologue (ή έστω τις 5 ώρες σας) με μεταφορά save παράλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Έβαλα να παίξω το Bravely Default 2. Όμορφο, βελτιωμένο σε σχέση με τα παλιά, αλλά ρε γύφτοι βάλτε χωρίς περιορισμούς όλο το prologue (ή έστω τις 5 ώρες σας) με μεταφορά save παράλληλα.

Δε μεταφέρετε το Save? Ας διαγράψω το Demo πριν καν αρχισω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papp0us είπε

Δε μεταφέρετε το Save? Ας διαγράψω το Demo πριν καν αρχισω..

Σου δίνουν 5 ώρες στο 1ο chapter απλά. Δεν γινόταν να το μεταφέρουν και να ήθελαν. Πρακτικά για όποιον δεν το έχει δει, να δει τι παίζει είναι. Για όποιον έχει δώσει αίμα δάκρυα και ιδρώτα στα προηγούμενα, δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Έβαλα να παίξω το Bravely Default 2. Όμορφο, βελτιωμένο σε σχέση με τα παλιά, αλλά ρε γύφτοι βάλτε χωρίς περιορισμούς όλο το prologue (ή έστω τις 5 ώρες σας) με μεταφορά save παράλληλα.

Μην μπερδεύεσαι, το demo δεν θα υπάρχει μέσα στο κανονικό παιχνίδι. Είναι απλά ένα side quest αποκλειστικά φτιαγμένο ως demo. Το ίδιο είχαν κάνει και για τα παλιότερα. Το save σου μένει κανονικά και σου δίνει ένα starter bonus όταν πάρεις το κανονικό παιχνίδι το οποίο θα ξεκινήσει το κανονικό story. 

13 λεπτά πριν, papp0us είπε

Δε μεταφέρετε το Save? Ας διαγράψω το Demo πριν καν αρχισω..

Να το παίξεις κανονικά, είναι stand alone και δεν θα υπάρχει στο παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά λύγισα και έδωσα το 20αρι και έκανα Online...Ερώτηση-τώρα με τα cloud saves ,θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι,η πάνε αυτόματα από τη συσκευή μου στο cloud όταν έχω ίντερνετ?

Επίσης είδα οτι υπάρχει αυτόματη ανανέωση σαν το Netflix μια φάση..δεν νμζ να υπάρχει πρόβλημα με τα saves μου αν αποφασίσω πχ να μην ανανεώσω...(εκτος απο το κλασσικό που αν χαλασει το Switch τα έχασα όλα...)

Το έκανα το πρωί και δεν το έψαξα καθόλου,και θα είμαι δουλειά μέχρι αύριο τώρα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mAs_81 είπε

Τελικά λύγισα και έδωσα το 20αρι και έκανα Online...Ερώτηση-τώρα με τα cloud saves ,θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι,η πάνε αυτόματα από τη συσκευή μου στο cloud όταν έχω ίντερνετ?

Επίσης είδα οτι υπάρχει αυτόματη ανανέωση σαν το Netflix μια φάση..δεν νμζ να υπάρχει πρόβλημα με τα saves μου αν αποφασίσω πχ να μην ανανεώσω...(εκτος απο το κλασσικό που αν χαλασει το Switch τα έχασα όλα...)

Το έκανα το πρωί και δεν το έψαξα καθόλου,και θα είμαι δουλειά μέχρι αύριο τώρα 😅

Αυτόματα γίνονται και τα save και η ανανέωση. Όχι, αν το σταματήσεις τα save δεν τα χάνεις γιατί έτσι και αλλιώς είναι αποθηκευμένα στο switch σου. Κατά την γνώμη μου, έστω mario kart να έχεις και άντε ένα ακόμα, δηλαδή δύο παιχνίδια στην χειρότερη που να αξίζει το online, τότε αξίζει το 20ρικο τον χρόνο γιατί μπορείς να δώσεις άνετα μόνο στο mario kart δεκάδες ώρες online χαλαρά, είναι υπέροχο και πραγματικά διασκεδαστικό για εμένα, ακόμα και όταν λέω να του δώσω μόλις 5-15 λεπτά να χαλαρώσω, το λατρεύω.

Τις ώρες που έχω ευχαριστηθεί μόνο σε Mario Kart και Mario Maker 2 λόγω του online, θα έπρεπε να αγοράζα πολλά παιχνίδια για να τις ξόδευα σε εκείνα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία ερώτηση ασχετη ρε παιδια. επειδη δε βλεπω καποια προπαραγγελια ακομα για το mario 3d world σε γνωστα μαγαζια παραμόνο στα 2 3 στο σκρουτζ υπάρχει περίπτωση να μη το φέρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nikpap2000 είπε

μία ερώτηση ασχετη ρε παιδια. επειδη δε βλεπω καποια προπαραγγελια ακομα για το mario 3d world σε γνωστα μαγαζια παραμόνο στα 2 3 στο σκρουτζ υπάρχει περίπτωση να μη το φέρουν?

Σιγουρα θα φερουν την παιχνιδαρα.Απλως επειδη βγαινει στις 12-2-21 εεε ειναι λιγο νωρις ακομη.Οποτε υπομονη.😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Μην μπερδεύεσαι, το demo δεν θα υπάρχει μέσα στο κανονικό παιχνίδι. Είναι απλά ένα side quest αποκλειστικά φτιαγμένο ως demo. Το ίδιο είχαν κάνει και για τα παλιότερα. Το save σου μένει κανονικά και σου δίνει ένα starter bonus όταν πάρεις το κανονικό παιχνίδι το οποίο θα ξεκινήσει το κανονικό story. 

Να το παίξεις κανονικά, είναι stand alone και δεν θα υπάρχει στο παιχνίδι. 

Δεν είμαι σίγουρος τώρα αν με κατέστρεψες ή αν με έφτιαξες. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να πάρω το Saints Row IV: Re-Elected απτο Ρωσικο eshop, το εχει καποιος να μου πει αν μπορεις να αλλαξεις την γλωσσα in-game? Όχι τιποτε αλλο, απλα εχουν όντως τα Ρωσικα ως supported language και λεω μηπως μπαινει αυτοματα στην αρχη και δεν αλλαζει μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2020 στις 8:34 ΜΜ, yazidis είπε

σήμερα τελείωσα το Link's Awekening το οποίο ευχαριστήθηκα πάρα πολύ! Γενικά είμαι πολύ fan boy των παλιών παιχνιδιών μιας και μεγάλωσα με snes και το συγκεκριμένο μου θύμισε πάρα πολύ εκείνα τα χρόνια!

Αν υπάρχουν άλλες παρόμοιες προτάσεις τέτοιων παιχνιδιών θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε κάποια!

Είναι remake για αυτό σου θύμησε τα παλιά top down Zelda.Το παιχνίδι είχε κυκλοφορήσει αρχικά για το Gameboy και μετά βγήκε και στο color.Κατι αντίστοιχο που να μην είναι Zelda λίγο δύσκολο.Τα μόνα που είναι αντίστοιχα σε αισθητική και ποιότητα είναι τα δύο oracle αλλά και αυτά είναι για Gameboy color και μπορείς να τα βρεις και για 3ds στο store.Αλλα για switch δεν υπάρχει κάτι προς το παρόν (εκτός και αν κάνω λάθος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/12/2020 at 20:34, yazidis said:

σήμερα τελείωσα το Link's Awekening το οποίο ευχαριστήθηκα πάρα πολύ! Γενικά είμαι πολύ fan boy των παλιών παιχνιδιών μιας και μεγάλωσα με snes και το συγκεκριμένο μου θύμισε πάρα πολύ εκείνα τα χρόνια!

Αν υπάρχουν άλλες παρόμοιες προτάσεις τέτοιων παιχνιδιών θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε κάποια!

Δες τα:

Blossom Tales 

Ittle Due 2

Hyper Light Drifter για κάτι πιο δύσκολο 

Και τα Cat Quest έχουν έμπνευση από τα Zelda. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, nikpap2000 είπε

μία ερώτηση ασχετη ρε παιδια. επειδη δε βλεπω καποια προπαραγγελια ακομα για το mario 3d world σε γνωστα μαγαζια παραμόνο στα 2 3 στο σκρουτζ υπάρχει περίπτωση να μη το φέρουν?

Εαν βιαζεσαι παιχτο σε 3ds / Wii U....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Δες τα:

Blossom Tales 

Ittle Due 2

Hyper Light Drifter για κάτι πιο δύσκολο 

Και τα Cat Quest έχουν έμπνευση από τα Zelda. 

Το blossom tales το έχω ήδη παίξει! Πολύ ωραίο!

Θα ελέγξω και τα αλλά!

Ηξερα ότι το Awekening είναι απ το game boy, αλλά δεν είχε τύχει να το παίξω! Γενικά τα λατρεύω αυτά τα παιχνίδια! Είναι πολύ nostalgic! Χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για Hyper Light Drifter - πραγματικά υπέροχο παιχνίδι,αρκετά δύσκολο,αλλά όχι ragequit δύσκολο,τουλάχιστον για μενα !

Λιωνω στο Hollow Knight τώρα,και μόλις σήμερα μου έκαναν δώρο το Zelda BOTW,όποτε έχω ψωμί ακόμα 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...