Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Μπορεί να γίνει και έτσι και μόλις οι πωλήσεις αρχίσουν να δείχνουν πτωτική τάση, να βγεί το νέο hardware για να διατηρηθεί το καλό momentum.

Αλλά για την ώρα φαίνεται ότι όσο το Switch διατηρεί αυξητικό ρυθμό πωλήσεων δεν θα δούμε Switch Pro.

Εντάξει, ο κόσμος περιμένει availability για το PS5. Ποιός να αγοράσει τώρα PS4?

Για αυτό έγραψα πως τα σενάρια ποικίλουν, απλά ακολουθούμε διαφορετικό σενάριο. Το σίγουρο είναι πως δεν πρόκειται να σχεδιάσουν νέα έκδοση και μετά να την βάλουν στο ράφι να σκονίζεται ακόμα και αν υπάρχει καλή δυναμική.

Ως προς το ps5 στην αγορά της Ιαπωνίας η δυναμική είναι στα 10 εκατομμύρια. Οποια ζήτηση υφίσταται τώρα είναι πλασματική διότι η περιορισμένη διαθεσιμότητα έχει εκτινάσσει τις τιμές σε μεταπώληση.

----

Γενικότερα τώρα δεν ανέφερα στα  οικονομικά αποτελέσματα το παρόν οικονομικό έτος είναι ήδη το καλύτερο σε απόλυτα νούμερα (χωρίς να υπολογίζονται πληθωρισμός κ.α.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειχα παρει το base us controler https://www.e-shop.gr/baseus-nintendo-switch-motion-sensing-vibrating-wireless-gamepad-transparent-black-p-NSW.00364

 

Δυστυχως (η ευτυχως γιατι δεν μου πολυαρεσε η αισθηση στα κουμπια) χαλασε, και επειδη δεν εχουν αντικατασταση μου εκαναν επιστροφη

 

Καποια προταση για αγορα? Το pro controler αρκετα ακριβο, ιδανικα θα θελα κατω απο 40

Να παρω το 8bitdo? κατι καλυτερο?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, lysopaine είπε

@imr αν έχεις χειριστήριο από άλλη κονσόλα που σε βολεύει μπορείς να πάρεις τον αντάπτορα της 8bitdo και να το συνδέσεις με το switch 

Δεν εχω αλλο, οποτε δεν βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imr είπε

Ειχα παρει το base us controler https://www.e-shop.gr/baseus-nintendo-switch-motion-sensing-vibrating-wireless-gamepad-transparent-black-p-NSW.00364

 

Δυστυχως (η ευτυχως γιατι δεν μου πολυαρεσε η αισθηση στα κουμπια) χαλασε, και επειδη δεν εχουν αντικατασταση μου εκαναν επιστροφη

 

Καποια προταση για αγορα? Το pro controler αρκετα ακριβο, ιδανικα θα θελα κατω απο 40

Να παρω το 8bitdo? κατι καλυτερο?

 

 

 

αφου οπως ειπες δεν εχεις χειριστηριο ps - xbox για μενα πηγαινε παρε το pro controller να ξεμπερδευεις.Μπορει να ειναι λιγο τσιμπιμενη η τιμη αλλα αξιζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alexwolf είπε

Πάρε αν θες τηλέφωνο στην madmob.gr, έχουν περιφερειακα και games για switch σε πολύ χαμηλές τιμές, μπορεί να βρεις το pro controller κοντά στα 40€ που θες.

 

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

αφου οπως ειπες δεν εχεις χειριστηριο ps - xbox για μενα πηγαινε παρε το pro controller να ξεμπερδευεις.Μπορει να ειναι λιγο τσιμπιμενη η τιμη αλλα αξιζει.

Θα τους καλεσω, αλλα δυσκολο να πεσει τοσο πολυ.

edit δεν εχουν pro controller, μονο 8bitdo σε τιμη σκρουτζ

 

το 70ρι του προ μου φαινεται καπως, ειδικα αν σκεφτεις οτι 80% παιζω handheld. 

Τα 23 που ειχα δωσει για το baseus μου φαινονται τρομερο value, κατι αντιστοιχο ψαχνω 😛

 

 

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν ήρθαν τα thumb grips της skull&co απο AliExpress..

Εχω να πω ότι είμαι πολυ ευχαριστημένος - ειναι ποιοτικά στην αφή,εφαρμόζουν καλα και δεν γλιστράνε προς το παρόν(αν και λεει ότι αν αρχίσουν να γλιστράνε , τα πλένεις με λίγο απορρυπαντικό κ ξαναρχονται αλλα δεν το εχω εξακριβώσει ακομα..)

Εχει 3 μεγέθη το πακέτο , με βόλεψαν τα μικρότερα , τα πολυ παχιά και τα ψηλά που ειναι για FPS δεν τα δοκίμασα ..

Παλι καλα που ήρθανε γτ ειχα αρχίσει να σημαδεύω το thumbstick γτ βάζω νύχι στο....πολυ άγχος 😅

Οπως και να εχει , για 6,64 ευρώ τα προτείνω ανεπιφύλαχτα 👍🏻

Link

 

A8A4EB43-A8F9-4336-802E-C8B315386D49.jpeg

E6E2EB86-5294-4765-B7C3-51BEE4AAB473.jpeg

CE6C9DBF-7A06-4759-9E6A-5C4BC371249E.jpeg

E0DAE5C0-D024-452B-8C01-5FFA2C8043BB.jpeg

Επεξ/σία από mAs_81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, imr said:

 

Θα τους καλεσω, αλλα δυσκολο να πεσει τοσο πολυ.

edit δεν εχουν pro controller, μονο 8bitdo σε τιμη σκρουτζ

 

το 70ρι του προ μου φαινεται καπως, ειδικα αν σκεφτεις οτι 80% παιζω handheld. 

Τα 23 που ειχα δωσει για το baseus μου φαινονται τρομερο value, κατι αντιστοιχο ψαχνω 😛

 

 

Για τι χρήση το θες? 

Δεν σε βολεύουν τα joycons με το grip? 

Θες ασύρματο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NickTG είπε

Για τι χρήση το θες? 

Δεν σε βολεύουν τα joycons με το grip? 

Θες ασύρματο? 

 

Το θελω κυριως για διπλο και για καλυτερη αισθηση απο τα joycons. 

 

Πχ nba 2k με τα joycons δεν μπορω να παιξω νομιζω θα διαλυθουν. Ασυρματο μονο, εχω μεγαλη αποσταση στον καναπε για καλωδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, imr said:

 

Το θελω κυριως για διπλο και για καλυτερη αισθηση απο τα joycons. 

 

Πχ nba 2k με τα joycons δεν μπορω να παιξω νομιζω θα διαλυθουν. Ασυρματο μονο, εχω μεγαλη αποσταση στον καναπε για καλωδιο

Τότε μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστείς με το ότι θα δώσεις κάτι παραπάνω για τα γνωστά ή πας δοκιμάζοντας και ίσως αν βρεις και κανένα review για τα λιγότερο δοκιμασμένα. 

Αν θες να γλιτώσεις λεφτά από το Pro πας για το 8bitdo SN30 Pro+. 

Αν θεωρείς ότι θα σε βολέψει κόβεις λίγο ακόμα και κοιτάς και το SN30 Pro. 

Αλλιώς βλέπεις τι υπάρχει στο Skroutz και δοκιμάζεις. 

Επίσης έχω δει κάποια καλά reviews για αντιγραφές του Pro από Κίνα. Ίσως αξίζει λίγο ψάξιμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kλασσικα καποιος εσπασε το street date για το mario 3d world.Σιγα το θεμα βεβαια μιας και ειναι παιχνιδι του 2013 αλλα υπαρχει το bowsers fury οποτε προσοχη για spoilers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 minutes ago, dekulinkgr said:

Kλασσικα καποιος εσπασε το street date για το mario 3d world.Σιγα το θεμα βεβαια μιας και ειναι παιχνιδι του 2013 αλλα υπαρχει το bowsers fury οποτε προσοχη για spoilers...

Ναι, γιατί ως γνωστόν τα Mario είναι story-driven games, προσοχή στις ανατροπές!

Ακόμα θυμάμαι πόσο είχα ξενερώσει την ζωή μου την πρώτη φορά που έπαιξα Galaxy και η Rosalina δεν αποδείχθηκε κακιά τελικά, το περίμενα πως και πως. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, γιατί ως γνωστόν τα Mario είναι story-driven games, προσοχή στις ανατροπές!

Ακόμα θυμάμαι πόσο είχα ξενερώσει την ζωή μου την πρώτη φορά που έπαιξα Galaxy και η Rosalina δεν αποδείχθηκε κακιά τελικά, το περίμενα πως και πως. 😕

Ναι γιατι ως γνωστον τα spoilers στα videogame αφορουν μονο την πλοκη......

Ας πουμε να σου δειχνει τι γινεται αν πας 100% ή αν εχει καποια καινουργια μεταφορφωση δεν θεωρειται spoiler???

Εγω προσωπικα θελω να πηγαινω blind σε αυτα.

Τωρα αν εσεις δεν τα θεωρειτε spoiler αυτα τοτε οκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...